stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoOnderzoek in Nederland » Meer informatie over mijn oom Johan Herman LEIJENAAR 3 Maart 1902 Weesp. Woonde s'Gravenhage 1950s en stierf daar 1961 opgelost



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Hallo Ben, heel erg bedankt. 

Na het kijken naar een drukke Rugby Union morgen vroeg, zal ik zeker zien wat ik kan vinden. Je hebt waarschijnlijk geen idee waar Rugby Union over gaat, maar opgroeien in Zuidelijk Afrika / Rhodesië is het een must-see. Ik speelde ook veel toen ik jonger was en was ook best goed, maar niet op nationaal niveau. 

Als ik iets interessants vind, laat ik het je weten. Heel erg bedankt. 

Geniet van je weekend. Groeten, Herman

Hermanus Johannes Leijenaar - 5 sep 2025 - 21:51

Profielafbeelding

Goede dag Ben, 

Ik heb de link die je stuurde geprobeerd. Ik zag dat het op het tabblad Weesp Gemeente was. Ik heb ook 'Leijenaar' geprobeerd, maar er kwamen geen resultaten. Vervolgens keek ik naar de opties in Weesp en er zijn veel generieke koppen, maar ik kan niet uitzoeken wat ik moet selecteren, omdat er geen indicatie is van waar de verschillende documenten op wijzen. Dus totdat ik relevante documenten identificeer en lokaliseer, kan ik zelfs geen scan aanvragen. 

Bijvoorbeeld, ik weet dat mijn overgrootvader uit Sneek eerst in de Pieter Jacobnstraat woonde. En dat mijn grootvader een kruidenier had in de Nieuwstraat. Als ik een officieel document zou kunnen vinden om dat te bevestigen, zou dat enorm behulpzaam zijn. Mijn gevoel is dat ik moet wachten tot 2026 wanneer ik van plan ben om Nederland opnieuw te bezoeken. 

Nogmaals bedankt. Herman

Hermanus Johannes Leijenaar - 6 sep 2025 - 13:22

Profielafbeelding

Bijvoorbeeld, ik weet dat mijn overgrootvader uit Sneek eerst in de Pieter Jacobnstraat woonde. En dat mijn grootvader een kruidenier had in de Nieuwstraat.


Herman, het zoeken is voor anderen gemakkelijker als je namen en data vermeld, bijvoorbeeld hoe heette je grootvader, wanneer leefde hij. Hetzelfde voor je grootvader.

Anje B. - 6 sep 2025 - 13:59

Profielafbeelding

Hallo Ben, 

Ik denk dat er een misverstand aan mijn kant is. Ik doelde alleen specifiek op de link die je had voorgesteld en me had gestuurd, en ik nam aan dat ik daar zelf onderzoek kon doen. Jouw reactie lijkt te impliceren dat anderen op dit platform deze berichten zullen lezen en vervolgens zullen helpen als ze namen herkennen. Misschien heb ik een te negatieve kijk, want ik verwacht niet dat iemand zo ver terug gaat, en dan denk ik dat de kans of de kans dat iemand toevallig de naam Leijenaar herkent, en meer specifiek mijn overgrootvader en grootvader, waarschijnlijk laag is.

Bedankt in ieder geval voor je verdere reactie en ik zal, waar passend, je suggestie ter harte nemen. Ik heb de onderwerp titel van mijn oorspronkelijke bericht veranderd zoals je voorstelde, dus denk alsjeblieft niet dat ik op een andere manier bezig ben. 

Bedankt en een fijn ontspannen weekend. Groeten, Herman

Hermanus Johannes Leijenaar - 6 sep 2025 - 14:14

Profielafbeelding

Beste Herman,

Hieronder een link naar het bevolkingsregister van Weesp, waarin het gezin van Gijsbert Ages Leijenaar staat, ingeschreven op de Nieuwstraat, zie kolom 18.

https://archief.amsterdam/inventarissen/scans/GAW094/2.1.3.8.7/start/190/limit/10/highlight/3

Edit: ik heb dit gevonden door binnen de link van Ben inv.nr. 140 te kiezen, en daarbinnen scan 193 van 197.

Anje B. - 6 sep 2025 - 14:33 (laatst bijgewerkt 6 sep 2025 — 15:06 door auteur)

Profielafbeelding

Hallo Anje B.

Wauw dat is fantastisch! :-)  Dat is de hele familie van mijn vader. Hij is de op een na laatste, Hermanus Johannes. Ik zie dat ze allemaal in 1924 Weesp lijken te hebben verlaten, wat logisch is. De meeste informatie die ik heb, komt van hen die in Heemstede, Noord-Holland, waren. 

Mijn vader zou 18 zijn geweest toen ze vertrokken. Ik denk niet dat hij toen militaire dienst heeft gedaan. Er is een gap van 2 jaar, aangezien hij in 1926 lid werd van de Heemstede Waterpolo Club en een van hun beste spelers werd. Hij was in opleiding bij een banketbakker en ik heb een klein getypt briefje dat hij enige tijd in Antwerpen heeft doorgebracht. Tegen 1936 begon hij zijn eigen banketbakkerij op Jan van Gooyenstraat 16 en woonde boven de zaak in een appartement. 

Trouwens, dit is ook het adres dat vermeld staat toen hij op 3 augustus 1943 met mijn moeder Hendrika Clasina Mathilda Maria van den Ende trouwde. Bedankt nogmaals. Ik zal deze informatie zeker toevoegen aan mijn Leijenaar autobiografie. Hartelijk dank nogmaals. PS Mag ik vragen hoe en waar je toegang kreeg tot deze informatie?

Groete Herman :-) 

Hermanus Johannes Leijenaar - 6 sep 2025 - 15:10

Profielafbeelding

Ik heb binnen de link van Ben inv.nr. 140 gekozen. Daarbinnen is het scan 193 van 197.

Anje B. - 6 sep 2025 - 15:11

Profielafbeelding

Hallo weer Anje B, 

Oké dat klinkt simpel. Maar waarom heb je 140 gekozen en de scans 193 tot 197 bepaald? Je moet ongetwijfeld een redenering hebben gebruikt - het kan geen puur geluk of giswerk zijn! 

In veel gescande documenten selecteer ik tabbladen "ctrl f" om iets te vinden met een trefwoord, bijvoorbeeld Leijenaar, en dan wordt het woord, wanneer het in de PDF voorkomt, gemarkeerd. Ik moet zeggen dat als ik naar de uitgebreide index kijk voor de link die Ben heeft gegeven, ik nog steeds niet weet hoe je dat zo snel hebt gedaan. 

Bedankt voor je geduld en begrip met deze 78-jarige man :-) 

Bedankt Herman

Hermanus Johannes Leijenaar - 6 sep 2025 - 15:25

Profielafbeelding

Ik heb inv.nr. 140 gekozen, omdat de inv.nrs. 134-146 bevolkingsregisters betreffen alfabetisch geordend op gezinshoofd in de periode 1915-1930.

inv.nr. 140 bevat de namen van de gezinshoofden die beginnen met K en L. Vervolgens ben ik bij de laatste scan begonnen en ben naar voren gaan bladeren

Anje B. - 6 sep 2025 - 15:37

Profielafbeelding

Hallo Anje B, 

Bedankt voor die informatie - zeer nuttig. Er is dus een element van gezond verstand gecombineerd met onderbouwde gissingen. Interessant genoeg begin je met het hoofd van het huishouden, wat nu vanzelfsprekend lijkt, en het jaar 1915 is minder duidelijk, omdat de ouders van mijn vader in het midden / einde van de 1800s zijn geboren. 

Het tweede deel is logisch omdat je dan een pagina selecteert die waarschijnlijk de letter 'L' bevat, zoals in dit geval.

Oké, ik ben in een konijnenhol beland met de stamboom van mijn vader uit de late 1700s en MyHeritage lijkt enkele tegenstrijdigheden te hebben. Ik heb er honderden van deze gedaan en deze wil om de een of andere reden niet logisch worden. Ik zal volharden en het uitzoeken. 

Nogmaals bedankt Herman.

Hermanus Johannes Leijenaar - 6 sep 2025 - 15:50

Profielafbeelding

@ Anje, bedankt voor je verdere aanvullingen.

@ Herman,

"Ik denk niet dat hij toen militaire dienst heeft gedaan"

IK heb in het begin van deze string naast zijn militie-inschrijving/keuring ook de stamboekbladen van hem toegevoegd. Dan kun je precies lezen wat hij deed.

En even iets algemeens: elk forumlid heeft de mogelijkheid om op een geplaatst bericht te reageren en onderzoek te doen naar een gestelde vraag. De mensen hebben in het algemeen geen gemeenschappelijke voorouder met de vraagsteller. Het is dus gewoon de helpende hand bieden. Daarom is het verstrekken van al bekende informatie zo nuttig omdat het overbodige zoekakties voorkomt.

mvg-Ben

Ben Wegman - 6 sep 2025 - 15:51

Profielafbeelding

IK heb in het begin van deze string naast zijn militie-inschrijving/keuring ook de stamboekbladen van hem toegevoegd. Dan kun je precies lezen wat hij deed.

 

Ben, je hebt in het begin van de string niet de militie gegevens van Herman zijn vader Hermanus Johannes toegevoegd, maar die van zijn oom Johan Herman.

Hieronder de militie inschrijving van Herman’s vader Hermanus Johannes:

https://hdl.handle.net/21.12102/6ABC1CEF6A637FEAE053CA00A8C0CBDA

Op 1 juli 1925 voorlopig vrijgesteld i.v.m. broederdienst

Anje B. - 6 sep 2025 - 16:49

Profielafbeelding

en het jaar 1915 is minder duidelijk

 

1915-1930 is de periode die het bevolkingsregister besloeg, dus alle gezinshoofden die in periode van 1915-1930 in Weesp woonden.
 

Anje B. - 6 sep 2025 - 16:54

Profielafbeelding

Bedankt voor deze correctie en aanvulling!

mvg-Ben

Ben Wegman - 6 sep 2025 - 17:13

Profielafbeelding

Er kan niet meer op dit topic gereageerd worden omdat het inmiddels Opgelost staat, maar de heer Leijenaar wilde toch nog informatie aan Frank doorgeven, dus doe ik dat voor hem, zie onder. Als jullie met elkaar contact willen hebben, doe dit dan via een bericht sturen via dit platform (open het profiel > Neem contact op. 

 

Hallo Frank,

Ik keek en zag slechts één broer, Peter (1900) en zijn vrouw Elisabeth Helten (1908), geboren in Duitsland. 

Ik weet niet waarom Johan vermeld staat, maar ik zag dat hij in 1940 scheidde. Wat betreft Peter kan begrijpen waarom hij op de lijst staat, aangezien zijn vrouw Duits was. 

Ik ben opgegroeid in Afrika en ik kan me niet herinneren dat een van deze broers ooit genoemd is. Er is een foto van een van Peters zonen – ook Peter genoemd – die bijna 7 jaar bij mijn familie woonde vanaf 1943. Toen ik mijn moeder vroeg wie hij was, zei ze dat het de zoon van een vriend was – en dat was dat. 

Heb je opmerkingen die nuttig kunnen zijn om de situatie tijdens de Tweede Wereldoorlog te begrijpen?  

Bedankt 

Herman Leijenaar

Yolanda Lippens - 24 jan 2026 - 11:32


Profielafbeelding

Ook als een vraag als "opgelost" is gemarkeerd, kun je als gewone gebruiker nog gewoon reageren. Zoals hierbij aangetoond :-)

André Jansen - 24 jan 2026 - 12:57







De auteur van het eerste bijdrage in dit bericht heeft aangegeven dat de vraag is beantwoord of het probleem is opgelost.

Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu