Stamboom Forum » Hulp gevraagd/aangeboden  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

Kontakt gezocht met vorsers die de naam Tool zijn tegengekomen in Westfriesland in de achttiende eeuw en daarvoor. Met name zoek ik naar de afstamming van Sijbrecht Dirkse Tool, overl. ca. 1785, die als jonge dochter op de Zijdewind onder Oude Niedorp op 11 februari 1777 rooms-katholiek te Warmenhuizen trouwde met Cornelis Cornelisse Swielder.

Voorlopig onderzoek in die contreien heeft niets opgeleverd.

kees-jan slijkerman | 7 sep 2008 | 13:44

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

Hallo Kees-Jan,

 

Heb je hier wat aan?
Archieflocatie Noord-Hollands Archief Algemeen Toegangnr: 358
Inventarisnr: 23
Gemeente: Blokker
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 3
Datum: 04-10-1818 Bruidegom Willem Amelse
Geboortedatum: 21-02-1794
Geboorteplaats: Westerblokker Bruid Sijbrecht Tool
Geboortedatum: 20-01-1790
Geboorteplaats: Zwaag Vader bruidegom Cornelis Amelse Moeder bruidegom Antje Jans Heere Vader bruid Dirk Tool Moeder bruid Ariaantje Dirks Bakker
Misschien klopt het niet omdat je fam Tool zoekt in Friesland, maar hier kloppen de namen van Sybrecht en haar vader Dirk wel.

 

Thea

Thea | 7 sep 2008 | 15:04

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

Hallo Thea,

Dit betreft dus ook WEST-Friesland (dus in Noord-Holland). Hier is dus sprake van een vrouw met gelijkluidende voornaam, patroniem en familienaam, maar zij moet zeker een generatie jonger zijn dan mijn voormoeder.

Mijn Sijbrecht Dirkse Tool huwde in 1777 en zal zo rond 1750/ '55 geboren kunnen zijn.

Dat beide Sijbrechts familie van elkaar waren lijkt zeer voor de hand te liggen !

 

kees-jan slijkerman | 7 sep 2008 | 15:10

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

Kan dit mischien een kind zijn??

 

Dopeling Maartje Vader van Cornelis Cornelisse Swielder Moeder van Sijbrecht Dirkse   Plaats Langedijk Datum doop 14-09-1784

 

Dopeling Maria Vader van Crelis Swielder Moeder van Zijbrechtje Dirkse   Plaats Langedijk Datum doop 27-09-1781

Liesbeth | 8 sep 2008 | 10:26

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

Ja, klopt. Over de familie Swielder is meer gevonden, maar helaas niets over de familie Tool.

kees-jan slijkerman | 8 sep 2008 | 11:43

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

ik heb alle takken van de familie tool in bezit op cd rom ook de friese eventueel kan ik u berichten  wat u weten wil of een dd sturen programa family ook het programma heb ik ik wil dit wel op internet zetten maar daar heb ik weer wat hulp bij nodig vriendelijke groeten Ton Tool, Grootschermer

Ton Tool | 27 sep 2008 | 17:41

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

Dat is een verrassing ! hartelijk dank voor uw reaktie. Ben erg benieuwd naar uw gegevens.  In eerste instantie ben ik zeer belangstellend naar de herkomst en het voorgeslacht van mijn voormoeder Sijbrecht Dirkse Tool, in 1777 getrouwd met Cornelis Cornelisse Swielder. Ik stuur u  separaat een e-mail.

kees-jan slijkerman | 27 sep 2008 | 22:59

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

hallo ik heb g3evonden cornelis crelisse swielder beroep gaarder gedoopt 19 maart zeventien honderd vijftig in harenkarspel huwelijk 11/2  kinderen maria zevenen twintig sept zeventienhonderd een en tachtig

en maartje 14 sept zeventien vierentachtig cornelis hertrouwde in zeventien vijfen tachtig met lijsbeth jans van schagen vriendelijke groeten ton tool

 

 

Ton Tool | 5 okt 2008 | 18:39

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

In mijn stamboomonderzoek heb ik Antje Dirks Tool (Thool) geb. 5-12-1767 te Abbekerk overl. 6-1-1809 begr. 11-1-1809 te Wervershoof geh. met Jan Dirkz Wildeboer (hiervan geen gegevens)

Ouders van Antje zijn Dirk Dirksz Tool en Altje Pieters Rood geh. 24 2 1767 te Abbekerk (van de ouders heb ik verder geen gegevens

Henny Matthijssen | 10 apr 2009 | 23:31

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

Hallo Henny en anderen,

 

In mijn bestand over Westfriesland heb ik de volgend gegevens gevonden:

Jan Dirksz Wildeboer (zoon van Dirk Jansz Wildeboer & Geertje Klaasdr de Wit =geen gegevens). Hij is gedoopt 23-6-1762 Hoogwoud en overleden 10-7-1813 te Den Helder. Uit dit huwelijk zijn mij bekend 9 kinderen.

Ouders van Antje Dirksdr Tool zijn Dirk Dirksz Tool (geen gegevens) & Aaltje Pietersdr Rood, alleen bekend haar overlijden 15-8-1793 Hoogwoud, zij zijn gehuwd 24-2-1767 Abbekerk.

 

m.vr.gr.

Cees Paarlberg

Cees Paarlberg | 11 apr 2009 | 10:24

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

Hartelijk dank voor Uw aanvullende informatie in de laatste regel staat echter een fout en wel het overlijden op 15 augustus 1793 is van Dirk Dirkse Tool en niet van zijn vrouw (zie van papier naar digitaal)

Henny Matthijssen | 11 apr 2009 | 19:24

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

De familienaam Tool in Westfriesland

Hartelijk dank voor de reakties

Het lukt helaas maar niet om nóg een generatie verder terug te komen met die onbekende Dirk (Tool ?). Dirk Dirksz. Tool, getrouwd met Aeltje Pieters Rood, was ongetwijfeld een broer van mijn  voormoeder Sijbrecht Dirks Tool. Zij zullen geboren zijn ca. 1740/1750. Hun vader, de onbekende Dirk Tool, dan zo rond 1710. Een diepgaand onderzoek in o.a. de rechterlijke archieven in en rond de Niedorpen zou de sleutel tot oudere generaties kunnen opleveren, die mogelijk nog onder patroniem leefden.

vr.gr.

kees-Jan Slijkerman.

kees-jan slijkerman | 12 apr 2009 | 10:47

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Hulp gevraagd/aangeboden


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!