Stamboom Forum » Onderzochte familienamen 
Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina
Familie Koers uit Voorst en dan nog dit........!!
En dan nog dit......................
Gerardus Koers trouwt 1823 voor de eerste keer.
in de huwelijksakte bijgevoegde Notariele oorkonde worden
diens ouders als Joannes Koers en Henrica Jansen aangegeven en
grootouders als Koert Aarens en Berendina Havekes....alles korrekt !
(afgezien van het feit dat Berndina Havekes Koert?s derde vrouw is en en niet de moeder van Joannes)
Als Gerardus dan 1834 voor de tweede keer trouwt is er
wederom in de huwelijksakte een bijgevoegde Notariele oorkonde
met dezelfde ouders en ..........Lammert Koers en Janna Berends als grootouders !!!!
Hoe is dat mogelijk, let wel, ook dit is een Notariele oorkonde.
Peter Koers | 4 feb 2010 | 12:21
Familie Koers uit Voorst en dan nog dit........!!
Dan zouden notariële akte en huwelijksinschrijving dus niet overeenkomen.
Is die notariële akte ipv een doopbewijs bij de huwelijksbijlagen? Is het zo'n verklaring van bekendheid, waarin 7 getuigen bevestigen dat hij degene is wie hij zegt te zijn?
Is er inderdaad geen doopextract bij de bijlagen? En doodsextracten van de ouders?
Zijn de dtb van Ede of Vaassen niet bewaard gebleven? Er staat toch een zeer precieze doopdatum bij het eerste huwelijk genoemd.
Heb je alle huwelijksbijlagen en die notariële akten in je bezit? Kun je ze dan misschien inscannen en bijv. via een fotoalbum van gmail voor anderen beschikbaar maken? Dan is er makkelijker te bekijken of we deze puzzel op kunnen lossen.
Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Gelders Archief Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 2880
Gemeente: Voorst
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 29
Datum: 10-05-1823
Bruidegom Gerardus Koers
Geboortedatum: 15-12-1794
Geboorteplaats: (Epe)
Bruid Gerdina Berenschot
Geboortedatum: 17-02-1798
Geboorteplaats: (Wilp)
Vader bruidegom Joannes Koers
Moeder bruidegom Hendrica Jansen Jonker
Vader bruid Fredrik Berenschot
Moeder bruid Geertruij Carmans
Nadere informatie beroep bg.: geen beroep vermeld; beroep bruid: dienstmeid; beroep vader bg.: werkman; beroep moeder bg.: werkvrouw; beroep vader bd.: geen beroep vermeld; beroep moeder bd.: boerenwerk doende
Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Gelders Archief Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 2878
Gemeente: Voorst
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 15
Datum: 28-03-1834
Bruidegom Gerardus Koers
Leeftijd: 39
Geboorteplaats: (Vaassen)
Bruid Maria Roest
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Wilp
Vader bruidegom Joannes Koers
Moeder bruidegom Henrica Jansen Jonker
Vader bruid Jan Roest
Moeder bruid Christina Biezeman
Nadere informatie beroep bg.: daghuurder; beroep bruid: boerenwerk doende; beroep vader bg.: werkman; beroep moeder bg.: werkvrouw; beroep vader bd.: klompenmaker; beroep moeder bd.: geen beroep vermeld; weduwnaar van Gerardina Berenschot
mirjam van rooijen | 4 feb 2010 | 12:43
Familie Koers uit Voorst en dan nog dit........!!
Mirjam,
IK heb alle Genlias informatie al, dank.
Dit is inderdaad zo'n verklaring van bekendheid, waarin getuigen bevestigen dat hij degene is wie hij zegt te zijn, en zijn ouders bekend zijn , grootouders bekend en overleden zijn enz. Ik heb alles wel ingescand (60MB),huwelijksakten en bijlagen, maar je zal er geen verdere aanwijzingen vinden om het raadsel op te lossen.
Nogmaals de informatie in de eerste acte is korrekt. De grootouders van de tweede akte zijn niet juist, alles andere is korrekt.Ook informatie uit de dtb van Epe en Vaassen geeft geen uitsluitsel, heb ik allemaal al nagekeken.
Peter Koers | 5 feb 2010 | 09:31
Familie Koers uit Voorst en dan nog dit........!!
Mirjam,
IK heb alle Genlias informatie al, dank.
Dit is inderdaad zo'n verklaring van bekendheid, waarin getuigen bevestigen dat hij degene is wie hij zegt te zijn, en zijn ouders bekend zijn , grootouders bekend en overleden zijn enz. Ik heb alles wel ingescand (60MB),huwelijksakten en bijlagen, maar je zal er geen verdere aanwijzingen vinden om het raadsel op te lossen.
Nogmaals de informatie in de eerste acte is korrekt. De grootouders van de tweede akte zijn niet juist, alles andere is korrekt.Ook informatie uit de dtb van Epe en Vaassen geeft geen uitsluitsel, heb ik allemaal al nagekeken.
Peter Koers | 5 feb 2010 | 09:32
Familie Koers uit Voorst en dan nog dit........!!
Beste Peter,
Menigeen denkt dat alle informatie in de Burgerlijke Stand, Notarieel, gerechtelijke stukken altijd korrekt zijn. Helaas ik heb uit onderzoek het tegedeel ervaren. Zo zijn er fouten bij de aangiften van geboorten, overlijden gemaakt. Ambtenaren van de Burgerlijke Stand schreven soms op wat zij fonetisch hoorden en controleerden dat ook naderhand niet. Zo heb ik drie geboorteakten, waarin de moeder respectivelijk 51, 55 en 61 jaar oud is. Ik weet intussen welke fout deze ambtenaar maakte. Hij heeft twee dames met de dezelfde voornaam en bijna dezelfde achternaam met elkaar verward. Niet voor niets was er een inspecteur die de gegevens van de burgerlijke stand moest controleren. Lang niet alles is gecorrigeerd. Als de notaris accepteert de gegevens, die hij krijgt van de zeven getuigen voor een akte van bekenheid en deze gegevens niet verifieerd, maar aanneemt dat de verstrekte gegevens waar zijn, kunnen er fouten in zitten. Ga uit van de huwelijksakte van 1823 met de huwelijkse bijlagen en daarin vermelde gegevens. Met deze gegevens zoek je verder in de DTB en de kerkenlijke archieven. Bij je aantekeningen vermeld dat de volgende fouten, verschrijven ed hebt gevonden. Ik ken ook een programma, die een rubriek: Alias had. Hierin kan je de verschillende schrijfwijzen van de voornamen en achternamen vermelden, die persoon vermelden. Dat is zeer handig, want het komt nog als eens voor en naarmate verder in de tijd wordt dit soms veelvuldiger. Je moet alle gegevens controleren en dan kun je misschien zeggen: zo is het geweest en deze verschrijvingen heb ik daarbij aangetroffen. Met vriendelijk groet, Simkos
Simkos | 5 feb 2010 | 10:03
Familie Koers uit Voorst en dan nog dit........!!
Hallo Simkos,
Ik denk dat U gelijk hebt. Ik heb een Koert Arends als voorvader (grootvader van Gerardus) en heb inmiddels 11 verschillende schrijfwijzen gevonden, tot en met Cuert Aarens. Ook een voorvader wiens moeder eerst Berendina Havekes is en dan Hermine Berends. Voorbeelden genoeg van uw gelijk, ik had het al gedacht. In dit geval, een notariele akte en een zo groot verschil, is het toch opmerkelijk. Daarom dacht ik dat het toch het vermelden waard was. Overigens, Gerardus kon niet schrijven of zoals in de akte "niet te kunnen teekenen als in de schrijfkunst onervaren zijnde" en zal dus ook wel niets gecontroleerd hebben.
Peter Koers | 5 feb 2010 | 10:46
Familie Koers uit Voorst en dan nog dit........!!
Vergeet ook niet, dat die grootouders misschien al wel 40 jaar of langer dood zijn. Misschien heeft hij ze wel nooit gekend.
Gerardus Koers is bij zijn 2e huwelijk 39 jaar, zijn ouders zijn al overleden, die zouden misschien al boven de 65 geweest zijn, dus die grootouders ws al tegen de 100 als ze nog geleefd hadden.
Daarbij zit er 11 jaar tussen het 1e en 2e huwelijk, en in die periode zal hij zich niet beziggehouden hebben met overleden grootouders. Dus hij zal het zelf wel vergeten zijn.
Ik kom nog regelmatig mensen tegen (nu dus, in deze tijd hè) die van de grootouders niet meer weten dan dat het opa en oma zijn, en dat ze geen idee hebben hoe die opa en oma heten, m.u.v. de achternaam van opa vaderszijde. Mijn kinderen (17 en 19) weten ook niet hoe hun in 1993 en 1999 overleden grootouders heetten.
Dus, ik weet niet hoe oud die getuigen zijn, die Gerardus bij zich had, ws. een paar flink oude, maar hij zal van anderen de namen gekregen moeten hebben. En het zullen ws. andere getuigen geweest zijn dan bij zijn 1e huwelijk.
Is natuurlijk interessant of er nog broers en zussen van hem zijn die bij hun trouwen ook zo'n notariële akte moesten overleggen. Waarom heeft hij geen doopbewijs? DTB-registers verbrand?
mirjam van rooijen | 5 feb 2010 | 22:12
Familie Koers uit Voorst en dan nog dit........!!
Gerardus broer Arnoldus trouwt in 1820.Ik heb daar nog geen aktes van gezien, dus dat zou wat kunnen zijn. Ik heb wel een heleboel nakomelingen via Genlias gevonden en heb zelfs kontakt met Hennie Koers die nakomeling is van deze Arnoldus. Maar het zal wel zo zijn als Simkos al schreef, gewoon verkeerd opgeschreven en niet gecontroleerd.
Zoals bij mijn andere oproep al vermeld, was er ook nog broer Cornelius die 25. Dec. 1798 in Epe (Vaassen) is gedoopt. Van hem heb ik geen enkele informatie andere als deze doopdatum. Dus dat zou nog interessant zijn.
Peter Koers | 6 feb 2010 | 13:10
Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!
Spring naar eerste bijdrage op deze pagina
Ga terug naar de index van berichten in Onderzochte familienamen
Wilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!
Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten
In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:
- Arends
- Arnoldus
- Berends
- Berenschot
- Biezeman
- Bron
- Bruidegom
- Cornelius
- Dat
- Ede, van
- Gelders
- Havekes
- Jansen
- Joannes
- Jonker
- Koers
- Koert
- Niet
- Roest
- Vaassen
- Vader
- Van
Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!
Plaats een reactie
Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.
Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!

