Beheer van mijn stamboom.
Ondanks ik precies de juiste plaatsnaam, provincie, land enz. aangeef zoals GeoNames het wenst,
schrijft U dat het adres niet eenduidig is. B.V. Grand Rapids, Kent County, Michigan, United States
Dat adres is eenduidig. Er zijn nog veel meer voorbeelden te vinden.Hoe zou u het dan willen schrijven? Graag een verklaring.
Met vriendelijke groeten van
Anke Hettema
Anke B Hettema - 18 mei 2015 - 08:53
Aan wie is deze vraag gericht?
Het bovenstaande voorbeeld zou ik omschrijven als
Grand Rapids (MI) County Kent (MI) Michigan .
Er zijn in de VS meerdere plaatsnamen cq Counties in de diverse Sates zoals de plaats Holland en County Orange.
In mijn genealogie programma krijg ik dan alle Counties in 1 rij zichtbaar door "County"eerst te vermelden.
Evert Smit
E.L.Smit - 18 mei 2015 - 10:07
Mary Croes - 20 mei 2015 - 19:09
Hallo Mary Croes,
hartelijk dank voor uw reactie.Even een verklaring: Nadat ik een gedcom op genealogie nl had geplaatst,
kwam de mededeling dat de meeste plaatsnamen niet voldoen aan de eisen van de door Bog Coret gewenste
website GeoNames. Ook het bovengenoemd eenduidig adres was als fout betracht. In GeoNames is er ook
Lemmer in Lemsterland goedgekeurd, maar niet door het systeem van Bob Coret.
Dit is verwarrend en tijdrovend voor mij.
Ik weet dus niet aan wie deze melding gericht zou moeten zijn.
Met vriendelijke groeten
Anke Hettema
Hier volgt een copy:
Beheer » Publicatie beheren » Stamboom Fennema/Hettema » Plaatsnaam meldingen
Er zijn in uw GEDCOM bestand plaatsnamen aangetroffen die genealogieonline niet (eenduidig) kon identificeren. Het volgende kan het geval zijn:
Het kan dus zijn dat genealogieonline de plaatsnaam niet kan vinden of dat er juist meerdere plaatsen worden gevonden. Dit geldt natuurlijk ook voor de bezoekers van uw publicatie en voor u zelf als u later extra gegevens wilt zoeken of controleren. De vraag "Welke plaats wordt er bedoeld?" dient zo eenduidig mogelijk te beantwoorden zijn, dit is in ieders belang.
Er is een tweetal overzichten met meldingen omtrent de door u gebruikte plaatsnamen. Aan de hand hiervan kunt u de plaatsnamen in uw stamboomprogramma waar nodig verbeteren (vergeet niet daarna weer uw GEDCOM op genealogieonline bij te werken). Deze twee overzichten wordem elke keer als u een nieuw GEDCOM bestand upload opnieuw opgesteld.
In uw publicatie ziet u bij plaatsnamen die niet (eenduidig) worden herkend geen link naar een "Over de plaatsnaam" pagina en ook worden genealogische gebeurtenissen in die plaatsen niet in de spreidingskaart op de Tellingen pagina getoond.
Met vriendelijke groeten van Anke Hettema
Anke B Hettema - 20 mei 2015 - 22:44
Hallo Anke,
Zag dit bericht in een nieuwbrief langskomen, daar ik ook hiermee bezig ben wil ik even reageren.
Er zijn diverse methodes om het op te schrijven maar belangrijk is dat je het doet zoals geonames.org de plaats gevonden kan worden, andere websites nemen dit over, of zijn nog niet geheel bij.
voor ennig uitleg zie ook mijn site :http://members.ziggo.nl/fklerkx/Brabantsegenen/index.html
menu Nederland, submenu geonames.
Iedereen doet het momenteel zoals ze denken dat het goed is is mijn bevinding maar of wat en hoe juist is schijnt niet echt goed vast te zijn gelegd daar alles word vertaald naar het Engels en is zeer vreemd als je af en toe de vertalingen ziet.
Heb dus voor mezelf en andere een leidraad hier geschreven niet wetende of dit wel juist is.
Conclusie is als deze wordt gevonden op de website bij geonames.org dan moet deze plaats ook gevonden worden op de overige websites, de website van Bob Coret schijnt dit goed te doen maar Aldfaer waar 48% van de Nederlanders mee werkt is weer niet zo ver.
Mijn advies, indien je het niet weet, schrijf zoals je het denkt dat het goed is en laat de foutmeldingen betreffende geonames voor wat ze zijn, deze zijn nog in ontwikkeling (al 20 jaar)
FrankK - 21 mei 2015 - 09:50
Dag FrankK,
bedankt voor je antwoord en advies.
Ik ben echt wel bereid GeoNames.org te volgen, zoals door Bob Coret wordt gewenst. Ik woon niet in Nederland en ken lang niet alle steden, dus ik ben blij met GeoNames.org. Het is alleen vervelend wanneer ik dus de juiste plaats, gemeente, provincie en land aangeef, ik helaas een negatief antwoord krijg van genealogie.nl. Het is allemaal digitaal en je kan eigenlijk met niemand erover praten.
Zoals ik het adres schreef van een familielid van mij in VS:
Grand Rapids, Kent County, Michigan, United States
DAT IS zijn adres, eenduidig! Precies opgevolgd zoals GeoNames het wil hebben,
maar niet geaccepteerd wordt door Bob Coret's software.
Ik laat het erbij en zal niet meer tijd verliezen. Zoals jij schrijft: nog steeds in ontwikkeling (20 jaar en counting!
MVG Anke
Anke B Hettema - 21 mei 2015 - 12:25
Hallo Anke,
Lees mijn verhaal en bevindingen op mijn website : http://members.ziggo.nl/fklerkx/Brabantsegenen/index.html
menu Nederland en hierna submenu Geonames
Ben zelf bezig om de plaatsen in Noord-Brabant goed te zetten in mijn bestand.
FrankK - 21 mei 2015 - 12:57
Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!
Bedankt, uw melding is verstuurd aan de moderators.