stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoNieuws en updates » Nieuw project op Het Volk: de Haarlemse doodsbriefjes (1899-1939)



Profiel afbeelding

Profielafbeelding

Vandaag hebben we een nieuw project op Het Volk geplaatst. Dit project gaat wederom over doodsoorzaken in Haarlem. Toch is het net wat anders. In plaats van de lange lijsten van de doodsoorzakenregisters, moeten nu andere bronnen worden geïndexeerd. Dit keer is het de beurt aan de zogeheten ‘doodsbriefjes’.

Deze briefjes werden, samen met de registers, vanaf 1865 bijgehouden. Er was namelijk een wettelijke verplichting de doodsoorzaken te registreren. Ze worden bewaard bij het Noord-Hollands Archief en zijn allemaal gedigitaliseerd, wat het makkelijker maakt om ze online te indexeren. In dit project zal het gaan om de doodsbriefjes van Haarlem tussen 1899-1939.

Lees het hele nieuwsbericht op onze website:
 

https://www.doodsoorzaken.nl/nieuw-project-de-haarlemse-doodsbriefjes-1899-1939/

Indie van Lieshout - 12 mar 2026 - 11:35







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu