Stamboom Forum » Hulp gevraagd/aangeboden  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

bezittingen op hun waarde schatten

In een memorie van successie van mijn voorvader uit 1831 staat een overzicht van zijn bezittingen en de waarde daarvan. Het gaat om een aantal stukken bouwland, weide en struikhout (totaal ca. 10 bunder), een huis en een tuin. De totale waarde van deze bezittingen is aangegeven als 1144 gulden, waarvan 200 gulden voor het huis. Nu is mijn vraag: hoe kan ik deze bedragen op hun waarde schatten? Was Jan 'in goeden doen' of juist niet? Is er bijvoorbeeld een vuistregel waarmee bedragen te vergelijken zijn met bedragen anno 2009? Bij voorbaat dank voor adviezen/tips hierover.

Jan Janssen | 19 jan 2009 | 21:31

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

bezittingen op hun waarde schatten

Hallo Jan Janssen,

 

Het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis heeft hiervoor een interessante site:

 

http://www.iisg.nl/hpw/calculate-nl.php 

 

Groeten,

 

Niek van Asch

Niek van Asch | 19 jan 2009 | 21:48

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

bezittingen op hun waarde schatten

Jan, Nick en Keren

 

Volgens mij heeft die betreffende site alleen maar met de koopkracht te maken.

Ik kan mij niet voorstellen dat bijvoorbeeld een huis dat toen fl. 200 waard zou zijn, nu maar ruim 1.500 euro (in 2007). Of heb ik het het fout?

 

mvg, Masje II

Masje II | 19 jan 2009 | 23:10

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

bezittingen op hun waarde schatten

Dank voor de reacties, en de vraag die Masje II opwerpt is inderdaad ook mijn bedenking; kun je de genoemde link wel op die manier gebruiken? 1500 euro is anno 2007 misschien de waarde van een tuinhuisje van de Gamma, maar zelfs het meest afgeleefde boerderijtje zou nu toch een fors hogere waarde hebben. Ik denk dan ook niet dat je de link voor dat soort 'omrekeningen' kunt gebruiken.

 

In hetzelfde memorie van successie waar ik op doelde is overigens ook sprake van 'begraafniskosten' à 55 gulden en 'kleederen van den overledenen', 30 gulden. Ook dit vind ik vreemd in relatie tot de waarde van het huis. De simpele rekensom dat de begrafenis een kwart van de waarde van het huis is, zou betekenen dat het huis echt helemaal niets waard is, of omgekeerd (omgerekend naar hedendaagse begrippen) dat een begrafenis anno nu tienduizenden guldens zou kosten. Kortom, ik blijf het lastig vinden om dit soort gegevens te interpreteren.

Jan Janssen | 20 jan 2009 | 13:00

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Hulp gevraagd/aangeboden


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!