Forum logo

Stamboom Forum » Onderzochte familienamen

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Sanderink-Peters in Amsterdam

Hallo Lezers,

 Ik zoek het huwelijk van Hermannus Sanderink, kleermaker, geb. Ambt-Almelo 3-5-1852, overl. Hengelo 14-4-1919 en Daatje Antonia PETERS, geb. Hengelo 13-6-1851, overl. Hengelo 16-5-1904. Hun oudste kinderen Gesina Maria (1881) en Andreas (1883) worden in Amsterdam geboren. Bij genlias.nl is het huwelijk niet te vinden. Vermoedelijk zijn ze dus in Amsterdam, gezien de geboorte van de kinderen, rond 1880. Wie zou dit na kunnen kijken? Het echtpaar keerde in 1884 naar Hengelo terug. Bij voorbaat hartelijk dank voor de hulp.

Met vriendelijke groet,

 

Freddy Walhof, Hengelo

F.C. Walhof | 2 sep 2008 | 15:46

Sanderink-Peters in Amsterdam

Hallo Freddy,

 

Huwelijksakte B.S. Amsterdam d.d. 08-04-1880, Nr. 501.

 

Bruidegom: Hermannes Sanderink, kleermaker, geb. Ambt Almelo, wonende alhier, 27 jaar (zoon van Johannes Sanderink en Gezina Rouwhof, beide overleden),

 

Bruid: Daatje Antonia Peters, dienstbode, geb. Hengelo, wonende alhier, 28 jaar (dochter van Andries Peters en Aleida Daniëls, beide overleden).

 

Jacobus | 3 sep 2008 | 12:11

Sanderink-Peters in Amsterdam

Hallo Freddy,

 

Was ook even in de buurt van het archief en heb misschien onbewust naast Jacobus gezeten.

Het was er aardig druk.

Ik heb getuigen voor je genoteerd:

1. Johan Willem van Ankum, kleermaker

2. Gerardus Johannes Laarman, schilder

3. ohannes Knippers, smid

4. Hendrikus Höfu, kleermaker.

 

Vriendelijke groeten

Karst

W.K. S | 3 sep 2008 | 12:16

Sanderink-Peters in Amsterdam

Beste Jacobus en Karst,

 

Hartelijk dank voor jullie speurtocht en reactie. Dit zijn inderdaad de door mij gezochte kleermaker en zijn vrouw. Zij verhuisden later naar Hengelo, Daatjes geboorteplaats, en in dat dorp woonde de familie aan de Telgen. Hermannus werd de Telgensnieder genoemd. Van hem heb ik een foto, waarop hij in kleermakerszit zit te werken op een hoge tafel.

 

Met vriendelijke groet uit Hengelo,

 

Freddy

F.C. Walhof | 3 sep 2008 | 19:37

Sanderink-Peters in Amsterdam

Hallo,

 

Via een achterkleindochter ben ik in het bezit gekomen van twee foto's (scan) van het genoemde echtpaar Sanderink-Peters. In de tijd dat dit echtpaar in Amsterdam woonde (1880 gehuwd en 1884 vertrokken), liet Hermannes een foto maken bij fotograaf J.G.A. vor der Hake. Op de site: http://nies.liacs.nl:1860/ is een foto, zoals ik die nu bezit, niet aanwezig (Sanderink op een carte visite in een ovaal, bruin getinte foto). Mijn vraag aan jullie is nu, waar het echtpaar Sanderink-Peters in Amsterdam heeft gewoond. Toevalligerwijs woont de achterkleindochter tegenwoordig ook met haar gezin in Amsterdam.


Met vriendelijke groet,

 

Freddy Walhof, Hengelo

F.C. Walhof | 10 okt 2008 | 15:56

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Onderzochte familienamen


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!

stamboomforum - het sociale netwerk voor genealogen en historici