Stamboom Forum » Onderzochte familienamen  Informatie over forum

 1   2  volgende

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Ik ben al een poosje zoet met mijn stamboom uit te zoeken. Alleen ik loop vast bij Johannes van de Leemput die huwde met Clara Penninx. Verder weet ik niets van deze mensen. Ik weet wel dat ze vijf kinders op de wereld hebben gezet.

Johannes van de Leemput op 07-12-1754 te Dinther
Anna Maria van de Leemput op 24-03-1756 te Dinther
Henricus van de Leemput op 23-11-1758 te Dinther
Joanna Jacoba van de Leemput op 18-08-1761 te Dinther
Jacobus Joannes van de Leemput op 31-10-1765 te Dinther

Ik weet alleen van de derde, Henricus dat hij is gehuwt met Catharina van den Bogert

Ik zou graag meer te weten willen komen over bovenstaande personen.
Ik heb nog twee behoorlijk grote generaties naast van de leemput lopen alleen dan als verschrijving...
van Leemput
en
van Leemputten, maar ook van der Leemputten

Ik vermoed dat het uiteindelijk familie is alleen door de mogelijke verschrijvingen heb ik nog geen koppeling kunnen vinden.

van "van de Leemput" heb ik tien generaties op rij waarvan Johannes en Clara de eerste zijn, ik hoop een verder verband via hier te kunnen vinden na nog verder terug of vertakkingen e.d.

Ik hoop dat jullie me enigzins verder kunnen helpen.

Met Vriendelijke Groet,

Rudy van de Leemput

Rudy van de Leemput | 5 mar 2008 | 04:50

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Mij is niet geheel duidelijk of u ook gegevens van Clara penninx zoekt, maar als u deze naam googled komen haar ouders ed tevoorschijn!!

Nu zie ik ineens dat het via genealogie online is: http://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-de-veerdonk/I1577.php

Misschien oud nieuws, misschien niet.

Groetjes Jorina

Jorina | 5 mar 2008 | 12:18

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Ik ben niet zo zeer heel erg druk op zoek naar Mevrouw Penninx. Het gaat mij echt om van de leemput

Met Vriendelijke Groet,

Rudy

Rudy van de Leemput | 5 mar 2008 | 14:27

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Hieronder de 5 nu nog bestaande familienamen:

- Leemput
- Leemput, van
- Leemput, van de
- Leemputte, van der
- Leemputten, van der

Koos | 5 mar 2008 | 21:23

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Ja en van al die 5 heb ik een stukje, en nu de vraag is dit bij elkaar 1 familie

Vriendelijke Groet,

rudy

Rudy van de Leemput | 5 mar 2008 | 21:25

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Daar is nu natuurlijk nog niets van te zeggen.

Als ik het goed begrijp zit je vast circa 1750 in Noord-Brabant.

Ik heb een beetje moeite met de uitdrukking "verschrijving". Persoonlijk zou ik de term "spellingsvariant" gebruiken. Want als ik toevallig verre familie ben en: "van Leemput" heet, zou ik het niet prettig vinden om als verschrijving door het leven te gaan. Niet kwaad bedoeld hoor maar een naam ligt nu eenmaal gevoelig, omdat het je onderscheidt van miljarden andere mensen.

Het valt mij op, dat de namen: Leemput, van de Leemput, van der Leemputte en van der Leemputten relatief veel voorkomen in de provincie Noord-Brabant.
De naam: van Leemput niet. Die komt voor 99% voor in Noord- en Zuid-Holland (49%) en Zeeland (50%)..
Maar Noord-Brabant en Zeeland liggen tegen België aan en daar zou ook wel een verband mee kunnen bestaan.

In dit stadium zit er waarschijnlijk niets anders op dan je eigen stamboom verder in de tijd op te voeren. En dat zal best lastig zijn.

Vriendelijke groet,
Koos.

Koos | 5 mar 2008 | 22:37

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Hey Koos,

Dank voor uw reactie en attentie op de spellingsvariant, excuus dat ik het verkeerde woord gebruikte ik doe dit nog niet zo heel erg lang zeg maar.

Ik zit inderdaad vast rond 1750 in het noorden van brabant.
Het geen wat je opnoemde is me bekend inderdaad dat de familie leemput van de leemput van de leemputte en van der leemputten allemaal een beetje uit dezelfde hoek komen. Ik heb van fam. van Leemput onwijs veel uit Zeeland.

Ik weet niet waar ik verstandig aan doe, zou ik er wat mee op schieten om eens af te reizen naar Dinther / Heeswijk waar het meeste heeft afgespeeld volgens mij. van de Fam. van de Leemput tak.


Vriendelijke Groet,

rudy

Het is complexer dan ik doe vermoeden volgens mij

Rudy van de Leemput | 5 mar 2008 | 23:39

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Hallo Rudy,

Het is geen gemakkelijke zoektocht op internet. Wat wel vast staat is:
de vader van Johannes van de Leemput heet ook Johannes
de vader van Clara Pennings heet Johannes

In Dinther werd de familienaam zowel van de Leemput als Van Lemputte en als Van de Lemputte geschreven.

Een doop van de gestelde Johannes van de Leemput heb ik niet gevonden.

Wel bij de dopen vermeldde getuigen Antonius en Paulus heb ik een doop gevonden, die waarschijnlijk broers zijn van de vermelde Johannes van de Leemput. Ze zijn zonen van Joannes Antonii Jansen van de Leemput (Van Lemputte en Van de Lemputte) en Anna Paulii Hendricx van Uden.

Mogelijk heeft u wat aan deze gegevens.

Vriendelijke groet, Masje II

Masje II | 5 mar 2008 | 23:42

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Hallo Rudy,

Mogelijk is onderstaand de betreffende Anna Maria van de Leemput, gedoopt 24 maart 1756 te Dinther.

Bruid op zondag 8 januari 1786 Dinther

Plaats: Dinther, bron: RANB, register: 11, folio: 32, r/v: r SCH
TROUWDATUM: 08-01-1786
Ondertrouwdatum: 21-12-1785
BRUIDEGOM: Hendrik Huppertz,
weduwnaar: wednr
geboorteplaats bruidegom: Greeffraedt
woonplaats bruidegom: Greeffraedt
BRUID: Anna Maria Leemput, jd
geboorteplaats bruid: Dinther
woonplaats bruid: Dinther
Eerdere relatie bruidegom: Maria Magdalena Bengder

Deze bron en evenals voorgaande info zijn afkomstig van BHIC.

Vriendelijke groet, Masje II

Masje II | 5 mar 2008 | 23:47

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

hmmm van de lemputte.... interessant dat zou goed een spellingsvariant kunnen zijn denk ik zo....

Dankjewel
jullie allen overigens!

Rudy van de Leemput | 6 mar 2008 | 00:04

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Rudy,

Via de site van het BHIC gevonden.

Joannes van Leemputte
gedoopt op zondag 15 juni 1727 Dinther

Plaats: Dinther; bron: RANB; gezindte: RK; register: 3, folio: 50
KIND: Joannes
Doopdatum: 15-06-1727
v/m: M
VADER: Joannes Antonii van Leemputte
MOEDER: Anna Joannis van Kessel
Getuige 1: Petrus Antoni van Roij
Getuige 3: Anna Joannis van Kessel

Bron:
Dinther dopen, 1673-1777
Archief:
DTB Heeswijk-Dinter inventarisnummer 1-4
Retroacta van de Burgerlijke Stand

Bij de Antonius en Paulus die je hiervoor noemt is de moeder "Anna Pauli Hendricx" en "Anna Pauli Hendricx van Uden". Ik vraag me af of dit dezelfde ouders zijn, of misschien verkeerd overgenomen van de oorspronkelijke akte. De oorspronkelijk akte moet je echt controleren, iedereen kan fouten maken.

Zoek op de site van het BHIC (www.bhic.nl) maar eens op:
Zoeken in: 1. alle bronnen
Achternaam: leemput! Let op het uitroepteken erachter, hiermee krijg je diverse schrijfwijzes.
plaats: dinther
datum of periode: <1800 hiermee krijg je alleen maar de gegevens van voor 1800 te zien.

De rest hoef je niet in te vullen. Je krijgt nu diverse dopen e.d. te zien.

Succes ermee

Twan van Duijnhoven

Twan van Duijnhoven | 6 mar 2008 | 12:08

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Rudy,

Nog vergeten te melden. Namen werden vroeg geschreven zoals men ze hoorde. Ik ben zijdelings bezig met Van den Tillaart. Deze werden en worden geschreven als:
Tillaar, Tillaart, Tillaer, Tillaert, Tillart, Tillard en dan met de tussenvoegsel van de, van der, van den, van en dan de diverse combinaties hiervan ...............................

Twan van Duijnhoven | 6 mar 2008 | 12:10

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

Hallo Rudy,

Misschien leuk om te weten?

De legende van Trijn van Leemput


Catrijn (Trijn) van Leemput ( ? - 1607).
Anoniem schilderij uit de 17de eeuw, particulier bezit.
Trijn van de Leemput werd onsterfelijk vanwege haar verzetsdaden tegen de Spaanse bezetters van Utrecht in het begin van de Tachtigjarige Oorlog.
Volgens de legende, opgetekend onder meer door Joh. Van Beverwijk in Van den Uutnementheyt des Vrouwelicken Geslachts, Dordrecht 1643 was haar eerste verzetsdaad weliswaar heldhaftig, maar nog niet echt opzienbarend. Ze zou twee Spaanjaarden, ‘tot haren huyse geherberght, aldaer (gelijkckse onuytsprekelicke moetwilligheyt door de geheele stadt bedreven ) eenigh gewelt wilden doen, sy den eenen van een hooge trap schopten, den anderen onder de voet smeet, ende haren voet op sijn borst settende, een groot mes trock uyt de scheyde, die op haer sijde hing, ende daermede den Spaengjaert dreyghde den beck te vegen. Die genoegh te doen hadde, om genade te roepen, en had noyt geweten dat het soo benauwt was onder een vrouw te leggen’ (blz. 24).
Later was haar woede tegen de Spanjaarden kennelijk zo fel opgelaaid, dat ze een grote groep vrouwen om zich heen verzamelde en optrok tegen de dwangburcht Vredenburg waar de Spaanse bezetter was gelegerd. Ze zou: (…) het kasteel Vredenburg met een ijzere hamer opgeslagen (hebben), manhaftig ingenomen, afgebroken en de Spanjaarts verjagt’. (Abraham Ferwerda, Nederlands geslacht-, stam- en wapenboek, Amsterdam, 1785.)
Dit soort legendes nemen we over het algemeen niet al te serieus, maar toch hebben ze vaak een historische kern. Om de historische kern van de legende van Trijn van Leemput te achterhalen, kun je in Het Utrechts Archief gaan uitzoeken wat er uit die tijd is bewaard gebleven. Anderen hebben overigens al veel onderzoek in de Utrechtse archieven gedaan. De resultaten hiervan vind je in vele boeken en tijdschriften over de stadsgeschiedenis. Deze staan in de Gemeentebibliotheek aan de Oudegracht en natuurlijk ook in Het Utrechts Archief (zie voor de openingstijden hiernaast).

Vriendelijke groet,
Koos.

Koos | 6 mar 2008 | 12:58

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

antispam Koos:

De geschiedenis van Trijntje ken ik ja, het standbeeld van haar staat in Utrecht. Heel stoer!
Van daaruit is het voor mij ook begonnen het stamboom onderzoek eigenlijk. Een groot gedeelte van me familie is nieuwsgierig of dit nu ook familie is en zodoende ben ik gaan zoeken eigenlijk.
Al gauw kwam ik erachter dat dat niet zomaar te traceren is en ben ik me er meer in gaan verdiepen.

antispam Twan

Heel erg bedankt voor de informatie over BHIC, i didn't know that! Dus nu ga ik daar verder spitten.
Tof!!!
Nu lijkt het, ik zeg niet dat het zo is, maar nu lijkt het dat de spellingsvariant in de buurt komt!
Ik ga spitten en bedankt hoor!!!

Groeten rudy

Rudy van de Leemput | 6 mar 2008 | 14:30

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

van de Leemput

hallo Rudy
Kijk ook eens in Poppel Belgie, en spit dan de stamboom van Beethoven eens uit, daar trouwt een Catharina van de Leemput met de opa van hem, de moeder van Catharina was een van mijn familie, ik heb dat nog niet verder onderzocht, groetjes Paula Hartman.

Paula Hartman | 6 mar 2008 | 14:43

 1   2  volgende

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Onderzochte familienamen


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!