Stamboom Forum » Hulp gevraagd/aangeboden  Informatie over forum

vorige  1   2 

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

turfschippers

Heel leuk om dit te lezen, maar helaas vind ik op de genoemde sites de namen van mijn voorouders niet terug. (slechts 1).
Mijn moeder zei dat ze afstamde van een turfschipper. Een aantal waren inderdaad schipper.
Wat ik graag wil weten is het volgende:
Van twee van mijn voorvaderen vind ik het overlijden niet (Genlias is te summier, al denk ik wel dat ik de data weet, maar Zwolle is wel ver weg). Het waren schippers, kan ik ook zonder die stukken erachter komen of e verdronken zijn (dat denk ik namelijk).
Bestaat er ook iets van een lijst van schippers niet uit Drenthe en Groningen? Dan nog een vraag: een deel van deze voorouders voeren in Drenthe (veel kinderen geboren etc), maar kwamen van de Veluwe. Hoe zit dat? Hoe kom ik erachter op wat voor schepen ze voeren? Binnenvaart? Toch turfschippers?

Het gaat om de volgende geslachten: K(C)aptein (wel op een site genoemd), Slijkman en Stap.

Zwenny | 28 mei 2007 | 23:56

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

turfschippers

Bedankt voor je reactie. De schipperswereld is nogal vreemd voor mij en daarom wilde ik er wat meer van weten.
In mijn stamboom zitten die genoemd worden als schipper:

Geert Kaptein (24-11-1816-1896) te Smilde, zijn voorgeslacht komt uit Hoogeveen en Smilde. Hij trouwt met Geertje Stap (geboren in ooststellingwerf 1821 -1885 te smilde). De ouders van Geertje zijn Gerrit gerritsen stap en Pieterje everts van der Pol. Hun kinderen worden overal en nergens geboren (Zwolle, Smilde, Oostellingwerf). Ik kan het overlijden van Gerrit nog niet vinden (online, sommige plaatsen geven geen info). ik denk dat hij overleden is in Kuinre. Via een andere stamboomsite kwam ik hem tegen: geboren in Nunspeet, waar ook Pietertje vandaan kwam volgens haar overlijden.

Dan trouwt in mijn stamboom ene Meindert Haveman met Annigje Slijkman (29-8-1837). Zij is een dochter van Arend Slijkman en Janna Roelofs Goossen (x 1807 Kloosterveen). Het overlijden van Arend kan ik ook niet vinden online, maar ik gok dat hij in Kampen (na 1860?, Genlias) is overleden. Zijn geboorte kan ik ook niet vinden, al denk ik dat hij best in Veessen geboren kan zijn, ik vond een of andere transscirptie van dopen in Veessen.
Zijn 7-jarige kleinzoon Arend overlijdt in Dordrecht aan cholera, op een schip.

De gewone gegevens kan ik wel vinden (bv. tak kaptein is heel makkelijk te volgen in Drenlias), Voor Stap zal ik naar de Veluwe moeten. Om zeker te zijn van Arend zal ik naar Zwolle moeten. Dat lukt opzich allemaal wel.

Juist de extra info maakt het leuker. Zoals "wat is de naam van de schuit? etc. Waar voeren ze vooral heen en voor wie?

zwenny | 29 mei 2007 | 13:47

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

turfschippers

Henk, blijkbaar was ik wat in de war geraakt over Stap. Dat krijg je ervan als je in twee weken aan alle mogelijke voorvaders en moeders werk. De gegevens die jij noemt heb ik ook. Alleen snapte ik je opmerking niet helemaal over wat ik nog meer over Slijkman kon lezen in Veessen. Zijn voorgeslacht moet dan gemakkelijk te vinden zijn, tot 1650.
Bedankt voor de tip over de geboorten op schepen. Ik zal ernaar kijken.

zwenny | 29 mei 2007 | 23:24

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

turfschippers

Onze familienaam Bood komt oorspronkelijk uit Kolhorn  NH .Willem Bood geb. 1798 van beroep schippersknecht in Kolhorn . Zoon :  Louwris Bood  geb 25-10-1825 van beroep schipper in Kolhorn .

Wie kan ons verder vertellen over deze Fam. ?

 

M BOOD | 25 jan 2009 | 12:37

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

turfschippers

Hallo familie Bood,

 

Als men op Google "Bood" en "Kolhorn" intikt krijgt men vele treffers, waarvan een mooi aantal voor jullie van toepassing kunnen zijn.

 

mvg, Masje II

 

Masje II | 25 jan 2009 | 14:34

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

turfschippers

Ja dat zegt wel iets  , mijn naam is ook Bood en ik woon in Medemblik . Mijn vader komt uit Kolhorn .

M BOOD | 25 jan 2009 | 14:38

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

turfschippers

Mijn opa Douwe Duizendstra was een turfschipper uit friesland de tjalk heette emanuel ik heb er zelfs nog een foto van

D.Duizendstra | 3 nov 2009 | 15:46

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

turfschippers

Ik las nu pas uw berichtje over turfschipper Nieborg uit uithuizen e.o..

Ik ben de kleinzoon van Johanna Nieborg (17 juli 1870, gehuwd met G. Koopmans geb 28 nov. 1863 in Raamsdonk NB). Haar vader was Lammert Nieborg geb. 1825, ov. 28 sept. 1891 Uithuizen.

Gehuwd met Anna Roelof Arends geb 1827, ov. 25 jan. 1894.

Grootvader Berend Hendrik Nieborg gehuwd met ?

 Overgrootvader van Joh. Nieborg is Klaas Berend Nieborg gehuwd met ? (Geesje Klaassen Jonker)

                                                                                                           28 mei1836

                                                                                                           overl 19 juni 1840?

 

Misschien weet U meer over de overgrootvaders en over het beroep van turfschipper.

Mijn emailadres is g.koopmansantispamcasema.nl Bij voorbaat hartelijk dank

 Gr. G. Koopmans

 

 

 

 

g. koopmans | 8 mar 2010 | 12:02

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

turfschippers

Klaas Berends Nieborg, olijslagersknecht, 27 jaar, geboren in Kropswolde, zoon van Beerend Hendriks Nieborg, turfschipper, en Geesje Klasens, huwt op 18.7.1834 in Middelstum met Trijntje Derks Wieringa, 27 jaar, geboren in Westeremden, dochter van Derk Pieters Wieringa en Renske Hendriks Groeneveld.

Zie www,genlias.nl

 

G.Karssenberg | 8 mar 2010 | 15:11

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

turfschippers

Medespeurders, hi,

een deel van mijn voorvaders genaamd Suk(c)kel waren in de jaren 1650-1680 turfschippers voor de turf vanuit Veenendaal.

Kan iemand mij de namen van hun scheepjes geven en de routes zij bevoeren?

Mvd.

Dick v W | 21 nov 2011 | 19:26

vorige  1   2 

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Hulp gevraagd/aangeboden


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!