Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina


0
0
N e d e r l a n d, 1813-2013 : genealogie / geschiedenis / Kon. Huis : nieuw tijdschrift "Willem"
Persbericht http://www.nationaalarchief.nl/nieuws/nieuws/hollandse_willem.asp?ComponentID=17254&SourcePageID=16483#1 van het Nationaal Archief,
23 april 2010, citaat:
_____________________________________
" Hollandse Willem

Willem schrijft geschiedenis! Hollandse geschiedenis, om precies te zijn.
Vanaf vandaag ligt de Willem-glossy in de winkels: Een blad vol met foto?s, afbeeldingen van archiefstukken en allerlei weetjes over Hollandse adellijke Willems en wat minder bekende Willems zonder koninklijk bloed. Ook vrouwelijke Willems zoals koningin Wilhelmina en Wilhelmina Drucker komen aan bod. [...]
Hoezo Willem?
De puur Hollandse naam Willem heeft in de Hollandse en vaderlandse geschiedenis veel representanten gehad. Vooral onder graven, stadhouders en Nederlandse koningen was deze voornaam zeer populair. En nog steeds: toekomstig koning Willem IV zet de traditie voort. De Willem-glossy besteedt uitgebreid aandacht aan deze Hollandse Willems. [...] Het Nationaal Archief en het Noord-Hollands Archief zijn verantwoordelijk voor het grootste deel van de inhoud.
Holland-project Willem
De verschijning [...] vormt de aftrap voor een omvangrijk Holland-project van het Nationaal Archief en het Noord-Hollands Archief.
In het Nationaal Archief zijn namelijk niet alleen de archieven van particulieren en overheidsinstanties van nationaal belang opgeslagen; het herbergt ook het Zuid-Hollands Archief. De samenwerking met het Noord-Hollands Archief is daarom een unieke gelegenheid om nu gezamenlijk de typisch Hollandse geschiedenis te tonen.
Net als de glossy voert het Holland-project de naam "Willem".
Gezien de Hollandse lading [...] bij uitstek geschikt om de inhoud van het project te dekken.
Activiteiten 200 jaar Koninkrijk
In aanloop naar de viering van het 200-jarig bestaan van het Nederlandse Koninkrijk in 2013 toont het project "Willem" op allerlei manieren de geschiedenis van Holland en de Hollandse archieven: publicaties, tentoonstellingen, symposia, lespakketten voor het onderwijs en digitale presentaties.
Tot en met 2013 zullen er presentaties komen op verschillende Noord- en Zuid-Hollandse
plekken die belangrijk zijn geweest in [...] de Hollandse geschiedenis; [...] "mijlpalen" op
"plaatsen van herinnering".
Willem is te koop in alle boekwinkels en kiosken voor E 5,95
Willem heeft ook een website: www.willem-magazine.nl ."
______________________________________________
Einde citaat.
Met vriendelijke groet,
Dimitri Vlas
Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!
Spring naar eerste bijdrage op deze pagina
Ga terug naar de index van berichten in Actualiteit
Wilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u!
Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten
In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:
Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!
Plaats een reactie
Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.
Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!