Dank je wel voor het duidelijke overzicht Bart. Het lijkt heel plausibel dat het om twee vrouwen gaat. Overigens zie ik geen Albert Erasmus als doopgetuige(zie eerste bericht)?
Via de transcripties van het Noord-Hollands Archief (Transkribus):
OP Huijden den 11=en Julij 1721:
.......
Compareerden etc:
den eersaamen Lammert Ophoff meerderjaarigh Jonghman ende de eerbaare Geertruyd Ophop meerderjaarige dogter bijde woonende binnen dese stad. mij Nots: bekend. voor hun selven, ende dan nogh als instaande ende de rato Caveerende. voor haaren minderjaarigen suster Anna Ophoff sijnde deselve Lammert, Geertruijd, en Anna Onhoff. de eenige nagelaate kinderen van _o wijlen haare overleede moedes Anna Erasmus die een suster was. van wijlen Geertruijd Crasmus, in haar leeven wede: van Iohannes — schaap. tot Leeuwaarden. overleeden. enz
zie https://app.transkribus.org/nld/sites/noord-hollandsarchief/search?searchType=fulltext&term=johannes+erasmus&f=1&mode=all_words&index=0
Hier is vast nog veel meer te vinden.
Zijn er van de kinderen die geboren zijn voor 1694 nog vermeldingen van na juli 1721? In dat geval zijn zij dus inderdaad van een andere moeder.
Bij AlleFriezen nog (o.a.)
- Soort registratie: DTB Lidmaten inschrijving
- (Akte)datum: 28-07-1696
- Plaats: Leeuwarden
Bijzonderheden:Op 28 juli 1696 ingekomen van Zwolle
Lidmaat Geertruid Erasmus
Bronvermelding
Lidmatenregister Herv. Gemeente Leeuwarden, archiefnummer 28, Collectie doop-, trouw-, lidmaten- begraafboeken - Tresoar, inventarisnummer 1008
Gemeente: Leeuwarden
Periode: 1581-1805
En in de Generale Index 1580-1811 van het Historisch Centrum Leeuwarden (ook weer o.a.):
58 1721-05-03; Hypotheekboeken
Datering:1721-05-03
Soort bron:Hypotheekboeken
Aktedatum:1721-05-03
Samenvatting: Alexander Erasmus, te Leijden en Alexander Harmens Trompet te Harken bij Zwolle
Hier als erfgenamen van Geertruidt Erasmus, weduwe wijlen de coopman Johannes Schaep, binnen Leeuwarden.
Voor bovenstaand persoon en andere (Geertruidt en Lammert Ophof, beide te Haarlem), erfgenamen treedt als notariële last en procuratie hebbende op Lambartus Erasmus en Jan Erasmus, binnen Leeuwarden op.
1721 Maij 3. Koopbrief geregsitreerd terzake door bovenstaand persoon en andere erfgenamen verkopen van een sekere wel ter nering staende huijsinge, staende en gelegen op de smalle zijde van de Nieuwstadt, binnen Leeuwarden, aan Oeds Oenes, coopman en Tettie Gosses, echtelieden binnen Leeuwarden, voor sevenhondertentwintig goldguldens ijder gulden XXVIII stisdoende.
Oude code:gg109-58
Toegangsnummer:1001 Archief van de stad Leeuwarden
Inventarisnummer:3844
We hebben dus nu dus Alexander, Jan, Geertruid, Lambert en Anna Erasmus.
Vanwege Alexander Harmens Trompet kwam ik via Van papier Naar Digitaal in de doopboeken van Windesheim terecht (Harken is neem ik aan Herxen, dit buurtschap hoort bij Wijhe maar doopt ook in Windesheim). In de transcriptie van het NG doopboek 1659-1772 maar één Alexander, geboren op 8 maart 1663, zoon van Erasmus Lamberts. Eerder een zoon Reijner Adriaen op 3 november 1661. Een eerdere? zoon Lambert ligt voor de hand?
Trouwboeken Windesheim (iig via vPnD) helaas pas vanaf 1661, Wijhe nog later.