Stamboom Forum » Onderzochte familienamen  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Hulp gezocht bij verder zoeken familienaam NEIJNDORFF in duitsland/tsjechie

Ik ben in het bezit van stamboom boek ''een retourtje indie'' (stamboom van de familie Neijndorff).

 

De stamboom begint met de eerste Neijndorff die in indie is gearriveerd. Ene Jochem Neijendorff geboren in Karlskron (BRD). Hij verbond zich op 6 juli 1746 te amsterdam als dienaar bij de V.O.C in functie van Bottelier. Hij vertrok met schip de OVERNES naar indie, waar hij aankwam op 8 mei 1747. Hij huwde met Maria Magdalena Latour en verbleef tot aan zijn dood op 18 maart 1778 te Semarang.

 

- de eerste 2 generaties hebben de naam Neijendorff gedragen vanaf generatie 3 is de naam Neijndorff gehanteerd.

- is karlskron (BRD) wel de juiste stamplaats? Bestaan of bestonden er andere plaatsen onder de zelfde naam? wellicht in de Elzas of Oost duitsland.

- Er bestaat een grote kans dat de naam Neijendorff oorspronkelijk Neuendorf(f) luidde. Deze laatste naam komt in beieren veelvuldig voor. Er zou sprake kunnen zijn van een bewuste naamsverandering naar Neijendorff in verband met de dienstneming bij de V.O.C of is er sprake van een verschrijving van een ambtenaar van de V.O.C?

Een naam met de letter IJ in het duits is ongebruikelijk.

 

*- of is het Neindorf(f)?

 

Heeft iemand misschien tips hoe ik verder kan zoeken in Duitsland? Ik zou het heel graag verder willen uitzoeken, maar heb echt geen idee hoe. In nederland word ik er steeds meer bekend mee, maar duitsland? hoe werkt het daar? en is er wel een mogelijkheid om dit verder uit te zoeken?

 

Met vriendelijke groet

Sanne den Braven & Lionel Neijndorff

 

Sanne den Braven | 24 dec 2011 | 16:05

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Hulp gezocht bij verder zoeken familienaam NEIJNDORFF in duitsland/tsjechie

Ga er maar van uit dat de Nederlandse spelling van de naam aan een ambtenaar/dominee/pastoor te danken is. Die schreven op wat ze hoorden, want veel mensen konden niet lezen en schrijven en dus ook hun naam niet spellen. Komt bij dat in sommige delen van het Duitse taalgebied (zeker het zuiden) de "eu" bijna als "ei" uitgesproken wordt. In Nederland kun je vervolgens alle varianten van de naam verwachten Neijen-, Nein-, Nijn- etc. en -dorf of -dorff. Waar mogelijk in Nederland dus zoeken met ***, dus bijvoorbeeld N*ndor*

 

Wat de plaats betreft: ik zie alleen  (Herkomstonderzoek, archief Amsterdam) Karlskrona in Zweden, maar dat zegt niet zo veel. En gewoon via Google deze: Karlskron is een gemeente in de Duitse deelstaat Beieren, en maakt deel uit van het district Neuburg-Schrobenhausen. Karlskron telt 4.798 inwoners. Het is zeker mogelijk dat in die regio neu als nej wordt en werd  uitgesproken.

 

Wat betreft de mogelijkheden om verder te zoeken in Duitsland: ze zijn daar veel minder ver gevorderd met digitalisering dan wij. Voor doopboeken etc. zul je bij de plaatselijke kerk of bij het bisdom moeten zijn. Verder wellicht Familysearch, soms Ortssippenbücher/Familienbücher.

Misschien levert zoeken op internet met de trefwoorden Karlskron Familienforschung of iets van dien aard nog iets op in de vorm van een historische kring of zo. Bedenk wel dat als je je aan de archieven in Duitsland wendt ze vaak weliswaar gelijk voor je gaan zoeken of b.v. de naam in de gewenste periode voorkomt, maar dat je er ook meteen een rekening voor gepresenteerd krijgt.

niepoort | 24 dec 2011 | 17:07

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Hulp gezocht bij verder zoeken familienaam NEIJNDORFF in duitsland/tsjechie

In  het Duitse telefoonboek geen treffer voor Neuendorf in Karlskron, wel 1x  in Ingolstadt, 7 km verderop.

Op FS veel treffers uit Noord-Duitsland., door elkaar met Niendorf. Ik denk dat voor mensen uit dat deel van Duitsland de naam in Nederland eerder wellicht Niendorf o.i.d. geworden zou zijn, hoewel ik eerlijk moet zeggen dat ik niet op de hoogte ben van het uitspraak in Mecklenburg.

 

Bij mijn eigen voorouders werd de oospronkelijke Hoogduitse naam "zu der neuen Wehrpforte" als gevolg van het dialiect ter plaatse (Osnabrück)  daar al heel snel werd verbasterd tot Nieporte, wat in Nederland Niepoort werd.

niepoort | 24 dec 2011 | 17:17

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Hulp gezocht bij verder zoeken familienaam NEIJNDORFF in duitsland/tsjechie

Heel erg bedankt voor uw reactie, ik zal nog even een toevoeging doen van welke bronnen gebruikt zijn.

- rijksarchief

- indische familie archief

- ansip Jakarta

Het stamboomboek is verouderd. (jaren 80)

 

Wat zijn de stappen die ik het beste kan ondernemen eerst op zoek naar de aktes van jochem neijendorff, toen hij zich aanmelde bij de voc in amsterdam? en pas vanaf daar verder zoeken? Ik hb geen idee wat nu de beste stappen zijn om van daar uit verder te zoeken. Er staat bij jochem neijendorff ook geen geboorte datum maar alleen een overlijdens datum.

 

Sanne den Braven | 24 dec 2011 | 17:20

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Hulp gezocht bij verder zoeken familienaam NEIJNDORFF in duitsland/tsjechie

De gemeente Karlskron heeft zelfs een eigen chatroom! Je kan het daar vragen, natuurlijk...

Ronald Hellenbrand | 24 dec 2011 | 17:26

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Hulp gezocht bij verder zoeken familienaam NEIJNDORFF in duitsland/tsjechie

Hi

Ik ben een neef van je grootvader Lionel en ik ben ook in onze stamboom gedoken ik heb op de volgende site iets ontdekt dat wel interressant is: http://www.grafschaft-nierendorf.de/nierendorf_geschichte.htm namelijk: 

Zum Namen Nierendorf 

Vor mehreren Jahrhunderten lagen die Häuser dieser Ortschaft sehr zerstreut "das wird nie ein Dorf" ? (Nie-ein-Dorf) sagten die Leute. In Wirklichkeit heißt der Name einfach niederes Dorf ( nithiri = nieder). Nierendorf ist entstanden im frühen Mittelalter nach dem um 400 erfolgten Zusammenbruch der römischen Herrschaft am Niederrhein.

Namensentwicklung: 1117 Nithirindorp -1240 Nirendorp -1299 Nevendorp -1500 Neyndorff heute: Niendörep (Umgangssprache)

Hieruit blijkt dat er een dorp Neyndorff heeft bestaan in de Eiffel.

 

Ook is er deze link bij het Nationaal Archief: http://vocopvarenden.nationaalarchief.nl/detail.aspx?ID=1145692

De D is waarschijnlijk bij het scannen ontstaan, want ik ben zelf ook  bij het Nationaal Archief geweest en heb het scheepsboek van de Overnes reis van 1746 opgevraagt en daar zag ik de naam met een N geschreven, maar het handschrift van de 17e eeuw is moeilijk te lezen door de krullen

Bij het NA is de naam Carelskroon en die plaats is later volgens mij Karlskruna geworden, bovendien in het Zweeds zijn meer namen met y.

 

Lionel, ik heb overigens ook meer gevonden over de moeder van je overgrootvader mijn oom Coen: , Adriana Cornelia Blaney Davidson.

Ik heb nl 2 jaar als vrijwilliger bij het SIFA (Stichting Indisch Familie Archief) gewerkt, waar ik bezoekers hielp met het zoeken naar hun Europese voorouders in Nederlands-Indië en uiteraard heb ik zelf ook onderzoek gedaan.

Ik sta open voor vragen die jij en Sanne ongetwijfeld zult hebben.

 

E.J. Neyndorff | 25 dec 2011 | 09:47

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Hulp gezocht bij verder zoeken familienaam NEIJNDORFF in duitsland/tsjechie

 Aanvulling: Op deze site: http://www.let.rug.nl/welling/paalgeld/html/pltscod.html

waarvan ik niet weet wat die inhoud, maar wel terzake doet zie je dat Carelskroon en Karelskroon en Kalskrona dezelfde codes hebben, het geen een aanwijzing zou kunnen zijn dat Jochem Zweeds was.

Place codes

CARELSKROON, 241KAK, 8, 1. KARELSKROON, 241KAK, 8, 1. KARLSKRONA, 241KAK, 8, 1.

E.J. Neyndorff | 25 dec 2011 | 09:58

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Hulp gezocht bij verder zoeken familienaam NEIJNDORFF in duitsland/tsjechie

Toch vinden wij het erg interessant om het verder uit te zoeken, maar het is lastig zoeken omdat er ook geen gebroorte datum bekend is van Jochem. Wat mij wel opviel is dat de 2e zoon van Jochem waarschijnlijk na zijn dood geboren is maar ook daar de datum niet van bekend is 1778/9. Ook is de herkomst lastig zoeken, maar wel de moeite waard.

 

We vonden via een andere website fotos van Adriana Cornelia Blaney Davidson. Wat heeft u nog gevonden van die tak? Wij dachtten na het zien van de achter naam Blaney Davidson aan Engeland.

 

* Karlskron (duitsland) ligt in de deelstaat beieren.

* Karlskrona (zweden) Karlskrona is de hoofdstad van de gemeente Karlskrona in het landschap Blekinge en de provincie Blekinge län in zweden (wiki).

 

Ook zijn er van een aantal personen weinig tot geen informatie bekend,

- johannes diederiks (indonesische vrouw maar geen informatie bekend)

- herman constantijn gehuwd met een chinese vrouw Tjwie Njoo.

 

 

 

groet,

Lionel & Sanne

 

Sanne den Braven | 25 dec 2011 | 11:56

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Hulp gezocht bij verder zoeken familienaam NEIJNDORFF in duitsland/tsjechie

Het is bijna onmogelijk om niet-Europese voorouders in Nederlands Indië te vinden. De Chinese namen zijn nog wel na te gaan als je weet waar ze geboren zijn. Overigens weet ik niet of de naam Tjwie Njoo goed geschreven is. Inlandse voorouders zijn echt niet te traceren.

De vader van Adriana Cornelia is James Blaney Davidson die in Calcutta op 20 jul 1825 werd geboren, haar moeder was Maria Moens Saaymans die in de Tjiandjur op 20 september 1835 werd geboren. James en Maria zijn op 1 september 1855 getrouwd in Madioen. De vader van James was William Benjamin Davidson die getrouwd was met Adriana Maria Intveld, die in Padang in 1797 werd geboren als dochter van Teunis In 't Veld. Van de familie In 't Veld is een uitgebreide stamboom op het internet te vinden. Link o.a waar Adriana Maria en de naam Blaney Davidson worden genoemd: http://www.intveld.info/Stamboom%20VIId.htm

Aan de site van Indisch4ever heb ik eens een foto van James Blaney Davidson ingestuurd, die door Blauwvogeltje is geplaatst.

Vrolijk Kerst

Eric

 

E.J. Neyndorff | 25 dec 2011 | 12:37

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Hulp gezocht bij verder zoeken familienaam NEIJNDORFF in duitsland/tsjechie

 

James Blaney Davidson

 

http://indisch4ever.nu/2007/11/18/indisch_in_beel_2-2/

 

 

 

hendrikjan | 28 dec 2011 | 14:58

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Onderzochte familienamen


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!