Forum logo

Stamboom Forum » Hulp gevraagd/aangeboden

vorige  1   2  3  4   5   6  volgende

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Hallo Jacqueline,

Hierbij nogmaals mijn vraag, die op pagina 1 van dit Topic in verkorte vorm ook staat en die ik ook al eerder een keer op stamboomforum gelanceerd heb, zij het in wat andere vorm (dat leverde toen niets op).

 

Maria Anna Barbara Elisabeth Enters/Anders/Aenders overlijdt Den Haag 9-5-1815 en zou rond 1761 in Maastricht geboren zijn als dochter van Johannes Enters en NN (bron: overlijdensakte).

 

Bij het NA vond ik bij de staatse militairen het volgende: 28-2-1752 werd in Herborn de 20-jarige Johannes Deus Enters, afkomstig uit Wouborch (?) in Nassau Dillenborg aangeworven voor het leger.  Hij diende onder Von Wartensleben en verliet het leger in Leeuwarden 24-10-1757. Maastricht 22-6-1756 wordt in Maastricht het soldatenhuwelijk gesloten tussen Johan Gotlob Anders uit Sachsen en Maria Catharina Vels/Fels uit Nassau. Mijn hypothese is dat Joh. Deus en Joh. Gotlob dezelfde persoon zijn. Ik zoek nu de kinderen uit dit (of een ander) huwelijk en dan met name dochter Maria Anna Barbara Elisabeth, ook wel alleen als Elisabeth aangeduid. Geboortedatum zou rond 1761 moeten liggen. Ik zoek bovendien het overlijden van haar ouders. Ik vermoed dat ze luthers of NH waren.

niepoort | 25 okt 2009 | 22:00

Foto van de gebruiker
0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Op 24 december 1703 wordt Wilhelmus (zoon van Gerardus Petri van Haeff en Henrina Baijen) gedoopt te Bergen (LB). Is er van hem een huwelijk te vinden met Aleijdis Leenders? Eventuele andere/meerdere informatie over hem is ook welkom.

 

N.b. Van Haeff is mogelijk Haeffs, Baijen is mogelijk Baijens en Leenders is mogelijk Linders.

 

J.P. | 25 okt 2009 | 23:45

0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Hallo Liesbeth,

 

De namen Enters/Aenders en Gotlobb komen niet voor. Onder Anders en Deus niet gevonden wat je zoekt:

Deus met varianten te Maastricht komt ca 150x voor. Als je daar een lijst van wil moet je maar even een mailtje sturen. Ik denk echter niet dat hier iets voor je bij zit maar je weet maar nooit.

 

groetjes,

Jacqueline

 

 

Jacqueline T. | 26 okt 2009 | 13:16

0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Hallo J.P.

 

Ik heb geen huwelijk (of anderszijds) kunnen vinden tussen Wilhelmus van Haeff/Haeffs en Aleijdis Leenders/Linders

 

groetjes,

Jacqueline

Jacqueline T. | 26 okt 2009 | 13:22

0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Hallo Jacqueline,

Bedankt voor je zoekactie. Jammer dat je niets gevonden hebt. Je schrijft dat de naam Deus wel 150x voorkomt, maar kennelijk niet in combinatie met de namen die ik je gaf. Ik denk dat het dan ook niet veel zin heeft dat je me dat lijstje doormailt. Ik vind het ook vreemd trouwens als iemand die niet RK is de duidelijk Latijnse voornaam Deus zou hebben. Misschien dat ze dat er in Maastricht zelf maar van hebben gemaakt en dat hij in werkelijkheid Gotlob of Gottlob heette. Maar die naam, met 1 of 2 t en 1 b,  heb je dus ook niet gevonden, terwijl dat de lutherse of protestantse naam is.  Heb je ook op de naam Vels/Fels gezocht?

Overigens meende in het verleden eens een forumlid dat op Gendalim alleen de RK DTB-boeken staan. Klopt dat?

Nogmaals dank,

Liesbeth

niepoort | 26 okt 2009 | 16:14

0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Hoi Liesbeth,

 

De Deusen heb ik bekeken in combinatie met de andere namen die je gaf. Ik heb ook op Vels/Fels gezocht maar niets gevonden. Ik heb ook nog op de site van Gendalim gekeken want misschien staan er alleen RK gegevens op maar niet kunnen vinden. Wellicht is iemand bereidt om voor je in het archief te kijken. Heb je de vriendendienst al geraadpleegd?? Of een paar dagen op vakantie naar Maastricht is ook heel leuk. Zo doe ik het ook altijd. Ik voeg 2 hobby's samen Lachen

 

succes en groetjes,

Jacqueline

 

 

Jacqueline T. | 26 okt 2009 | 17:43

0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Nogmaals dank. Ik zal kijken of ik een vriendendienst kan raadplegen. Zelf naar Maastricht gaan: ik kom er een paar keer per jaar (afgelopen weekeinde nog)  om vrienden te bezoeken. Heb nl. zelf lange tijd in en bij Maastricht gewoond. Maar als ik er dan een keer ben  komt er niets van archiefbezoek - dan moet er bijgekletst worden!

Groeten,

Liesbeth

niepoort | 26 okt 2009 | 19:08

0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Hallo,

 

Ik heb me vandaag geregistreerd en kwam toevallig jouw bericht tegen. Dat is al van oktober vorig jaar. Mogelijk is jouw probleem al opgelost. Misschien ook niet, en dan kan ik jou daarbij helpen. Langs de andere kant zou jou me ook kunnen helpen bij het verder uitbouwen van de nakomelingen van Theodoor Cremers (*Munstergeleen 21/11/1831 +Born 25/09/1923). Ik heb wel een heel aantal gegevens desaangaande, maar er zijn natuurlijk nog hiaten. Neem gerust contact op met mij.

Groetjes,

Marc Creemers

Creemers Marc | 29 jan 2010 | 11:44

Foto van de gebruiker
0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Hoi Liesbeth.

Er staan gegevens van alle geloven op tot joods aan toe.ook Gichten notariele toestanden ruim 9 miljoen gegevens.

Groeten Piet.Lachen

Piet van de Ruit. | 29 jan 2010 | 13:00

Foto van de gebruiker
0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Hoi Marc.

Wat zijn de hiaten?Heb je de vader van Theodoor nog ergens gevonden?

Groeten Piet.Lachen

Piet van de Ruit. | 29 jan 2010 | 13:03

0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Hallo Piet,

 

Graag wil ik van jouw aanbod gebruik maken.

Ik zoek geboortegegevens (datum en ouders) van Maria Elisabeth (Ida) Niesten.

Zij is overleden op 23-8-1852 te Maastricht, op 81 jarige leeftijd

Getrouwd met Joannes Bongers, overleden 16 dec 1811 ca. 44 jaar oud te Antwerpen.

Van Joannes zoek ik ook de geboortegegevens.

Ik zoek tevens gegevens van de huwelijksakte.

Niesten is een naam die in Limburg voorkomt, ook als Nijsten, Nieste.

Ik vermoed dat beiden zijn geboren in Limburg.

 

Alvast bedankt voor de moeite.

Els | 29 jan 2010 | 19:06

0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Zoekvraag Gendalim: Familienaam Krauss 19e eeuw

In de Indische bronnen heb ik de volgende gegevens gevonden

 

Johann Heinrich August Hugo Krauss, geb. Altenburg (bij Aken) [1823], chef-mijnwerker bij de werken te Merak (Bantam), zoon van Philipp Jacob Krauss en Elisabeth Maassen, beiden wonende te Altenburg, huwt Serang (Bantam) 19 sept. 1878 met Cornelia Jeantina Saurzette van Raalten, geb. Serang [1862], dochter van Willem van Raalten, overleden Serang 3 mei 1878, en Jeantina Bolt.

 

Grafschrift

H. A. H. J. Krauss / geb. Moresnet Pruisen / 31 Oct. 1853 / overl. Malang 28 Juli 1882 / R. 1. P.

 

Het zou mij niet verbazen als het hier om dezelfde persoon gaat en dat het geboortejaar niet klopt en dat de voornamen doorelkaar staan. Ik vermoed ook dat Altenburg Altenberg moet zijn [later opgegeaan in Moresnet ?]

 

Mijn vraag: zou hierover iets te vinden zijn op Gendalim.

 

vr.gr. Joyce

(oproep was eerder geplaatst, maar geen antwoord op mijn vraag ontvangen)

Joyce van Lingen | 29 jan 2010 | 23:10

0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Hallo Piet,

 

Graag wil ik gebruiken maken van je aanbod.

 

Zou je kunnen nagaan of de naam Eikenberg ook voorkomt in Limburg?

 

Onderstaande geboorteakte van Dorothea Hermans (met als moeder Maria Eikenberg) kwam ik recent op Genlias tegen.

 

Ben benieuwd of er een relatie bestaat tussen evt. andere Eikenbergs die in Limburg voorkomen en mijn tak uit Groningen. Ben nog steeds opzoek naar meer gegevens over mijn stamvader Floris Eikenberg. Hij was soldaat.

 

Alvast bedankt voor de moeite,

 

Met vr.groeten, Esther Eikenberg 

 

    Regionaal Historisch Centrum Limburg Algemeen Toegangnr: 12.011
Inventarisnr: 13
Gemeente: Bergen
Soort akte: Geboorteakte
Aktenummer: 54
Aangiftedatum: 24-02-1803 Kind Dorothea Hermans
Geslacht: V
Geboortedatum: 24-02-1803 Vader Wilhelm Hermans Moeder

Maria Eikenberg

 

 

Esther Eikenberg | 30 jan 2010 | 10:31

Foto van de gebruiker
0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Esther en anderen,

 

voor het gemak van Piet en van de andere forumleden,

is het wellicht handiger om per vraag een nieuw topic aan te maken.

 

Esther,

 

ken je deze doopinschrijving?

 

Doop     07-03-1734   Groningen
Dopeling     Florens
Geslacht     m
Geboortedatum     07-03-1734
Vader     Florens Hinrichs Ekenberg
Moeder     Sitka Hinrichs
Bron     Doopboek Groningen 1695-1748
Collectie DTB (toegang 124)
Inventarisnummer 612 (Luthers), folio 61

 

 

jan | 30 jan 2010 | 11:42

Foto van de gebruiker
0
0

Zoekt u namen in Limburg? Ik bezit Gendalim.

Hallo Piet,

Een genereus aanbod. Op dit forum liep eerder een discussie over de zoektocht naar de ouders van Isaak Offermans.

Zijn vader heet mogelijk Franciscus Offermans. Nu is er in 1656 in Klimmen, Limburg een Franciscus Offermans gedoopt. Heel misschien is Isaak Offermans wel ergens in Limburg gedoopt als zoon van deze Franciscus.

Zou u willen nakijken of Isaak Offermans, grofweg tussen 1675 - 1700, is gedoopt (RK) in Limburg?

Alvast mijn grote dank!

julian de vos

 

 

 

 

juliandevos | 30 jan 2010 | 14:44

vorige  1   2  3  4   5   6  volgende

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Hulp gevraagd/aangeboden


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!

stamboomforum - het sociale netwerk voor genealogen en historici