Philippus van Wingerde wordt gedoopt op 6 december 1800 in Monster. In de doopakte is duidelijk aangegeven dat vader Pieter en moeder Cornelia Evers is.
Hij trouwt op 16-2-1822 (akte 2) met, volgens de huwelijksakte, Petronella van Wingerden. In de huwelijksakte worden de ouders van de bruidegom letterlijk hetzelfde geschreven als in de doopakte.
Ik tref aan;
| Akte: | Overlijdensakte Philippus van Wingerden |
| Aktedatum: | 27-08-1873 |
| Datum overlijden: | 26-08-1873 |
| Akteplaats: | Monster |
| Plaats gebeurtenis: | Monster |
| Aktenummer: | 121 |
| Personen: | Philippus van Wingerden (Overledene) Petronella van Wijngaarden (Partner) Philippus van Wingerden (Vader) Isabella Brabander (Moeder) |
De weergave van de akte is juist overgenomen.
De leeftijd in de akte klopt, maar de moeder niet. De achternaam (van de partner) werd vaker verbasterd. De voornaam van de vader klopt niet (helemaal) met de hiervoor genoemde akten. De aangifte wordt gedaan door te zonen van de overledene Petrus en Cornelis, die zijn beiden, volgens mij, zoon van de door mij gezochte.
Op 31 januari 1818 (akte 9) overlijdt in Monster een Philippus van Wingerden, zoon van Cornelis en Jacoba Kouwenhoven.
Op 13 mei 1819 (akte 40) wordt in Monster een Philippus van Wingerden geboren, zoon van Cornelis en Jacoba Kouwenhoven.
Op 6 oktober 1854 (akte 92) wordt in Monster een Philippus van Wingerden geboren, zoon van Petrus en Maria Zuiderwijk.
Op 30 oktober 1854 (akte 75) overlijdt in Monster een Philippus van Wingerden, zoon van Petrus en Maria Zuiderwijk.
Op 23 januari 1869 (akte 18) overlijdt in Monster een Philippus van Wingerden, zoon van Cornelis en Jacoba Kouwenhoven.
In 1873, zie hiervoor.
Is er in de akte een fout gemaakt of zie ik iets niet goed?