Stamboom Forum » Onderzochte familienamen  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

familie puts te nijmegen

Op zoek naar inlichting over Joannis Puts ,soldaat in het regiment Haersolte, die trouwde met Apollonia Laesacker ,weduwe van Carolus/paulus/gradus van de Kimmena ,in nijmegen 20-09-1721 /13-10-1721 in de nederlands hervormde kerk nijmegen .Joannis overleed 08-08-1755 te nijmegen ,Apollonia geboren 24-10-1680 . Kan iemand mij helpen?Bij voorbaat dank uit een warm zuid-afrika .

 

Groetjes Gerard

E-mail= gerardsrantispamtelkomsa.net Stoer

Gerard Jacob Puts | 13 feb 2010 | 13:43

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

familie puts te nijmegen

Gerard,

 

In de periode 13.12.1705 t/m 2.7.1715 werden van Paulus en Apollonia (RK tr. 24.5.1705) 6 kinderen gedoopt in Nijmegen. Van Joannes Put en Apollonia (RK tr. 13.10.1721) vind ik drie kinderen: Petrus, ged. 5.1.1722 en Esther, ged. 26.9.1723 en 20.9.1727.

Als Apollonia ev Joannes Put, inderdaad op 24.10.1680 is gedoopt (als dv Hans Joris Laesacker en Maria Ariaens), was zij bij de geboorte van haar jongste kind dus bijna 47 jaren oud.

Blijkt uit haar huwelijksinschrijving van 1721 inderdaad dat Apollonia weduwe van Paulus van/de Kimmena was?

Jan | 14 feb 2010 | 01:07

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

familie puts te nijmegen

Dag Gerard en Jan,

staat er bij het huwelijk van Joannis Puts of bij de doop van de kinderen geen enkele aanduiding vanwaar hij kwam?

De naam klinkt nogal Limburgs. In ieder geval worden er kort voor 1700 zowel in Roggel als in Sint Odiliënberg enkele Joannes Puts' gedoopt.

Ik woon te ver weg om in de kerkregisters in Nijmegen te gaan kijken.

Succes,

Lei Coolen

 

Lei Coolen | 14 feb 2010 | 12:36

Foto van de gebruiker

Elisabeth | 14 feb 2010 | 12:57

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

familie puts te nijmegen

L.S.

het blijkt te gaan om Joannes PUT. Met de link die Elisabeth plaatste is met PUTS het overlijden te vinden en met PUT huwelijk en kinderen.

Herkomst van Joannes is daar niet uit af te leiden, maar mogelijk wel uit de registers zelf.

Succes,

Lei Coolen

Lei Coolen | 14 feb 2010 | 14:39

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

familie puts te nijmegen

Dag Jan .Er staat nergens in de RK registers waar Joannis (Jan) vandaan kwam ,maar het regiment Haersolte was in 1716 in Maastricht ,1717 in Deventer,Kampen,Zwolle en in 1719 in Nijmegen gelegerd en heeft eerst in Doornik als garnizoen verbleven en later in de oorlog tegen Louis de 14de deel genomen in de slag van Ramillies,Oudenaarden,Malplaquet en Bethun Aire onder bevel van de DUKE of MARLBOROUGH en de Veldt Maarschalk Overkirk .Misschien staat er in de Hervormde kerk Nijmegen registers iets opgetekend .

 

Ook mijn hartelijke dank aan Lei Coolen en Elisabeth voor hun hulp,Ik heb alle inlichting van de Laesakker /laasakker/loosakker/Cosakker opgenomen in mijn zoek tocht .

 

Nogmaals dank aan allemaal.

 

Gerard.

Gerard Jacob Puts | 20 feb 2010 | 18:52

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

familie puts te nijmegen

Beste Jan ,in de jezuieten registers staat namelijk Apolonia Laesakker ,weduwe van Gradus van de kimmena ,ook de getuigen worden genoemd als zijnde Theodora Ysselbach en Jacomina Burgharde .

Het huwelijk werd bevestigt door Guilliaume de Reu.

Ik kan echter net 4 kinderen van de kimmena vinden n.l. Joannes ,Paulus,Margaretha en Laurentius .
Kan jij mij helpen met de andere 2 kinderen ?

Trouw akte in huwelijks register Jezuieten  Paulus van de kimmena en Apolonia Laesakker 24-05-1705.

Apolonia had 2 zusters Joanna en Gerarda .

Jan Put(s) en Apolonia zijn ook in de nederlands hervormde kerk in het huwelijk bevestigt.Hier heb ik geen verdere gegevens .

De doopgetuigen van hun 1ste kind Peter waren Johannes Cuypers en Maria Rutten, 05-01-1722.

De doopgetuigen van hun 2de kind Esther waren Henricus Haegh en Tisken Jansen,26-09-1723.

De doop getuigen van hun 3de kind ook genaamd Esther waren Andreas van Ham en Esther Rijnders ,19-09-1729.

Apolonia geboren 24-10-1680 getuigen Adrianus Ariaens en Jenneke Lamers .

 

Met vriendelijke groeten,

 

Gerard.

Gerard Jacob Puts | 21 feb 2010 | 09:17

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Onderzochte familienamen


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!