Stamboom Forum » Onderzoek in Duitsland  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

geboorten in Paderborn en huwelijken in Ahaus?

Wie kent een aardige link voor de Duitse archieven?

ik zoek een geboorte in 1866 te Paderborn en een huwelijk en geboorte in Ahaus rond die tijd.

Ahaus schijnt vlak bij Enschede te liggen, maar aangezien ik in het westen woon (Zwijndrecht), is dat voor mij een beetje onbereikbaar.

ik heb ook nog geen ervaring met Duitse archieven, misschien kan je lid worden van een Duitse vereniging?

graag wat hints.

alvast reuze bedankt.

Walther de Gans uit Zwijndrecht

ohja het gaat om de familie Marx en Heisterborg (uit Paderborn en Ahaus dus)

Walther | 25 aug 2008 | 22:54

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

geboorten in Paderborn en huwelijken in Ahaus?

Voor Ahaus informeer eens bij  http://www.historischcentrumoverijssel.nl/hcoroot

 

Volgens mij hebben ze daar ook gegevens  uit Nordhorn en omgeving , dit is mij destijds verteld, door Hr Theo Davina, dat een copie van zijn collectie daar heen zou gaan.

 

Zoniet,   hopenlijk hebben ze daar meer aanwijzingen ik heb zelf ook al eens  Duitse info dacht ik  in Hengelo? in de bibliotheek? ingezien

 

E.L.Smit

E.LSmit | 26 aug 2008 | 19:01

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

geboorten in Paderborn en huwelijken in Ahaus?

Ook ik zoek geboortes in Paderborn en omgeving. De beste manier om in Duitsland onderzoek te doen zijn de kerkarchieven, in dit geval bisdom Paderborn. Deze data staan nog niet on-line, het is dus daarheen gaan.

Mijn familie heet Hagemann, Venne, Sendes, Steinbrede en Suer.

Wie heeft gegevens?

 

Albert Boers | 26 sep 2008 | 13:57

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

geboorten in Paderborn en huwelijken in Ahaus?

Hallo Walther,

 

Ahaus ligt net over de grens bij Haaksbergen en Enschede en maakt deel uit van het Bundesland Nordrhein Westfalen. Dit deel van het Münsterland is overwegend katholiek. Het deel van Duitsland waar dhr. Smit het over heeft is de Grafschaft Bentheim (met o.a. de steden/dorpen Nordhorn, Uelsen, Bad Bentheim, Schüttorf, Emlichheim, Neuenhaus). De Grafschaft hoort bij het Bundesland Niedersachsen is overwegend protestant (evangelisch en reformiert). Bij mijn weten heeft het ROA in Zwolle alleen gegevens over de Grafschaft. Voor Ahaus zou je je misschien kunnen wenden tot de Heimatverein Ahaus of het Stadtarchiv. De adressen kun je vinden op: http://www.heimatverein-ahaus.de/sys-seitenid,29/ . De oorspronkelijke DTB's liggen waarschijnlijk in het bisschoppelijk archief van Münster (Bistumsarchiv). Meer over de archieven in Nordrhein Westfalen vind je op: http://www.archive.nrw.de/.

Voor geboorten in en rond Paderborn zou je www.ahnenforschungs.net kunnen gebruiken. Dit is een Duits genealogisch forum (gratis). Uit eigen ervaring weet ik, dat er een aantal actieve genealogen in Paderborn en omgeving op deze site zitten.

 

Met vriendelijke groet,


Freddy

 

F.C. Walhof | 26 sep 2008 | 15:19

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Onderzoek in Duitsland


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 werken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!