Stamboom Forum » Actualiteit  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Z e e l a n d, genealogie algemeen : Nieuw Cursusseizoen bij Zeeuws Archief, januari - april 2012

Persbericht http://www.zeeuwsarchief.nl/actueel/nieuwe-cursussen-2012-voorjaar/ ,

najaar 2011, citaat:

________________________________________________________________________

 

"Nieuwe cursussen 2012 voorjaar

 

In het voorjaar van 2012 heeft het Zeeuws Archief

weer een gevarieerd cursusaanbod samengesteld [over]

- de geschiedenis van het bombardement op Middelburg in 1940

- [...] het lezen van oud schrift

- [...] hoe u effectief en efficiënt onderzoek doet in notariële en belastingarchieven.

Doet u mee?

 

beschrijving We beginnen [...] op dinsdagavond 10 januari met een cursus oud schrift voor gevorderden. [Velen] die in het najaar de cursus voor beginners hebben gevolgd zullen ongetwijfeld meedoen, en verder is de cursus bedoeld voor iedereen die zijn kennis van het oud schrift en zijn leesvaardigheid wil vergroten. [Deskundige] Ivo van Loo [...] leert u oude teksten ontcijferen en vertelt over de context ervan. Na het volgen van deze cursus, die vijf avonden duurt, hebben ook moeilijkere paleografische teksten geen geheimen meer voor u!

 

beschrijving Had mijn voorouder een testament? Waar kan de koopakte van het huis

van mijn overgrootvader vinden? Wat hadden mijn betovergrootouders eigenlijk allemaal aan bezittingen?

Het antwoord op dit soort vragen ligt meestal in de archieven van de notarissen.

Archivaris Leo Hollestelle laat u op zaterdagmorgen 4 februari zien welke archieven [...]

aanwezig zijn en hoe u daarin efficiënt en effectief [...] kunt zoeken.

 

beschrijving Dankzij het uitgebreide archief van de Rekenkamer van Zeeland weten we veel over de in het gewest Zeeland geheven belastingen. [Het is] een bijzonder rijke bron voor gegevens over personen en zijn dus bij uitstek geschikt om informatie [...] te zoeken over uw voorouders.

Ivo van Loo [...] helpt u inzicht te krijgen in de diverse belastingen die voor de onderzoeker van de (familie)geschiedenis van belang zijn. De cursus vind plaats op zaterdagmorgen 3 maart.

 

beschrijving Op 17 mei 1940 werd de stad Middelburg gebombardeerd. Veel gebouwen werden verwoest en er vielen slachtoffers. [Daarna] is er veel geschreven over het hoe en waarom. In 2010 verscheen een lijvig boekwerk over het vergeten bombardement op Middelburg [,waarvoor] nieuw onderzoek [werd] gedaan in Nederlandse, Duitse, Franse en Engelse archieven. Drie van de vijf schrijvers van het boek [...] belichten hun onderzoek [...] en vertellen over de conclusies die zij [...] hebben getrokken.

Deze cursus is op twee maandagavonden, 12 en 19 maart.

 

beschrijving Speciaal voor donateurs van het Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit

organiseren wij op maandagmiddag 2 april een kijkje achter de schermen van het restauratieatelier in het Zeeuws Archief. [U ziet er] de restaurator en behoudsmedewerkers aan het werk [, die u] tekst en uitleg [geven] over conservering en restauratie van de unieke archiefstukken die [...] het Archief [bewaart].

 

U vindt hier een overzicht van de voorjaarscursussen [...] met alle data en tijden

en informatie over de cursusplaats, inhoud en de docent.

U kunt zich aanmelden via de Zeeuwse Volksuniversiteit. "

________________________________________________________________________________________

 

Einde citaat.

Met vriendelijke groet,

Dimitri Vlas

Dimitri Vlas | 31 dec 2011 | 20:14

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Actualiteit


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!