Stamboom Forum » Onderzochte familienamen  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
Genealogie Online Premium
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ik zoek gegevens van mijn voorouder Adrianus de Rooij

Wat ik heb is het volgende:

 

1 Voorburg tienjarentabel:

Rooij, Adrianus de

geh. met Hendrijna Smeelen

V10-28  7-7-1782

V10-231 26-9-1786 Bartholomeus

       -236 20-5-1789 Hendrik

 

2 Voorburg tienjarentabel:

                Rooij, Adriaan de 21-6 en 7-7-1782 V.15 f 100

 

3 Voorburg huwelijks akte:

Op 1 blad (nr 100) zowel de aankondiging als de huw akte

Aankondiging:

21 juni 1782 Adriaan de Rooij geboren te Tongelre, Meijerij van ?s-Hertogenbosch, en woonachtig onder Voorburg

En Hendrina Smeelen, weduwe van Bart(holomeus) Schonk, geboren te Tongelre onder Voorburg woonachtig

Huwelijksakte:

Adriaan de Roij en Hendrina Smeelen; overige gegevens gelijk als boven; geen ouders en  getuigen genoemd.

 

4 ?s-Gravenhage overlijdens akte:

Aangiftedatum:  9-11-1818

Overlijdensdatum: 7-11-1818 Adrianus de Rooij wonende wijk D no 315 (of 915) oud 72 jaar, getrouwd met  Henderika Smeele, zoon van Arie de Rooij, zijnde de moeder onbekend, beide overleden.

Aangever: zoon Bart de Rooij

In de gegevens van Tongelre (via het BHIC) vind ik geen doop of geboorte gegevens.

 

5  ?s-Gravenhage overlijdens akte:

Aangiftedatum: 15-11-1825

Overlijdensdatum:  12-11-1825 Hendrica Smeele wonende wijk C no 164 oud 81 jaar,

Weduwe van Arie de Rooij, dochter van Paulus Smeele en van Josina van der Boom, beide overleden.

Aangever: zoon Bart de Rooij.

 

Het huwelijk van Hendrina Smeelen en Bart Schonk is in Delft gesloten. Bart Schonk is daar of in Rotterdam overleden.

 

met vriendelijke groeten

Leon

 

Leon de Rooij | 31 jan 2012 | 17:06

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ik zoek gegevens van mijn voorouder Adrianus de Rooij

Hendrica Smeelen is gedoopt Tongelre dd 25/8/1745, ouders Paulus Smeele en Josepha v/d Boom, getuigen; Petrus Smeelen en Elisabetha van Stipdonck

a.m. van kalken | 31 jan 2012 | 19:29

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ik zoek gegevens van mijn voorouder Adrianus de Rooij

Ik neem aan dat de gegevens bij het trouwen niet kloppen. Er is in de doopboeken van Tongelre geen a*r* (kind) met a*r* (vader), zonder een achternaam in te vullen,  te vinden tussen 1735 en 1760. Dus ook niet als zijn vader niet Ro(o)ij* heette, maar met patroniem genoemd werd.

Dan is het verder moeilijk zoeken.

 

Dit zou natuurlijk kunnen, dan kloppen de naam van zijn vader en zijn leeftijd niet. Maar dat is niet zo vreemd. Het klopt wel met de naam van zijn 2e zoon. De eerste zoon is naar de overleden man van zijn vrouw genoemd.

 

Dopeling Adrianus de Roey

Vader Hendricus de Roey

Moeder Gertrudis van de Laeck

Getuige Adrianus de Lust  

Hendrica Hollen  

Plaats Tongelre

Datum doop 14-11-1750

mirjam van rooijen | 31 jan 2012 | 20:21

Foto van de gebruiker
Genealogie Online Premium
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ik zoek gegevens van mijn voorouder Adrianus de Rooij

Dank beiden,

antispamMirjam: Die heb ik ook gevonden, maar Hendricus de Roey is - behalve met Gertrudis ook nog met vijf verschillende Margrita's gehuwd geweest. Het lijkt mij stug dat er in Tongelre in die jaren zoveel verschillende Hendricus de Roey's (allemaal neven?) geleefd hebben.

Leon de Rooij | 2 feb 2012 | 14:44

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Ik zoek gegevens van mijn voorouder Adrianus de Rooij

Hallo Leon,

 

Wat bedoel je daarmee? Heb je 5 huwelijken gevonden? Of vind je 5/6 verschillende namen van de moeder bij doopinschrijvingen? Dat wil natuurlijk nog niet zeggen dat bovenstaande doop wel of niet goed is. Hoewel de Rooij een veelvoorkomende naam is, ga ik er inderdaad niet vanuit dat er gelijktijdig 6 jongemannen in dezelfde plaats in de huwbare leeftijd zijn. Dan hadden ze ws. wel andere toevoegingen gehad.

 

Lastig is in elk geval dat Adrianus zo ver van huis getrouwd is en kinderen heeft, want dan is de kans niet groot dat je doopgetuigen uit zijn familie aantreft, waarmee je e.e.a. kunt verifiëren.

Mogelijk dat andere bronnen, gerechterlijke en notariël akten e.d. nog wat licht in de duisternis werpen, maar als hij altijd van onbesproken gedrag is geweest en geen erfenis had, dan levert dat ws. ook niets op.

mirjam van rooijen | 4 feb 2012 | 13:40

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Onderzochte familienamen


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!