stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoOnderzoek in Indonesië » Site in opbouw: Ons land (Nederland, Ned Indië en Indonesië)



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

IK zag zojuist dat er een site in ontwikkeling is (Homepage - Ons Land) betreffende geschiedenis Nederland, Nederlands-Indië en Indonesië. Er staan nog niet zo veel (volledige) persoonsgegevens op de site, maar men bv nu voor de betere ontsluiting (toegankelijkheid) van het oud- paspoortarchief. Ik zag ook links naar kamparchieven.

De site meldt op de homepage:

"Ontdek onze geschiedenis

Je verdiepen in de gedeelde geschiedenis van Nederland en Nederlands-Indië/Indonesië doe je op Ons Land. Hier vind je historische bronnen uit archieven en musea, lees je informatieve verhalen en wie weet ontdek je wel je eigen familiegeschiedenis."

Zou een uitstekende uitbreiding kunnen worden.

mvg-Ben 

Ben Wegman - 28 jan 2025 - 19:51 (laatst bijgewerkt 28 jan 2025 — 19:52 door auteur)

Profielafbeelding

Bedankt voor de tip, Ben. Ik ben ook eens gaan snuffelen, en het lijkt een veelbelovend initiatief. Van: https://www.onsland.nl/over-ons-land 

"Wie zitten er achter Ons land?

Ons land wordt beheerd door het Indisch Herinneringscentrum. Het wordt daarbij ondersteund door de Stichting WO2NET die verantwoordelijk is voor het aansluiten van erfgoedcollecties. Het programma Metamorfoze van de Koninklijke Bibliotheek is verantwoordelijk voor digitalisering van veel van de collecties die je op Ons land kunt vinden. Daarnaast zijn er een groot aantal erfgoedinstellingen en andere partners die hun collecties en kennis ter beschikking stellen. Je zult op deze website dus ook verhalen kunnen lezen van gastredacteuren."

-Bart- - 28 jan 2025 - 20:28

Profielafbeelding

Er staan gegevens per naam op de site.  Probeer het 
Soms is het  moeilijk van linkje naar linkje te moeten, zoals deze site vinden:
https://digitale-collectie.indischherinneringscentrum.nl/detail/ff59cc9f-9604-eb8a-c147-e1b6a8d9d073
Het is gelukt met trefwoord Bangkinang (te Padang en daar waren jappenkampen)
 

Johnhenry - 30 jan 2025 - 20:56 (laatst bijgewerkt 30 jan 2025 — 21:05 door auteur)


Profielafbeelding

@ Johnhenry,

Er zitten inderdaad nog wat haken en ogen aan het zoeken op de site en de resultaten. Op dit moment wordt er achter de schermen hard gewerkt aan de mogelijkheid om alle bronnen met betrekking tot dezelfde persoon aan één correcte naam te koppelen. IN februari hoopt men met een nieuwe tool dit te kunnen realiseren.

mvg-Ben

Ben Wegman - 30 jan 2025 - 21:06







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu