Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina
0
0
Ommerschans/Andries Marcus/Markus
Andries Marcus/Markus. Geboren te Rockanje op 24 april 1818 vestigde zich op 31 april 1861 te Loosduinen komende uit de Kolonie Ommerschans. Op de homepage van de Kolonie Veenhuizen komt hij niet voor. Wellicht was hij als militair in Ommerschans gevestigd. Is er iemand in de gelegenheid om in het bevolkingsregister van Ommen te kijken wanneer hij zich daar vestigde en in welke hoedanigheid en/of hij toch in de klappers van de Maatschappij van Weldadigheid op de Studiezaal van het Archief in Drenthe voorkomt.
Vriendelijke groet,
Peter van Markus
0
0
Ommerschans/Andries Marcus/Markus
Nog een mogelijke kleine aanvulling:
De ouders van Andries waren: Jakob Markus, 46 jr. oud, schaapherder geh. met Katharina Ruisekam (familienaam moeilijk te lezen)
0
0
0
0
Ommerschans/Andries Marcus/Markus
Hallo Gerry en DHv.E,
Voorouders, nageslacht en woonplaatsen zijn mij bekend. De huwelijksbijlagen van Loosduinen na 1842 zijn verbrand, vandaar dat ik geen nfo heb over een eventuele militaire loopbaan.
Mijn enige vraag is: wat bracht Andries naar Ommerschans.
Vriendelijke groet,
Peter van Markus
0
0
Ommerschans/Andries Marcus/Markus
Mocht genoemde persoon wel gediend hebben voor de militie en hiervoor zijn afgekeurd, dan kan het zijn dat hij door de Maatschappij van Weldadigheid in dienst is getreden als zaalwachter of iets dergelijks.
Dit verschijnsel treedt namelijk ook op in de kolonie Veenhuizen.
groetjes Theo
0
0
Ommerschans/Andries Marcus/Markus
Het boek Pauperparadijs van Suzanna Jansen geeft een goed beeld over de kolonies (de laatste hoofdstukken zijn overigens zeer vermoeiend). De vraag blijft wie wil er ??? Maar als je geen archief bezoekt waarom reageer je dan. Zijn de vraagstell(st)ers niet bekend met internet, achterlijk of zo???????
0
0
Ommerschans/Andries Marcus/Markus
Ook het boek "de Proefkolonie" van Wil Schackmann geeft een goed beeld van begin tot einde van de "kolonien" van de Maatschappij van Weldadigheid.
groetjes Theo
Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!
Spring naar eerste bijdrage op deze pagina
Ga terug naar de index van berichten in Hulp gevraagd/aangeboden
Wilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!
Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten
In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:
Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!
Plaats een reactie
Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.
Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!