Stamboom Forum » Hulp gevraagd/aangeboden  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Opzoekvraag Petrus de Koning / Petronella van Zail in Utrecht (OPGELOST)

Ik schrijf momenteel voor een historisch regionaal tijdschrift een artikel over Petrus de Koning. Hij is rond 1790 de stichter van het latere dorp Koningslust in de huidige gemeente Peel en Maas in Limburg.

Ik ben op zoek naar iemand die iets voor mij zou willen opzoeken in de DTB registers van Utrecht:

  1. Iemand die voor mij kan opzoeken de doopinschrijving van Petrus de Koning in Utrecht en mij vervolgens een scan of de woordelijke tekst zou kunnen mailen. Petrus komt uit een Nederduitsgereformeerd gezin en is gedoopt op 3 maart 1754 te Utrecht als zoon van Leonard de Koning en Cornelia van Dijk.
  2. Een zelfde vraag als 1 maar nu voor Petronella van Zail. Zij zou geboren zijn op 23 januari 1765 als dochter van Stephanus van Zail en Gosewina Oostveen. Gezindte is niet duidelijk: katholiek danwel Nederduitsgereformeerd.
  3. Een bron weet te melden dat Petrus en Petronelle getrouwd zouden zijn in de Buurkerk te Utrecht. Dit zou dan moeten zijn gebeurd tussen 1784 en 1790. De vraag is of dit huwelijk inderdaad daar te vinden is.

Vriendelijke groet,

 

Peter

 

Peter V | 18 dec 2011 | 12:17

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Opzoekvraag Petrus de Koning / Petronella van Zail in Utrecht (OPGELOST)

Zie ook:

https://www.stamboomforum.nl/hulp/2/35115/opzoekvraag_petrus_de_koning_in_amsterdam_en_utrecht

 

(opgelost)

 van j.l. 12-12-2011

DHv. E. | 18 dec 2011 | 12:33

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Opzoekvraag Petrus de Koning / Petronella van Zail in Utrecht (OPGELOST)

Bovenstaande link werkt niet (meer).

Hier de goede (titel is aangepast)

 

http://www.stamboomforum.nl/hulp/2/35115/0/opzoekvraag_petrus_de_koning_in_amsterdam_en_utrecht_opgelost

 

Peter je kunt beter bij het eigenlijke topic blijven. Dan voorkom je dat mensen dubbel zoekwerk gaan verrichten.

Ik zie dat je je vraag gedeeltelijk aangepast hebt. Als je dat duidelijker aangeeft, bereik je dat mensen weer mee gaan denken. Nu lijkt het in eerste opzicht dat je dezelfde vraag nog een keer stelt.

mirjam van rooijen | 18 dec 2011 | 16:42

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Opzoekvraag Petrus de Koning / Petronella van Zail in Utrecht (OPGELOST)

Tja, ik had niet voorzien dat het tot verwarring zou kunnen leiden. Mijn vorige topic is voor wat betreft het Amsterdamse aandeel opgelost, het Utrechtse deel nog niet. Ik dacht: handiger om een nieuw topic te plaatsen dat uitsluitend Utrecht betreft en bij het oude topic 'opgelost' te plaatsen. Anders zouden wellicht mensen dubbel werk blijven doen voor het Amsterdamse deel.

 

Peter V | 18 dec 2011 | 18:34

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Opzoekvraag Petrus de Koning / Petronella van Zail in Utrecht (OPGELOST)

Ja, Peter, dat is een optie. Voor de zekerheid kun je dan toch beter nog even een link plaatsen, wat nu door anderen gedaan is. Vergeet niet, dat sommigen je berichtje meteen herkennen als "hé, dat hadden we toch al".

 

Maar goed, helaas stroken de openingstijden van het Utrechts Archief niet meer met mijn werktijden, anders had ik voor je kunnen kijken.

mirjam van rooijen | 18 dec 2011 | 19:39

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Opzoekvraag Petrus de Koning / Petronella van Zail in Utrecht (OPGELOST)

Hallo Peter,

 

Als je hieronder op mijn naam klikt en mij dan via 'contact opnemen' een mailtje stuurt, dan zal ik je de doopinschrijvingen van Petrus en Petronella toesturen.

 

Hun trouwen heb ik niet gevonden, dus ze zijn niet in Utrecht getrouwd, tenminste niet onder deze namen of varianten en ook niet onder patroniem.

 

Petronella is RK.

 

Groeten, Mirjam

mirjam van rooijen | 28 dec 2011 | 19:05

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Hulp gevraagd/aangeboden


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!