Forum logo

Stamboom Forum » Onderzochte familienamen

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0
0

Corneli(u)s van Cooten/Kooten uit Werkhoven

Mijn vorige bericht was een vraag over de ouders van Bernardus van Kooten . Zijn vader heette Cornelis, er zijn gegevens maar nog geen sluitend bewijs.

Van alle personen met de naam Cornelis van Kooten / Cooten die in aanmerking komen heb ik wel iets gevonden, maar ook daar mist bewijs.

 

Er is een Cornelis van Cooten getrouwd met Fygje van den Bosch/Bos, kinderen Aaltje van Cooten (geb ca 1721-1722), Cornelis van Cooten (geb ca 1723-1724) en Beertje van Cooten (geb ca 1723-1724, dus mogelijk tweeling met Cornelis). Deze namen komen uit notariele akten van hetutrechtsarchief.nl. De kinderen worden met leeftijd in twee aktes genoemd.

 

Cornelis hertrouwde na overlijden Fygje (1724) met Adriaantje/Ariaantje Ryken/Rijken de Bie, kinderen Rykje van Coten (geb ca 1726) en Cornelis van Coten (geb ca 1728). Weer een Cornelis, terwijl de Cornelis uit het vorige huwelijk in 1743 nog in leven was. Dat maakt het niet makkelijker, uiteraard... :)

 

Na overlijden Cornelis (ca 1729) hertrouwt Aariaantje de Bie op 15-10-1730 in Werkhoven (bron: GZOU) met Cornelis van Donselaar/Donzelaar. Geen kinderen bekend.

 

Gevonden aktes:

 

  • Akte 05-04-1721 : Huwelijkse voorwaarde Cornelis van Cooten, Werkhoven, met assistent broer Aerjen van Cooten vs. Fygje van den Bosch met assistent vader Philip van den Bosch voor benoeming langstlevende tot voogd
  • Akte 23-02-1726 : Uitkoop boedel Fygje van den Bosch: Cornelis Cooten wedr Fygje van den Bosch, Werkhoven, vs. kinderen van Cornelis Cooten + Fygje van den Bosch: Aaltje van Coten (4 jaar), Cornelis van Coten (2 jaar), Beertje van Coten (2 jaar), voogd grootvader Philippus van den Bosch
  • Akte 02-03-1726 : Huwelijkse voorwaarden Cornelis van Cooten wedr Fygje van den Bosch vs. Adriaantje de Bie
  • Akte 22-09-1726 : Huur en verhuur: onmondige kinderen Cornelis van Cooten en Fygje van den Bosch (Aaltje van Coten, Cornelis van Coten, Beertje van Coten, voogden Gysbertus van den Houdyk uit Montfoort en Jan Verwey uit Hesik)  vs. Johannes Verwey uit Oudenrhyn
  • Akte 05-02-1729 : Uitkoop Adriaantje Ryken de Bie wed Cornelis van Cooten eerder wedr Fygje van den Bosch vs. onmondige kinderen Cornelis van Cooten en Fygje van den Bosch (Aaltje van Cooten 7 jaar, Cornelis van Cooten 5 jaar, Beertje van Cooten 5 jaar, voogden grootvader Philippus van den Bosch uit Oudenrhyn en oom Ary van Cooten uit Werkhoven) betreffende de boedel van overleden vader en voor voldoening moederlijk erfdeel
  • Akte 21-10-1730 , Uitkoop Cornelis van Donselaar + Adriaentie Ryken de Bie wed. Cornelis van Cooten, Werkhoven, vs. Rykie van Cooten (zoon eerste huwelijk, 3,5 jaar) en Cornelis van Cooten (zoon eerste huwelijk, 1,5 jaar) voogd Arien van Cooten, Werkhoven: uit de boedel van hun vader
  • Akte 07-03-1736 : Testament Phillipus Cornelissen van den Bosch + Maria Jans Achterslooth uit Oudenrhyn vs. echtgenote, zoon Anthony Philipsen van den Bosch, kinderen van Cornelis van Cooten en dochter Fygje van den Bosch (Aeltje van Cooten, Cornelis van Cooten, Beertje van Cooten), dochter Aeltje Philips van den Bosch gehuwd met Gerrit Smit, dochter Catharina Philips van den Bosch gehuwd met Jan Verwey: benoeming voogden Gysbertus van den Houdyk en Jan Verwey
  • Akte 14-05-1736 : Schuldbekentenis Johannes van der Weyde vs. erven Philuppus Cornelisse van den Bosch, o.a. onmondige kinderen Cornelis van Coten en Fygje van den Bosch (dochter partij 1): Aaltje van Cooten, Beertje van Cooten, Cornelis van Cooten, voogd Gysbertus van den Houdyk
  • Akte 07-02-1743 , Openbare verkoping: erven Jan Corneliss van den Bosch: Merrichje van den Bosch wed. Gerrid van Breukelen, onmondige kinderen van Fygje van den Bosch en Cornelis van Coten: Aalte van Coten, Beertje van Coten, Cornelis van Coten

 

Samenvattig:

 

05-04-1721: huwelijkse voorwaarden Cornelis en Fygje
23-02-1726: uitkoop boedel Fygje van den Bosch; Aeltje 4, Cornelis 2, Beertje 2 (Fygje overleden: "14 8ber 1724", ik neem aan 14-10-1724)
02-03-1726: huwelijkse voorwaarden Corenlis van Cooten en Adriaantje de Bie
05-02-1729: uitkoop moederlijk erfdeel Adriaantje Ryken de Bie (wed Cornelis van Cooten eerder wedr Fygje van den Bosch) overleden vader; Aaltje 7, Cornelis 5, Beertje 5
21-10-1730: uitkoop; Rykie 3.5 jaar, Cornelis 1.5 jaar
07-03-1736: benoeming voogden; Aeltje, Cornelis, Beertje van Cooten
14-05-1736: schuldbekentenis
22-09-1736: huur

 

De Cornelis die ik zoek, vader van Bernardus, kan dus zowel moeder Fygje van den Bosch hebben als moeder Adriaantje de Bie. Ik heb geen enkele akte kunnen vinden waar ouders worden genoemd. Dopen in Werkhoven (waar ik toegang toe heb gehad, dan...) noemt geen enkel persoon uit deze gezinnen.

 

Heeft iemand enige informatie die me verder kan helpen?

 

Bedankt!

Jerry

 

Jerry van Kooten | 13 aug 2008 | 10:14

Foto van de gebruiker
0
0

Corneli(u)s van Cooten/Kooten uit Werkhoven

Via de website www.genealogiezuidoostutrecht.org met heel veel gegevens van bewoners uit het krommerijngebied kom ik de volgende gegevens tegen:

BRON: RK doopboek van Werkhoven

Op 30-01-1723 is gedoopt: Berta

De vader is: Cornelis van Cooten

De moeder is: Sophia Jans

De getuige is: Ariana van Cooten

Wonende te: Werkhoven

Geboortedatum:

Opmerkingen:

 

=============

BRON: RK doopboek van Werkhoven

Op 26-01-1722 is gedoopt: Aleida

De vader is: Cornelis van Cooten

De moeder is: Sophia Jans

De getuige is: Ariana van Cooten

Wonende te: Werkhoven

Geboortedatum:

Opmerkingen

 

=========

 

Mogelijk heb je hier wat aan.

 

Groeten Hans

Hans van der Linden | 15 aug 2008 | 09:41

Foto van de gebruiker
0
0

Corneli(u)s van Cooten/Kooten uit Werkhoven

Ik vond nog wat aansluitingen:

BRON: NH trouwboek van Werkhoven

Datum huwelijk: 15-10-1730

Datum ondertrouw:

Datum proclamatie:

Attest van:

Man: Cornelis van Donselaar

Geboren te:

Wonende te:

Vrouw: Aariaantje de Bie

Geboren te:

Wonende te:

Opmerking: Wed.v.Cornelis v.Kooten.

=================

BRON: RK doopboek van Werkhoven

Op 03-07-1731 is gedoopt: Cornelius

De vader is: Adrianus van Coten

De moeder is: Aleida van den Bos

De getuige is: Ariaan de Bie

Wonende te: Werkhoven

Geboortedatum:

Opmerkingen:

============

groeten

 

Hans

Hans van der Linden | 15 aug 2008 | 09:45

Foto van de gebruiker
0
0

Corneli(u)s van Cooten/Kooten uit Werkhoven

Hans, dankjewel voor het meedenken! Ik ken genealogiezuidoostutrecht (GZOU) natuurlijk, daar heb ik veel informatie van.

 

De Adrianus van Cooten zou de broer van Cornelis kunnen zijn die in de aktes genoemd wordt als Arien, Aryen, Arjen. Getrouwd met Aleida van den Bos - misschien familie van Fygje. Ariaan de Bie als getuige, dat kan weer heel goed Ariaentje de Bie zijn, zou dan schoonzus van Adrianus van Cooten zijn.

 

Ik heb de dopen van Aleida 26-01-1722 en Berta 30-01-1723 gezien. De jaartallen kloppen, Werkhoven klopt. Ik mis dan zoon Cornelis nog, maar veel belangrijker is: de moeder zou Sophia Jans zijn. Dat zie ik niet terug. Ik kom van Sophia naar Fygje (Sopia - Sophie - Sophietje - Phietje - Fygje), maar Jans is vreemd. Fygjes vader heet Phillipus van den Bosch.

 

De vraag is nu dus:is Sophia Jans dezelfde persoon als Fygje van den Bosch?

 

Jerry

 

Jerry van Kooten | 15 aug 2008 | 10:39

Foto van de gebruiker
0
0

Corneli(u)s van Cooten/Kooten uit Werkhoven

Kleine aanvulling...

 

Ik zie uit de PDFs van Werkhoven dat de pagina waar de doop van Berta op staat dat de scans weer niet de gehele pagina bevatten. Er is een deel weggevallen en mogelijk, gezien de leeftijden van Berta en Cornelis zijn zij tweelingen, is de doop van Cornelis niet overgenomen in GZOU.

 

Bij de doop van Aleida staat in de PDF toch duidelijk Arian als getuige, zelfs als peter. Dus niet Ariana als meter...

 

Ook voor andere bronnen met incomplete scans (Schalkwijk) moet ik dus eens naar Tiel voor de originelen...

 

Jerry

 

Jerry van Kooten | 15 aug 2008 | 10:48

Foto van de gebruiker
0
0

Corneli(u)s van Cooten/Kooten uit Werkhoven

Jerry schrijft dat je voor de origenelen van de scans van Schalkwijk naar Tiel moet.

Dat is een foutje Jerry. Voor alle plaatsen van het Krommerijngebied, waaronder Schalkwijk en Werkhoven ook vallen, moet je naar het Streekarchief in Wijk bij Duurstede

Groet Hans

Hans van der Linden | 17 aug 2008 | 10:37

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Onderzochte familienamen


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!

stamboomforum - het sociale netwerk voor genealogen en historici