stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoOnderzoek in Indonesië » Swart [ Paul Emile] geb. in Soerabaja/Surabaja op Java op 22 mei 1891 . Ouders onbekend..... opgelost



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Wie kan mij helpen met info over zijn ouders  of zijn huwelijk met Joh. Wilhelmina van Staden. Zijn  overlijden in Thimahi  in 1945 en

dat van haar in 1939 te Probolinggo zijn mij bekend , evenals haar geb. en ouders. Wie heeft een concrete naam of tip waar ik verder zoeken?

Bedankt voor het uitlezen van deze vraag ,

Marijke F. 

Marijke Feenstra - 17 aug 2025 - 20:26

Profielafbeelding

Hans Blondeel Timmerman - 17 aug 2025 - 20:40

Profielafbeelding

Mogelijk huwelijk

Soerabaijasch handelsblad 19-11-1929

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Hans Blondeel Timmerman - 17 aug 2025 - 20:52

Profielafbeelding

Het uitzoeken waard? Het vaderland 06-05-1891

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Roosjeroos: 

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Noot: de data komen niet overeen

aanvulling: echtpaar Swart-Eman zijn niet de ouders van Paul Emile, maar van de op 25-02-1891 geboren Dirk Johannes Francois

Hans Blondeel Timmerman - 17 aug 2025 - 20:55 (laatst bijgewerkt 18 aug 2025 — 06:33 door auteur)

Profielafbeelding

Geen antwoord op je vraag tot nu toe. Zijn ambtenarenstamkaart 

Met vernoemingen komen we ook niet veel verder: Bernard Emile, Maud (beiden overleden)

Vanaf 1930-1938 woonachtig Pasoeroean werknemer suikerfabriek

1916-1918 werkn. belastingen Bezoeki

1920 belastingen (w.g) Soerabaia

1924-1928  (ex) werkn belastingen Soerabaia

mvg-Ben

Ben Wegman - 17 aug 2025 - 22:30 (laatst bijgewerkt 17 aug 2025 — 23:02 door auteur)

Profielafbeelding

persoonskaart dochter Maud met geb datum Paul Emile

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Hans Blondeel Timmerman - 18 aug 2025 - 06:10

Profielafbeelding

Deze vond ik nog:

De Indische courant, 09-05-1939:

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Zou er nog een correlatie zijn met het overlijden van Joh. Wilhelmina van Staden? Ik kan dat overlijden vooralsnog niet gedocumenteerd vinden....

-Bart- - 18 aug 2025 - 12:29

Profielafbeelding

Bart, Volgens paspoortaanvraag van Maud Swart is haar moeder overleden op 24 februari 1939

Hans Blondeel Timmerman - 18 aug 2025 - 12:46

Profielafbeelding

Dank, Hans.

Uit de paspoortaanvraag van ene Jacobus Johannes Christiaan Swart blijkt dat hij te Soerabaja is geboren d.d. 23-09-1893, zoon van Henri Charles François Swart en Rosina. Kan deze geboorte niet in roosjeroos vinden. Van zijn vader wél:

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Overleden 1954:

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

V.w.b. tijd en plaats zouden dit de ouders van Paul Emile kunnen zijn.

-Bart- - 18 aug 2025 - 13:43

Profielafbeelding

Bericht voor Hans , Ben en Bart. Dank voor de vele en bijzonder snelle reacties die jullie mij stuurden. Ik ben er bijzonder blij mee !!

Even iets meer toelichting voordat er dubbel wordt gezocht. Ik ben begonnen met Bernhard Emile Swart, overleden op 25 maart 2012 .

Hij werd geb. op 7 augustus 1938 in Probolinggo ten westen van Soerabaja. Uit zijn militaire papieren [ o.a marine stamboek] heb ik zijn ouders gevonden met overlijdensdata.  Deze gegevens komen overeen met de opgave bij zijn paspoortaanvraag om naar Nederland te kunnen vertrekken. Vader Paul Emile Swart , geb 22 mei 1891 te Surabaia en overleden 19 juni 1945 te Tjimahi [ dus 2 mnd voor de capitulatie van de Jappen]. Zijn moeder Johanna Wilhelmina  van Staden was geb. 8 juni 1895 in Ambarawe en overl24 febr. 1939 in Probolinggo. Huwelijk onbekend. Evenals namen van broers/zussen. Via een passagierslijst waren er drie personen Swart te zien die gelijktijdig naar Nederland kwamen. Daar was dus duidelijk een zus bij , de genoemde Maud . Ik probeer nu alle info die jullie gaven  in lijn te brengen . Tot zover alvast nog maal bedankt . Ik kom hier zeker op terug. Marijke

Marijke Feenstra - 18 aug 2025 - 14:41

Profielafbeelding

Alhoewel het een gokje blijft waar het huwelijk in 1929 is gesloten, kan het de moeite waard zijn om in een familycentrum van de Mormonen te zoeken naar de huwelijken gesloten in Soerabaja 1929. Wel moet je daarvoor een afspraak maken.

mvg-Ben

Ben Wegman - 18 aug 2025 - 15:27 (laatst bijgewerkt 18 aug 2025 — 15:28 door auteur)

Profielafbeelding

Anje B. - 19 aug 2025 - 07:07

Profielafbeelding

Bart  en Hans, v.w.b . de advertentie  in mei in de krant : er staat MIJN zoontje en niet ons zoontje, dus is de andere ouder uit beeld. 

De echtgenote van Paul Emile [moeder van het jongetje?] was al in februari overleden.  Dit zou dus dezelfde vrouw kunnen zijn.

Marijke Feenstra - 19 aug 2025 - 13:53

Profielafbeelding

Anje ook jij bedankt voor je bijdrage hoor !

Marijke Feenstra - 19 aug 2025 - 13:55

Profielafbeelding

Ik weet het niet zeker, maar bij de opgave van regionale plaatsen op films van FS kom ik Djember niet tegen. Mogelijk dat het als een wijk van Soerabaja werd beschouwd. En is er kans dat het huwelijk vermeld staat bij de aktes van Surabaia. 

Perkawinan Eropa 1928-1932FamilySearch LibraryInternational B1 Floor Film1474350 

Wat betreft de geboorteakte van Paul Emile Swart is er vermoedelijk wel echte link naar een film.

Kelahiran Eropa 1825-1849, 1851-1859, 1864-1869, 1875-1898Granite Mountain Record VaultInternational Film1474333 

mvg-Ben

Ben Wegman - 19 aug 2025 - 14:14 (laatst bijgewerkt 19 aug 2025 — 14:22 door auteur)

Profielafbeelding

Hierbij wil ik Hans, Ben , Bart en Anje bedanken voor hun hulp. Een van de twee vragen beschouw ik als afgerond : het huwelijk Van Paul Emile is met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid gesloten op 14 november 1929 te Djember. Vijf dagen later bedanken zij voor de genoten belangstelling [beide advertenties door hen geplaatst in het Soerabaijasch Handelsblad].

De ouders van Paul Emile zijn [nog]niet te vinden, helaas. Wel ben ik afgelopen week op meerdere deelvragen gestuit over deze familie.

Ik ga ze alle vier binnenkort opnieuw plaatsen op dit forum en hoop dat jullie er ook naar willen kijken.

Voor zover bedankt . Marijke

Marijke Feenstra - 20 aug 2025 - 20:36

Profielafbeelding

Inmiddels toch gevonden de ouders en grootouders van Paul Emile Swart ,door de van jullie ontvangen info te kunnen koppelen aan " Roosje Roos" ..

M.Feenstra - 21 aug 2025 - 14:51


Profielafbeelding

Mijn computer hapert , vandaar de naam van een ander hier onder, sorry.

Marijke Feenstra.

M.Feenstra - 21 aug 2025 - 14:53







De auteur van het eerste bijdrage in dit bericht heeft aangegeven dat de vraag is beantwoord of het probleem is opgelost.

Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu