Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina


0
0
AVG-update blokkeert Windows
Virusprogramma ziet user32.dll als Trojan
Gebruikers van AVG moeten oppassen voor een foutieve waarschuwing. Sinds dit weekend zorgt een update van het programma ervoor dat het Windows-bestand user32.dll ten onrechte als Trojaans paard wordt gemarkeerd.
De bewuste melding geeft weer dat het virus PSW.banker4.APSA is gevonden. Door het .dll-bestand te verwijderen blijft Windows vervolgens in een lus herstarten, waardoor het zelfs niet mogelijk is om in veilige modus met de computer te werken.
Volgens Jonathan Flietstra, hoofd van AVG Nederland, zijn alle Windows-versies kwetsbaar en lopen ook zakelijke (betalende) gebruikers van de antivirussoftware een risico. ?Bij ons staat de telefoon roodgloeiend?, klinkt het. ?Mensen beseffen ook niet dat er iets mis is met hun antivirus omdat het probleem pas opduikt bij het herstarten.?
Handmatig terugzetten
AVG heeft intussen een nieuwe update ( versie 270.9.0/1778) uitgestuurd om te voorkomen dat het probleem zich verder verspreidt. Wie user32.dll al heeft verwijderd en in de opstartlus blijft, moet iets omslachtiger te werk gaan en het bestand handmatig terugzetten.
Gevorderde gebruikers kunnen dit doen met behulp van de Windows installatie-cd, waarop het bewuste .dll-bestand is terug te vinden. Deze moet gekopieerd worden naar de map windows\system32\ op uw computer. Dat kopiëren kan door het bestand op een USB-stick te plaatsen en de computer met behulp van een live-cd met Linux op te starten.
Geen softwareoplossing
AVG Nederland kan nog niet zeggen hoeveel mensen precies getroffen zijn, maar beseft hoe moeilijk het probleem is, aangezien er geen softwarematige oplossing is. ?We zullen de mensen er al pratend doorheen moeten helpen?, zegt Flietstra.
(Bron: ZDNet )


0
0
AVG-update blokkeert Windows
Hoi Evelien
Ook ik had dat probleem,kon de pc niet meer zelf besturen wat ik ook deed.
Van ellende KPN hulp hier aan huis gehad maar die konden ook niks hier mee,
was een nieuw trojan sinds october in omloop.Dus de optie was pc helemaal schoonmaken en dan opnieuw windows erin,maar dat liet de pc niet toe kwam niet op internet niet in mijn printer niet in mijn bestanden helemaal niks.Van ellende mijn computer maar laten ophalen door een erkende pc zaak.
En die hebben het voor elkaar gekregen,kosten 80,00 euro.Maar moeten nu nog de bestanden er in gaan zetten,dat doen we aanstaan weekend.Gisteren kreeg ik de schrik van mijn leven AVG was aan het scannen en ja hoor 3x een trojan horse ,dacht dat ik gek werd,de vires sanner zijn werk laten doen,en als het goed is is die nu verwijdert effe afkloppen.Maar hou nog steeds mijn hart vast.
Wat kan ik doen aan virus scanner welk progamma is het beste .Ik ben nu ech heel bang om nog wat te doen,laat hem nu elk half uur scannen zo bang ben ik.
Groetjes
Anja


0
0
AVG-update blokkeert Windows
Hoi Anja,
En je kon vanmorgen gewoon de computer opstarten?
Dan is er gelukkig bij jou niet het verkeerde bestand verwijderd
Tja, wat is het beste anti-virusprogramma. Zelf gebruik ik Kaspersky en ben daar tevreden over.
Maar deze kost geld.....
AVG is echt niet slecht. Het programma is één van de beste gratis scanners.
Maar het kan altijd fout gaan met een update. Dat is Kaspersky ook eens overkomen.
Dus geen paniek (kan ik makkelijk zeggen)!
Groetjes,
Evelien
0
0
AVG-update blokkeert Windows
Hoi Evelien
Dank je voor je antwoord,maar kwam te laat voor mijn vaste PC.
Daar kon ik helemaal niks meer mee enkel een hoop ellende.
Maar als ik het goed begrijpt hoef ik me geen zorgen te maken over mijn laptop.
Pffffffffft verademing.
Groetjes .
Anja
0
0
AVG-update blokkeert Windows
Evelien,
Dank voor het posten. Daardoor wist ik wat er met mijn XP computer aan de hand was sinds gisterenmorgen. Bij Vista speelt het niet, gelukkig.
Ik heb het redelijk eenvoudig verholpen door het volgende stappenplan te volgen: http://forums.zita.be/showpost.php?p=2121690&postcount=6.
Alles werkt nu weer als vanouds.
Groeten,
Bas
0
0
AVG-update blokkeert Windows
Hoi Bas
Had ik dat maar geweten,had me een hoop ellende en geld bespaard.
Was eerst een tijdje uit de lucht,heb dat hier vermeld.
Het was een schreeuw om hulp,van ellende de pc op laten halen om het in orde te krijgen.
Ga zo de printer aansluiten en dat van jou uitprinten.
Maar mijn geluk zondag was dat ik deze pc pas om 13.00 uur aanzette en gelijk de opdates kwamen
hij begint ook gelijk te scannen en haalde eerst de verkeerde opdate binnen en gelijk de herstel opdate,
Maar je mag geloven dat ik dacht ik word helemaal gek.
Groetjes.
Anja
0
0
AVG-update blokkeert Windows
Ja, dat was even paniek!
Want de mensen die ik heb geholpen konden geen van allen ook in veilige mode niet meer opstarten.
En net wat je al zegt: het probleem ontstond alleen bij XP.
De mensen bij AVG hebben het behoorlijk druk gehad
Groetjes,
Evelien
Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!
Spring naar eerste bijdrage op deze pagina
Ga terug naar de index van berichten in Genealogische software
Wilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 weken gratis proberen!
Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten
In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:
Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!
Plaats een reactie
Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.
Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!