stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoOnderzoek in Duitsland » Bierbrauer of Bierbrouwer, Johan Kilian en of Johan Herman?



Profiel afbeelding
Niet meer geregistreerd

Hoe zoek ik in Duitsland naar de familie Bierbrauer/Bierbrouwer? Ik heb een Johan Kilian gevonden die uit Hachenburg komt. Gereformeerd was hij en geboren in 1754. Zijn vader zou Johan Herman zijn, dit volgens een aantekening in het ondertrouwregister te Amsterdam bij zijn huwelijk in 1781....in mijn Duitse gegevens uit oude archieven kwam ik deze allebei niet tegen. Archief in Hachenburg vond niets. Maar ik zal in een kerkboek moeten zoeken, maar welke? Bij wie vraag je zoiets na? Ik ben nog onbekend met het zoeken van gegevens in Duitsland...

jo - 5 jan 2016 - 17:32

Niet meer geregistreerd

Er bestaat een bewerking van dat Kirchenbuch, door niemand minder dan een zekere K. Heinz Bierbrauer: http://wiki-de.genealogy.net/Hachenburg_%28evangelisch%29,_OFB Dat belooft nogal wat.

Hoe en waar dit "Ortsfamilienbuch" gevonden kan worden weet ik niet; dat is voor een ander forumlid, om dat te vertellen

Jan Clavaux - 5 jan 2016 - 17:55

Niet meer geregistreerd

Dank voor uw reactie! Misschien toch nog de bibliotheek aanschrijven...wie weet staat hij er in...

jo - 5 jan 2016 - 18:36

Niet meer geregistreerd

Let op dat er twee OFBer zijn, een luthers en een gereformeerd:

Kirchspiel Hachenburg, Altstadt, Familienbuch der Ev. Gemeinde / bearb. von K. Heinz Bierbrauer / Bierbrauer, Karl Heinz / 1994
Hachenburg, Kreis Westerwald, Familienbuch der ref. Gemeinde / bearb. von K. Heinz Bierbrauer / Bierbrauer, Karl Heinz / 1999

Kasper Ludeman - 5 jan 2016 - 18:53

Niet meer geregistreerd

Om het helemaal compleet te maken: LINK

Helaas is hij in 2005 overleden

Jan Clavaux - 5 jan 2016 - 18:56

Profielafbeelding

Hallo jo,

du kannst das Buch auch dort bestellen (siehe Jan's Link - auf der linken Seite unter Bestellung).

Gruß

Gerty

Gerty - 6 jan 2016 - 12:03

Niet meer geregistreerd

Beste Gerty, danke schon! 

jo - 6 jan 2016 - 12:36


Niet meer geregistreerd

Helaas Mijn Bierbrauer komt niet voor in de opsomming van Karl Bierbrauer (Hachenburg, Kreis Westerwald, Familienbuch der ref. Gemeinde / bearb. von K. Heinz Bierbrauer / Bierbrauer, Karl Heinz / 1999).
Ik weet nu wel dat zijn vader Johannes Herman ook uit Hachenburg komt omdat hij bij het Huwelijk in Slooten ïn de akte vermeld wordt/ op bezoek kwam. Van hem weet ik geen geboortedatum. Ik heb uiteraard wel een vermoeden.
Er komen er wel twee Johannes Hermannen in het boek voor, maar nu weet ik natuurlijk niet of Johan Kilian een zoon van een van hun is..

Nu hoop ik dat iemand van jullie weer een goed tip heeft? Alvast heel erg bedankt!

jo - 12 mar 2016 - 14:34







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu