Stamboom Forum » Onderzochte familienamen  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Leendert Gerrit de Werker

Wie heeft er voor mij info over de zoon van Jannigje Piek geboren in 1829 overleden op 28-12-1860 spijkenisse, en getrouwd met Leendert de Werker op 11-07-1857.

Zij hadden 1 zoon Leendert Gerrit geb. 25-03-1858 en overleden op 18-12-1939 te Rotterdam. Specifieke vraag door wie is hij opgevoed, zijn ouders zijn vrij snel na zijn geboorte overleden

 

groet,

 

Rob de Werker

Rob de Werker | 24 mar 2010 | 14:00

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Leendert Gerrit de Werker

Hallo Rob,

 

Aan de hand van een bevolkingsregister kan men misschien achter komen. Ook een adres (straat) op zijn huwelijksakte kan al een aanwijzing zijn.

 

mvg, Masje II

Masje II | 24 mar 2010 | 14:27

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Leendert Gerrit de Werker

Rob, je schrijft, dat de ouders van Leendert Gerrit kort na diens geboorte zijn overleden. Als ik het goed zie, is Leendert Gerrit echter 2 ½ maand na het overlijden van zijn vader geboren:

 

Leendert de Werker, geb. Rhoon ca. 1815, overl. aangeg. Spijkenisse 7.1.1858, zv Cornelis de Werker en Aagje van Gout/Gent

Tr. (1) Hoogvliet 13.5.1842

Trijntje Lagendijk, geb. Hoogvliet ca. 1819, overl. aangeg. Spijkenisse 8.5.1857, dv Arij Lagendijk en Neeltje Hordijk

Tr. (2) Spijkenisse 11.7.1857

Jannigje Piek, geb. ca. 1830, overl. aangeg. Spijkenisse 28.12.1860, dv Hendrik Piek en Hendrika de Vries

 

Uit het eerste huwelijk o.m.

-       Adrianus, geb. aangeg. Spijkenisse 20.1.1857

Uit het tweede huwelijk:

-       Leendert Gerrit, geb. aangeg. Spijkenisse 25.3.1858, overl. Rotterdam 18.12.1939 (overl. akte Ridderkerk)

Jan | 24 mar 2010 | 15:06

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
6scheiding

Leendert Gerrit de Werker

Ik zou in dit geval, zeker omdat het om een "de Werker" gaat, zijn huwelijksakte d.d. 26-05-1883 Spijkenisse bij Genlias bestellen.

 

Hij had in principe toestemming voor dat huwelijk van zijn ouders nodig, die waren echter overleden, dus wie waren er bij zijn huwelijk aanwezig? Zijn opvoeders?

 

 

 

Jacobus | 24 mar 2010 | 16:28

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Leendert Gerrit de Werker

Hallo Jan,

 

de gegevens die je mij stuurt kloppen, heb ik ook. Er zijn overigens meer kinderen uit eerste huwelijk maar goed. Waar ik benieuwd naar ben is wat is er gebeurt met Leendert Gerrit?

Rob de Werker | 25 mar 2010 | 14:59

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Leendert Gerrit de Werker

Rob,

 

Je zou het bevolkingsregister van Spijkenisse kunnen raadplegen, om te zien wanneer Leendert Gerrit is vertrokken en waar naartoe (waar zijn zijn halfbroers en -zussen gebleven?). Verder neem ik aan, dat er over de kinderen van Leendert sr., zeker in 1861 na het overlijden van hun (stief)moeder, voogden zijn aangesteld. Daar is een akte van opgemaakt door de rechtbank. En uiteraard heeft ook Jacobus een goeie hint gegeven: LGs huwelijksakte (en de bijlagen daarbij) uit 1883. Met deze bronnen, moet je een indicatie van een antwoord op je vraag kunnen vinden.

Jan | 25 mar 2010 | 19:12

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Leendert Gerrit de Werker

Heeft leender gerrit de werker een zoon die gerrit de werker heet en getrouwd is met een Rolandus en in Hellevoetsluis woonde? Zij zouden een dochter Agatha hebben. De vrouw is kort na de geboorte overleden.

A. Groeneveld | 19 jul 2010 | 20:13

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Leendert Gerrit de Werker

Ja, Gerrit was getrouwd met Maria Rolandus, zij is overleden op 13-11-1918. Dat zij een dochter hebben gekregen wist ik  nog niet. Ik heb Agatha staan als dochter uit een later huwelijk. Zij is wel geboren in 1917 en gestorven in 1994.

 

Rob de Werker | 19 jul 2010 | 20:53

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Leendert Gerrit de Werker

De huwelijksakte uit 1883 is op te zoeken op http://pilot.familysearch.org/recordsearch/start.html#p=waypoint&s=waypointsOnly&c=fs%3A1576401&w=0.

L. Loef | 21 jul 2010 | 09:52

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Onderzochte familienamen


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!