stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoOnderzoek in Nederland » Was mijn Grootvader twee keer getroud? opgelost



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Daar is onderaan een opmerking  - Weduwnaar van Geesje Hartkamp?

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Hermanus Johannes Leijenaar - 17 dec 2025 - 15:37

Profielafbeelding

De originele akte vermeldt niets over een weduwnaarschap. 

mvg-Ben

Ben Wegman - 17 dec 2025 - 16:04

Profielafbeelding

Jan CIavaux - 17 dec 2025 - 16:09

Profielafbeelding

Maar opmerking vermeldt weduwnaar van Geesje Hartkamp. Het spijt me, maar ik begrijp het niet, want het staat duidelijk vermeldt?

Hermanus Johannes Leijenaar - 17 dec 2025 - 16:10

Profielafbeelding

Daarom is het zo belangrijk om behalve de index ook de originele akte te raadplegen 😊

Jan CIavaux - 17 dec 2025 - 16:15

Profielafbeelding

Ik zie dezelfde naam en haar leeftijd zou zeker betekenen dat ze 12 jaar ouder zou zijn dan mijn grootvader – dus dat maakt het zeer onwaarschijnlijk dat ze getrouwd zouden zijn, en in elk geval is er een echtgenoot te zien. Is het mogelijk dat hij eerder getrouwd was, maar niet met de persoon wiens naam wordt genoemd?

Hermanus Johannes Leijenaar - 17 dec 2025 - 16:20

Profielafbeelding

BR Ouder Amstel en BR Watergraafsmeer

Geen sprake van een andere relatie. Alles past precies.

mvg-Ben

Ben Wegman - 17 dec 2025 - 16:40

Profielafbeelding

Hans Blondeel Timmerman - 17 dec 2025 - 16:40 (laatst bijgewerkt 17 dec 2025 — 16:41 door auteur)

Profielafbeelding

haar leeftijd zou zeker betekenen dat ze 12 jaar ouder zou zijn dan mijn grootvader – dus dat maakt het zeer onwaarschijnlijk dat ze getrouwd zouden zijn

Hoezo? Ik heb onder mijn voorouders in elk geval een voorvader met een 15 jaar oudere vrouw en een broer van een andere voorouder was getrouwd met een ruim 17 jaar oudere vrouw (en er zijn ongetwijfeld nog grotere verschillen te vinden).

En zoals Jan Clavaux ook al zegt, behalve de index ook altijd de originele akte raadplegen. In een index staan soms fouten, indexeren blijft tenslotte mensenwerk. Als u de huwelijksakte er even bij zoekt (voor de link, zie het bericht van Ben) dan kunt u in die akte zelf lezen dat daar geen eerdere vrouw wordt genoemd. 

Anneke 12 - 17 dec 2025 - 16:41 (laatst bijgewerkt 17 dec 2025 — 16:42 door auteur)

Profielafbeelding

Ik zie in Amsterdam wel een Geesje Hartkamp, maar die was getrouwd met ene Jan Windig, die in 1904 hertrouwde.

Liesbeth Niepoort - 17 dec 2025 - 17:07

Profielafbeelding

Lijkt mij een copy-en-paste fout.

Maarten Krips - 17 dec 2025 - 19:58

Profielafbeelding

Deze vraag is hier eerder gesteld https://www.stamboomforum.nl/subfora/2/2/93430/0

Ik reageerde : Hopelijk herkent een van de scherpzinnige lezers de sjabloon die ik heb getoond en wat de bron is. 

https://noord-hollandsarchief.nl/personen/databases?mivast=236&mizig=100&miadt=236&miview=tbl&milang=nl&mip1=ende&mip3=hendrikus+wilhelmus

Waarschijnlijk heeft er een foute opmerking gestaan die later is gecorrigeerd

 

Waarschijnlijk hebt u in uw eigen verzameling dit niet aangepast en hebt u daar een oude foutieve afbeelding bewaard.

joke andriessen - 17 dec 2025 - 21:26


Profielafbeelding

Dankjewel Joke, het kwam me al vaag bekend voor.

Anneke 12 - 17 dec 2025 - 22:12







De auteur van het eerste bijdrage in dit bericht heeft aangegeven dat de vraag is beantwoord of het probleem is opgelost.

Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu