Gevraagd het overlijden van Christianus Franciscus Verschuur * 28-06-1885 Amsterdam x 14-09-1929 met Eugenie Elize Marianne Pex te Soerabaja * 30-04-1877 Tebing Tingi en +19-01-1948 Soerabaja
Van Christiaan is geen overlijden en ook geen kinderen uit het huwelijk met Eugenie bekend.
Dank je Joke.
De PK vermeld geen kinderen dan ga ik er maar vanuit dat die er niet waren.
Leo
De PK vermeld geen kinderen dan ga ik er maar vanuit dat die er niet waren.
Toen Christianus en Eugenie trouwden was Eugenie al 52 jaar oud, dus de kans op kinderen uit dat huwelijk was sowieso bijzonder klein.
Daar heb je helemaal gelijk in Anneke.
Is het juist dat de Indisch Oud-Paspoortarchief niet online te raadplegen is, want dan zou ik meer info kunnen vinden.
Leo
Het Indisch Oud-Paspoortarchief is online te raadplegen. Ik zie de namen van beide echtgenoten daar niet, maar heb niet alle aanvragen in detail bekeken
Is het juist dat de Indisch Oud-Paspoortarchief niet online te raadplegen is
Via de website van het CBG te raadplegen. Er is geen aanvraag van Christianus (van Eugenie ook niet, maar dat is logisch, want die was al eerder overleden).
Vóór dat Christianus Franciscus in Amsterdam woonde (eerst vanaf 1937) woonde het echtpaar Verschuur-Pex afwisselend in Indië en Den Haag. Zie hier, en hier.

...waarbij hij meer in Den Haag was, en zij meer in Indië. Het lijkt er een beetje op dat hun wegen in 1937 definitief uit elkaar lopen, zonder dat er sprake is geweest van een echtscheiding. En wellicht gebeurde dit al eerder als zij eind '34 terug naar Indië gaat, en hij pas in '36 naar Nieuw-Helvoet verhuist voor dat hij in '37 weer in Den Haag opduikt, en vervolgens naar Amsterdam verhuist. In die periode staat zij tussen haakjes vermeld.
Eugenie was eerder gehuwd met Joseph Fredrik Kohuis.

Dank voor de aanvullingen Bart. Nu nog Het Indisch Oud-Paspoortarchief raadplegen of daar nog wat bijzonders in staat vermeld.
Leo
Klopt, Anneke. Reden haar overlijden.
mvg-Ben
Hij was adjudant onderofficier bij de marine. Zie voor meer info.
mvg-Ben
Dank voor de aanvulling Ben.
Leo