Maar dan blijft nog steeds de vraag waarom Jacob bij zijn tweede huwelijk liet optekenen dat hij geboren is in borsselen in vriesland?
Zou dit misschien helemaal verkeerd begrepen zijn door de ambtenaar destijds die dit genoteerd heeft?
Of is Jacob vanuit polder vriesland naar zijn familie in Leiderdorp getrokken?
In het Doopboek enz. van Leiderdorp komt Jacob voor als "lidmaat" van de gereformeerde kerk.
In dit doopboek is een lijst bijgehouden van leden van de gereformeerde kerk te Leiderdorp in 1720 en staat de naam van Jacobus Harmensz van Borsselen genoteerd.
Er komen verder geen andere personen voor met de achternaam van Borsselen.
Zou Jacob van elders gekomen zijn en daarom als enige van Borsselen genoteerd zijn in het register of zou Jacob als enige van zijn familie "bekeerd" zijn tot gereformeerde?
Algemeen Rijksarchief. Collectie Doopboek enz. Leiderdorp 3B
Nationaal Archief 3.04.16.074 Inventaris van de kopieën der Doop-, Trouw- en Begraafboeken van Leiderdorp
Lees: "sedert 1720", niet "in 1720"
Mijn vermoeden is dat hij van elders kwam.
Mijn vermoeden is ook dat Jacob van elders kwam maar wellicht volgde hij wel familie in Leiderdorp.
Leiderdorp en Zoeterwoude, langs de Rijn tref ik best veel van Borselen’s aan die daar woonde.
Als Jacob daadwerkelijk van elders kwam trekt mij de familie van Borselen die ’op den borstel ‘ woonde en naamgenoten rondom de polder Vriesland zoals in plaatsen als Geervliet.
Begrijpelijkerwijs baseert u uw veronderstelling op grond van gegevens die op dit moment makkelijk voorhanden zijn, bv. via google. Onderzoek in archieven die nog niet ontsloten zijn kunnen nieuwe invalshoeken aan het licht brengen.
Ik zou allereerst meer te weten proberen te komen over Jacob zelf. Hij huurde weliswaar maar onbemiddeld was hij volgens mij ook niet. Dat geeft informatie over zijn sociale status, wat u verder kan helpen in uw onderzoek. Aart van Bostelen (kan familie zijn maar hoeft niet) en zijn vader's naam (ook hij kan van Bostelen/Borsselen geheten hebben maar dat hoeft niet), en de namen van zijn kinderen (vernoeming) zijn op dit moment uw enige houvast.
Zou dit Jacob Hermansz kunnen zijn?
https://proxy.archieven.nl/105/62AC115FE823416CBDEFCAE6612D26B8
Het patroniem is niet te verklaren dan.
Qua leeftijd zou het wel kunnen. Jacob overlijd in 1760. Hij zou dan 74 jaar zijn geworden.
Bij zijn tweede huwelijk zou hij dan wel een veel jongere vrouw trouwen. Ik weet niet of dat ook logisch is.