Stamboom Forum » Voorouders in de Slag bij Waterloo 1815  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Joannes Dirckinck (Amsterdam 1760) , in Overlijdensakte Hasselt (L) Jean Derking (Amsterdam 1764)

Dag allemaal, wellicht komt dit bericht door onwennigheid mijnerzijds 2x op het forum, excuus daarvoor (lid sinds gisteren)

Ik zoek gegevens (loopbaan e.d.) van een voorvader van mijn moeder, Joannes Dirckinck, gedoopt op 18 mei 1760 te Amsterdam, NZ-kapel. Hij trouwt in 1783 met Haremina van Putte(n), krijgt 2 kinderen a)dochter Jannetje (1785) en b) zoon Joannes (1787). Deze laatste trouwt in 1820 met Truike ten Heuvel. In de bijlagen van hun huwelijksakte vindt ik de overlijdensakte van mijn onderwerp, zijn vader Joannes.

In dat franstalige extract uit het "Sterfregister der Stad Hasselt" (thans België) geven François Antoine Geigner, sergeant-majoor van de 9e Compagnie van het Bataljon van het Garnizoen no. 36 en Jean van Apeldorn, korporaal van dezelfde Compagnie de dood aan van Jean Derking, oud 56 jaar, vrijgezel, soldaat van die Compagnie, geboren in Amsterdam, Provincie Zuiderzee, zoon van Gauthier Derking en Maria Elisabeth Lotz, op 8 april 1820. Dit spoort met Wouter (=Gauthier) Dirckinck die ik wel in beeld heb.

Ik kom via het Nationaal Archief/de Militaire Archieven niet verder. Zo te zien heeft Jean Derking bij zijn dienstneming (conscriptie t/m 60 jaar!) wat gesjoemeld met zijn leeftijd en huwelijkse staat, en is de nummering van compagnie/bataljon onduidelijk.

Nu blijkt dat in 1815 een compagnie infanteristen, veteranen van de slag bij Waterloo, in Hasselt werd ingekwartierd in het verlaten klooster van de Witte Nonnen. Wellicht maakte Jean/Joannes daarvan deel uit?

Bij voorbaat dank voor gegevens, mocht u ze hebben.

Met vriendelijke groet,

Gert Rigter

Gert Rigter | 9 feb 2012 | 16:29

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Joannes Dirckinck (Amsterdam 1760) , in Overlijdensakte Hasselt (L) Jean Derking (Amsterdam 1764)

BronBurgerlijke stand - Huwelijk ArchieflocatieHistorisch Centrum Overijssel AlgemeenToegangnr: 123 Inventarisnr: 14556 Gemeente: Zwolle Soort akte: Huwelijksakte Aktenummer: 29 Datum: 04-05-1820

 

Bruidegom Joannes Dirckinck Geboortedatum: 21-11-1787 Geboorteplaats: (Amsterdam)

Bruid Truike ten Heuvel Geboortedatum: 11-07-1790 Geboorteplaats: Terbandesterschans(Engwinderen)(Aengwirden) gedoopt 13 juni 1790 Terband Aengwirden

Vader bruidegom Joannes Dirckinck

Moeder bruidegom Haremina van Putten

Vader bruid Harmen ten Heuvel

Moeder bruid Roelofjen Snep/Snip

Nadere informatie beroep Bg.: barbier; beroep Bd.: dienstmaagd; beroep moeder Bg.: dienstmaagd

Renee | 9 feb 2012 | 18:44

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Joannes Dirckinck (Amsterdam 1760) , in Overlijdensakte Hasselt (L) Jean Derking (Amsterdam 1764)

kind: , Johannes doopdatum: 18-05-1760

kerk: Nieuwezijds Kapel godsdienst: Hervormd

vader: Dirckinck, Wouter

moeder: Lofzijn/Lotzien, Maria Elisabeth

getuige: Mets, Johannes getuige: Joosten, Gesken bron: 71 p. 132 (folio 66v) nr. 8

Renee | 9 feb 2012 | 18:48

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Joannes Dirckinck (Amsterdam 1760) , in Overlijdensakte Hasselt (L) Jean Derking (Amsterdam 1764)

Hallo Gert, hierbij, mogelijk, een kleine aanvulling m.b.t. de geb. en overl. van Hermina van Putten:

Geboren te Zwolle op 20-12-1754 en overl. op 20-09-1821 te Bennebroek.

Was partner van Johannis Dirikincke (Dirckinck). Succes verder.

DHv. E. | 9 feb 2012 | 19:36

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Joannes Dirckinck (Amsterdam 1760) , in Overlijdensakte Hasselt (L) Jean Derking (Amsterdam 1764)

Dank voor je snelle reactie, Renee. Het gaat me met name om de vader van de bruidegom, die in Hasselt (B) is overleden. De gegevens van de bruidegom en nageslacht alsmede (deels) van zijn grootvader in Amsterdam (Wouter) heb ik al. Wanneer de ondertrouwboeken van Amsterdam online komen kan ik wat dieper graven!

Met vriendelijke groet,

Gert

Gert Rigter | 9 feb 2012 | 20:58

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Joannes Dirckinck (Amsterdam 1760) , in Overlijdensakte Hasselt (L) Jean Derking (Amsterdam 1764)

Dank je wel! Dit vult voor mij de plaats van overlijden van Ha(e)rmina van Putten in!

Groet,

Gert

Gert Rigter | 9 feb 2012 | 21:01

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Voorouders in de Slag bij Waterloo 1815


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!