stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoLeeshulp, transcriptie, vertaling, betekenis » Wat staat er precies bij het verkoopbedrag van weidegrond te Meerssen in 1796 opgelost



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Hieronder een fragment van een akte van verkoop uit 1796 in Meerssen, Limburg. Wat ontvangt de verkoper voor zijn stuk weidegrond, dus wat staat er vanaf zulks? Na het woordje aan volgt op de pagina erna nog erfpacht

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Beligje - 19 jul 2025 - 16:52 (laatst bijgewerkt 19 jul 2025 — 16:53 door auteur)

Profielafbeelding

... sulks boven den last van drie gulden twee stuivers en twee oort Maestrigter cours jaarlijx aan [erfpacht].

Petra - 19 jul 2025 - 18:18 (laatst bijgewerkt 19 jul 2025 — 18:19 door auteur)

Profielafbeelding

Dank je! En, mijn fout, na de eerste sulks? 

Beligje - 19 jul 2025 - 18:36

Profielafbeelding

... sulks in meeste omme ende voor veertien france croonen ad sess livres 't stuk gods heller vijf stuyvers en lycoop na lands costuym...

lands costuym: coutume is (oud-Frans) gewoonterecht.

Lycoop kende ik niet, maar ik googelde: lycoop = drinkgeld, meestal door de aankoper verschuldigd bij aankoop van onroerend goed. Uit een akte van 19-4-1792 blijkt dat de lycoop 2% bedroeg.

Franse kronen à 6 ponden per stuk... die heller zijn later Duitse muntjes van geringe waarde, maar ik heb geen idee wat ze hier moeten aanduiden.

Petra - 19 jul 2025 - 18:51


Profielafbeelding

Dan ga ik daar nog naar op zoek, maar ben nu toch al weer wijzer, dank je wel! 

Beligje - 19 jul 2025 - 20:04







De auteur van het eerste bijdrage in dit bericht heeft aangegeven dat de vraag is beantwoord of het probleem is opgelost.

Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu