Stamboom Forum » Hulp gevraagd/aangeboden  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

op zoek naar Hendricus Petrus Maria van der Eem, geboren te Rotterdam, 1919

Beste lezers,

Ik ben beheerder van de msn-groep "de familie van der Eem". De groep, bestaande uit 64 leden, doet genealogisch onderzoek naar de familienamen "van der Eem", "van der Eems", "Vreem" en "Vereem". Deze laatste drie vinden hun oorsprong in de naam "van der Eem". We mogen best trots zijn dat we al een rechte lijn hebben tussen 1390 en heden. De oorsprong van de naam is gelegen in de "heerlijkheid van der Eem" met het ambacht Eemkercke, verzwolgen door het water met de St. Elisabethsvloed van 1421, thans bij ons bekend als de Biesbosch. Omstreeks 1200 komen we voor het eerst daar de naam "van der Eem" tegen. U ziet, van ver terug ligt al een hoop vast.
Van het heden is het echter moeilijker, omdat niet alle archieven beschikbaar/open zijn. Ikzelf kom uit Rotterdam, en weet dat alle "van der Eem's" daar één familie zijn. Maar toch: ik werd laatst geconfronteerd met een vraag door één van de leden (uit Noord Holland), vanwege specifiek onderzoek, over een Rotterdammer die ik niet ken en vooralsnog ook niet kan achterhalen.
Wie kent: Hendricus Petrus Maria van der Eem, geboren te Rotterdam in 1919?
Wie kan ons verder helpen!

peter van der eem | 21 jan 2007 | 00:16

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Hulp gevraagd/aangeboden


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!