Stamboom Forum » Actualiteit  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ledenaantal genealogische vereniging(en)

Slechts een observatie:

In een verslag (1) van de Groningse tak van het NGV uit 2006 werd al melding gemaakt van een daling van het aantal leden, van 11667 in 2000, naar 9925 in 2006. Een daling van 15%! In de uitnodiging (2) van het NGV voor de opening van hun website afgelopen zaterdag stond een ledenaantal genoemd van 9600, weer 3% naar beneden. Alhoewel we in de krant lezen (3) en op tv zien (4) dat stamboomonderzoek in opkomst is vraag is mij af of het huidige beleid, danwel de nieuwe website, de ledendaling kan stuiten?

De zoektocht naar ledenaantallen levert overigen een gevarieerd beeld op: van "ruim 9000" (5) tot "10000" (6,7), tot zelfs "11000" (8). Me dunkt dat de integratie van de diverse websites in de NGV nog te wensen over laat.

Zoektocht naar cijfers van andere genealogische verenigingen, bijvoorbeeld de "afgescheiden" Genealogische Computer Vereniging, zijn moeilijk te vinden. Wellicht dat iemand die wat handiger is met Google wel cijfers kan vinden. Ik kan dus niet zeggen of het alleen de NGV betreft of een algemene trend betreft.

W. Termaat

Bronnen:
1 - http://www.ngv.nl/Nieuwsbrieven/NGV/20080108-pb-openingwebsite.pdf
2 - http://groningen.ngv.nl/Bestuur/jaarverslag_2005.html
3 - http://www.telegraaf.nl/binnenland/3021913/_Nederlanders_dol_op_eigen_ afkomst__.html
4 - http://www.rtl.nl/%28/actueel/rtlnieuws/binnenland/articleview/%29/com ponents/actueel/rtlnieuws/2008/01_januari/14/binnenland/0114_1200_zoek en_naar_familie.xml
5 - http://utrecht.ngv.nl/
6 - http://twente.ngv.nl/
7 - http://zuidlimburg.ngv.nl/
8 - http://westnoordbrabant.ngv.nl/

W. Termaan | 15 jan 2008 | 20:22

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ledenaantal genealogische vereniging(en)

Hoi beide,

in Friesland was er bij de regionale NGV een stijging van 4 leden, op 01-05-2007: 531 en op 01-12-2007 535. Positief dus, maar het houd niet over. In Groningen (in de prachtige Der-Aa kerk waarvan de vloer uit heel veel grafzerken bestaat) wordt op 24-05-2008 de Landelijke Genelalogische Dag van de NGV gehouden, wat het Noorden betreft zit het dus wel goed..........

Maar het is inderdaad een landelijk probleem, we zullen ons met zijn allen dienen te beraden of lidmaatschap van een vereniging een andere inhoud moet krijgen. Misschien was het de bedoeling van dit onderwerp om eens met elkaar te brainstormen ?

Of was het de bedoeling om meer cijfers boven tafel te krijgen ?

Hoe het ook zij, internet genealogie is razend populair. Als je bezoeken aan genealogische websites meerekend dan ontstaat er een heel ander beeld, kijk maar naar dit forum hoeveel bijdragen er momenteel dagelijks geplaatst worden.

Op de Tresoar site is een heel mooi overzicht van het aantal bezoekers aan de site:

http://www.tresoar.nl/

Klik bij het openingsscherm maar eens op ''statistiek''

Groetjes, Maikel

Maikel Galama | 15 jan 2008 | 21:56

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ledenaantal genealogische vereniging(en)

Hallo forumleden,

Graag wil ik inhaken op de vorige reacties. Ik wil nog even melding maken van de NGV Afd. Zeeland, per 04-09-2007 telde de afdeling 391 leden, een kleine terugloop door overleden ouderen en enkelen die afhaakten. Ieder jaar kennen wij de Zeeuwse Genealogische Contactdag, in het verleden druk bezocht en op 01-09-2007 waren er 150 bezoekers, vergelijkbaar met voorafgaande jaren. Zie voor de website van de Afd.Zeeland: http://clubnet.zeelandnet.nl en voor de werkgroep Computergenealogie: genpublantispamzeelandnet.nl. Mogelijk bij velen bekend heeft Zeeland ook het Genealogische Centrum Zeeland, gevestigd in het Zeeuws Archief te Middelburg, geopend op dinsdag en donderdag van 9.30-13 uur en elke 1e zaterdag van de maand 9.30-16 uur voor bezoekers (behalve juli en augustus). Ongetekende is van de laatste een bescheiden medewerker.

Vriendelijke groet,
Jacqueline

Jacqueline Jansen-van der Waals | 15 jan 2008 | 22:51

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ledenaantal genealogische vereniging(en)

P.S. De laatste zin moet natuurlijk zijn ondergetekende (slordigheidje).
Jacqueline

Jacqueline Jansen-van der Waals | 15 jan 2008 | 22:54

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ledenaantal genealogische vereniging(en)

Dag iedereen,

Ik ben een paar jaar geleden lid geworden van de NVG, maar vraag me wel eens af waarom?
Het kan zijn dat ik me zelf te weinig in de voordelen van het lidmaatschap verdiep, maar de verenging wijst de leden er ook niet op. We zien dat Bop ons regelmatig via mail op de hoogte houd met tips en nieuwe zaken, dit zou een vereniging ook kunnen doen.

Ik denk dat de vereniging verouderen, en dat de besturen moeite hebben met de moderne communicatie middelen. Dit trekt geen jonge leden, die gewend zijn aan de moderne methoden.

Als de verenigingen niet met de tijd mee gaan zullen ze nog kleiner worden. Wat me opvalt is dat de archieven, waar toch ook veel oudere vrijwilligers werken, wel met de tijd mee gaan. Laat de verenigingen hier een voorbeeld aannemen.

Het ledenaantal van dit forum en van de andere producten van Bob groeien als kool. Dit komt omdat de middelen die hij gebruikt aansluiten bij deze tijd.

Kortom mijn advies aan de verenigingen, ga met je tijd mee.

Met vriendelijke groeten
Kees van den Aker

Kees van den Aker | 15 jan 2008 | 23:24

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ledenaantal genealogische vereniging(en)

Hallo Jacqueline.

Een tip. Je behoeft geen wijzigingsbericht te plaatsen. Als je naar je eerste bericht gaat kun je gewoon " bewerk bericht" aanklikken. Dan is het zo gewijzigd.
Weet ik ook nog niet zo lang hoor.
Nogmaals mijn complimenten voor "Vlissingen" en voor je werk in het Zeeuws archief. De eerste Hagemannen (mijn stamboom) die einde van de 18e eeuw in Vlissingen aankwamen hebben daar hun sporen ruimschoots nagelaten, tot op de dag van vandaag. Een aftakking (mijn familie) ging naar Amsterdam.
Zeeuws-Vlaanderen, met het aangrenzende Belgisch-Vlaanderen, is een andere stam.
Voor Amsterdam en eventuele andere vragen sta ik voor je klaar.

Ko H. | 16 jan 2008 | 08:32

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ledenaantal genealogische vereniging(en)

Sorry, nog een foutje. Belangstellenden die het Genealogisch Centrum Zeeland niet kennen en er toch graag eens een kijkje willen nemen (gekoppeld aan een bezoek Zeeuws Archief in Middelburg), de openingstijden op dinsdag en donderdag is tot 15 uur 's-middags (niet tot 13 uur).

Groeten, Jacqieline

Jacqueline Jansen-van der Waals | 16 jan 2008 | 12:22

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ledenaantal genealogische vereniging(en)

Hallo Kees,

Het kan heel persoonlijk zijn. Nu moet je mij niet meetellen, want ik ben al NGV-lid sinds 1982 en ik ben nog steeds enthousiast over de vereniging. De NGV gaat toch toch wel met de tijd mee en de website is onlangs aangepast. Natuurlijk blijven er altijd minpunten en ik heb geen ervaringen met de N.Brabantse afdelingen, hoewel ik zelf zeer veel Brabantse "roots" heb.

Vriendelijke groet,
Jacqueline

Jacqueline Jansen-van der Waals | 16 jan 2008 | 12:32

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ledenaantal genealogische vereniging(en)

Hallo Ko,

Bedankt voor je bericht en na de tips van Keren lukte het om een foto te wijzigen. Wat jij aanraad de manier om te wijzigen heb ik eerder gedaan, maar wilde maar niet lukken. Of ik deed het natuurlijk verkeerd! Mijn hulp voor jou binnen Zeeland, graag gedaan!
Vandaag ga ik kijken of ik iets opgezocht wil hebben voor Amsterdam, dan stuur ik je dat per e-mail. Zovast bedankt!

Vriendelijke groet,
Jacqueline

Jacqueline Jansen-van der Waals | 16 jan 2008 | 12:40

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ledenaantal genealogische vereniging(en)

Jacqueline en anderen,

Ik moet op mijn woorden terug komen.
Nadat ik het bericht verzonden had realiseerde ik me dat mijn mening op verouderde ervaring gestoeld was. Vandaar heb ik me verdiept in de site van de NGV. De site is veel beter dan ik voor ogen had toen ik mijn vorige reactie gaf.

Probleem blijft wel dat ik bij het NGV, ONTERECHT, het idee had van een verouderde, stoffige vereniging. En ik denk te weten dat er meer mensen zo overdenken.

Groeten van
Kees van den Aker

Kees van den Aker | 16 jan 2008 | 14:42

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ledenaantal genealogische vereniging(en)

Uiteraard ben ik lid van de Nederlandse Genealogische Vereniging. Het maandblad "Gens Nostra " is wat de inhoud betreft, voor mij een delicatesse. Je blijft bij! De laatste jaren is het blad wat opgefrist, o.a. met meer foto's, zodat het wat minder duffig is geworden. Misschien moet men overwegen om het blad een grondige "facelift" te geven, door deskundigen..Ik vermoed, dat het blad nu de "jongeren" niet zal aanspreken. De website vind ik zonder meer uitstekend.
Ik heb de indruk, dat het ledenbestand, landelijk gezien, aan het vergrijzen is. Velen weten via Internet de weg te vinden en waarom zou je nog lid worden als je via dit forum complete stambomen aangeleverd kan krijgen? Wij leven in een 24-uurs economie, in een consumptiemaatschappij, alles moet vlug-vlug en het mag niet teveel kosten. Dus hier zit je goed.
Mijn (uiteraard persoonlijke) mening is, dat het landelijke ledenverlies zal blijven doorgaan.

Ko (Jacobus) Hageman.

J. Hageman | 16 jan 2008 | 21:25

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Actualiteit


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!