Stamboom Forum » Hulp gevraagd/aangeboden  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

aalmoeseniersweeshuis amsterdam

een vooropie, werd als vondeling groot gebracht in het aalmoeseniersweeshuis amsterdam, ze werd volgens haar huwelijks bijlage op 16 maart 1810 als kind van 6 jaar daar opgenomen.

alles werd daar genoteerd wie weet waar ik die officiele stukken kan inzien? heb er al veel over gelezen en ook dat die stukken openbaar zijn, maar ik heb dus alleen een datum en verder niks.

haar naam was Rebecca de Jager.

van den berg | 17 jul 2011 | 17:23

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

aalmoeseniersweeshuis amsterdam

In het Stadsarchief in de Vijzelstraat in Amsterdam kan je de originele stukken opvragen, inzien en er tegen een gering bedrag fotokopiën van laten maken. De medewerkers aldaar zullen je graag verder helpen.

anneke huijser | 17 jul 2011 | 17:58

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

aalmoeseniersweeshuis amsterdam

Hierbij het inventaris(nummer) van het weeshuis bij het stadsarchief Amsterdam.

https://stadsarchief.amsterdam.nl/archieven/archiefbank/inventaris/343.nl.html

 

 

Er is heel veel gescand en in de studiezaal is dat allemaal gratis te doorzoeken. Van huis uit moet je voor de scans betalen. Dus misschien is er een hulpvaardig forumlid die wil kijken en anders kun jezelf, indien mogelijk een bezoekje brengen aan het Stadsarchief.

 

mvg-Ben

Ben Wegman | 17 jul 2011 | 18:01

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

aalmoeseniersweeshuis amsterdam

bedankt voor de snelle antwoorden.

het gaaty om rebecca de jager die dus 16 maart 1810, toen 6 jaar was toen ze daar opgenomen werd.

helaas kan ik niet naar amsterdam, dus mocht er een forum lid zijn die in de buurt woont, zelf daar ook eens gaat kijken, dan hoor ik het heel graag!

ben in de geschiedenis van dat weeshuis gedoken, wat je tegenkoms...........schrijnend!! benieuwd of er meer in de boeken bekend is over haar!!

 

ben gelijk lid van stadarchief geworden, (zie de link boven) maar hoe ik kan vinden over rebecca.........

van den berg | 17 jul 2011 | 19:30

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

aalmoeseniersweeshuis amsterdam

Als je de link in mijn bericht opent, dan kun je kiezen voor inleiding en voor inventaris in pdf formaat. Dat laatste is handig omdat je dan kunt zien wat er zoal in het archief te vinden is.

 Aan het einde van de inleiding staan literatuurreferenties. Een daarvan is Amstelodanum jaarboek. Dit kun je gratis downloaden. Mocht onderstaande link niet werken even met Google Amstelodanum 61 intikken dan vind je het vanzelf, Daar staat een artikel over het weeshuis in. [PDF]

1969 (MCMLXIX) JAARBOEK 61 - Amstelodamum

mvg-Ben

Ben Wegman | 17 jul 2011 | 20:06

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

aalmoeseniersweeshuis amsterdam

het boek heb ik opgeslagen, nu nog op zoek naar die echte blz. van rebecca! net wat iemand al zei; ze helpen daar goed, dus ga ik bellen en wie weet wat ik allemaal ga vinden!!

van den berg | 18 jul 2011 | 10:51

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Hulp gevraagd/aangeboden


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!