Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina
0
0
zegt positie op foto iets over verwantschap?
Probeer met andere foto's,waar je zeker van bent dat de persoon het is, een vergelijking te maken.
Over de positie is niets te zeggen.
Kunnen ook goede bekenden zijn, uiteraard vaak familieleden van of vader of van moeders zijde.
Het zo maar aannemen is zeer overstandig.
Er dient altijd een bewijs te zijn.
Gr.
Everardus


0
0
zegt positie op foto iets over verwantschap?
Beste Mark
Aan de klederdracht zou ik eerder opteren dat dochter naast haar vader staat en dat echtgenote is gezeten voor haar man.
In die tijd werd wel vaak man afgebeeld rechts van zijn echtgenote ( zie o.a. plaats in katholieke kerken waar mannen rechts in de kerk moesten plaats nemen en de vrouwen links)
Bij het afsluiten van een huwelijk loopt ( of staat) de man ook rechts en de vrouw links.
Op oude schilderijen (portretten) worden bij getrouwde koppels de man meestal afgebeeld rechts , kijkende naar links , en omgekeerd voor de vrouw.
Betreffende Uw foto kan vergelijking met andere familiefoto's nuttig blijven voor het leggen van eventuele verbanden.
MVG


0
0
zegt positie op foto iets over verwantschap?
Gelet op gelaatsvorm en positie van (de) ogen daarin denk ik dat de -jonge- vrouw naast de man zijn zusje is, de zittende vrouw links -kennelijk- zijn schoonmoeder en de zittende vrouw rechts zijn echtgenote. De baby vertoont gelaatstrekken als die van de echtgenote.
Het is niet zonder meer te zeggen of de man en zijn zusje opzettelijk naast elkaar geplaatst zijn. Hoewel dat wel kan wijzen op een genealogisch verband tussen die twee personen.
Hopelijk heeft u iets aan deze gedachtegang.
Met vriendelijke groet,
Ab van Dalen


0
0
zegt positie op foto iets over verwantschap?
Om zeker te zijn dat het een dochter is of een zus lijkt verder genealogisch onderzoek noodzakelijk.
( dochter kan ook gelaatstrekken hebben van haar vader)
nb in die tijd was het ook normaal ,volgens de elementaire beleefdheid ,dat jongeren rechtstonden en oudere mensen en vrouwen mochten zitten.
Zich laten portretteren , later fotograferen, was een kostbare aangelegenheid en daarom pleit ik nog eerder dat het hier om een gezinsfoto gaat.
MVG
Paul
0
0
zegt positie op foto iets over verwantschap?
Andere foto's zijn er helaas niet, alleen van het kind later als volwassen man. Ik hoopte dat er in die tijd een soort standaardformule was wie waar zou moeten zitten.
Bedankt voor het meedenken.
vr.groet
Mark
0
0
zegt positie op foto iets over verwantschap?
Beste Mark
Heb jij meer genealogische gegevens van het kind geboren rond 1899.(indien geen inbreuk op wet van privacy) Had hij nog een oudere zus of .....
Voor verdere samenstelling van het eventueel gezin?
Misschien Uw vraag eens voorleggen aan een beroepsfotograaf ( hoe personen werden gepositioneerd .)
Groeten
0
0
zegt positie op foto iets over verwantschap?
Het kind op de foto heeft twee jongere broers gehad, geen oudere kinderen boven zich. De vader heeft oudere zussen (al getrouwd op moment van foto) en een jongere ongetrouwde zus. Vandaar dat het een beetje voor de hand ligt dat deze zus erbij staat. Zijn moeder was reeds overleden, of zijn vader nog leefde is onduidelijk.
Inderdaad een idee om een beroepsfotograaf te raadplegen.
vr.groet
Mark
0
0
zegt positie op foto iets over verwantschap?
Beste Mark,
Men ging toendertijd uit van de fatsoen-regels die in feite nu nog gelden maar niet meer nageleefd worden!
Dat betekend dat geacht werd dat de oudste vrouwen gingen zitten en de jongsten bleven staan.
De man ('t sterke geslacht) bleef staan,bij voorkeur schuin achter zijn vrouw!
mvg, Jacques.
0
0
zegt positie op foto iets over verwantschap?
Er bleek in mijn familie toch nog een koffertje met foto's. Daaruit blijkt nu met zekerheid dat de dame rechtsvoor inderdaad de vrouw van de man is en de moeder van het kind. De oudere vrouw is hoogstwaarschijnlijk haar moeder (zijn moeder reeds overleden). De vrouw linksachter is waarschijnlijk zijn jongere nog ongetrouwde zus (ca 23jr).
vr.groet
Mark
Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!
Spring naar eerste bijdrage op deze pagina
Ga terug naar de index van berichten in Hulp gevraagd/aangeboden
Wilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!
Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten
In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:
Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!
Plaats een reactie
Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.
Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!