turfschippers
Bedankt voor je reactie. De schipperswereld is nogal vreemd voor mij en daarom wilde ik er wat meer van weten.
In mijn stamboom zitten die genoemd worden als schipper:
Geert Kaptein (24-11-1816-1896) te Smilde, zijn voorgeslacht komt uit Hoogeveen en Smilde. Hij trouwt met Geertje Stap (geboren in ooststellingwerf 1821 -1885 te smilde). De ouders van Geertje zijn Gerrit gerritsen stap en Pieterje everts van der Pol. Hun kinderen worden overal en nergens geboren (Zwolle, Smilde, Oostellingwerf). Ik kan het overlijden van Gerrit nog niet vinden (online, sommige plaatsen geven geen info). ik denk dat hij overleden is in Kuinre. Via een andere stamboomsite kwam ik hem tegen: geboren in Nunspeet, waar ook Pietertje vandaan kwam volgens haar overlijden.
Dan trouwt in mijn stamboom ene Meindert Haveman met Annigje Slijkman (29-8-1837). Zij is een dochter van Arend Slijkman en Janna Roelofs Goossen (x 1807 Kloosterveen). Het overlijden van Arend kan ik ook niet vinden online, maar ik gok dat hij in Kampen (na 1860?, Genlias) is overleden. Zijn geboorte kan ik ook niet vinden, al denk ik dat hij best in Veessen geboren kan zijn, ik vond een of andere transscirptie van dopen in Veessen.
Zijn 7-jarige kleinzoon Arend overlijdt in Dordrecht aan cholera, op een schip.
De gewone gegevens kan ik wel vinden (bv. tak kaptein is heel makkelijk te volgen in Drenlias), Voor Stap zal ik naar de Veluwe moeten. Om zeker te zijn van Arend zal ik naar Zwolle moeten. Dat lukt opzich allemaal wel.
Juist de extra info maakt het leuker. Zoals "wat is de naam van de schuit? etc. Waar voeren ze vooral heen en voor wie?