Voor mijn eigen stamboomonderzoek loop ik helaas vast bij mijn voorvader 8 generaties verwijdert! Ik zal het probleem even uitleggen met aanvullende informatie, in de hoop dat iemand misschien mee wilt denken wat ik nu nog zou kunnen proberen.
Het gaat allemaal om 'Hermanus van Kuilenburg' overleden op 3 juni 1840 te Strijen, hiervan heb ik een overlijdensakte kunnen vinden (zie afbeelding rechtsonder).
Hierin staat ook vermeld dat hij geboren is 'te Kuilenburg', oftewel het huidige plaatsje Culemborg. Daarnaast vind ik dat hij is overleden op 70-jarige leeftijd, waardoor hij geboren is rond 1770.
Helaas lukt het me niet om hier in archieven meer over te vinden, iemand enig idee wat ik verder zou kunnen proberen? Ik denk dat het te maken heeft met het ontbreken van de archieven Burgerlijke stand, wellicht een doopregister? Maar welk geloof had hij?
Alvast dank en met vriendelijke groet, Olivier van Kuilenburg
Ik houd het erop dat hij een broer was van Hendrik van Culemborg en Cornelis van Culemborg, zoons van Antonis van Culemborg en Elisabeth van Scherpenseel. Voor het jaar 1780 (het jaar dat Cornelis er gedoopt is) kom ik zo gauw niets van dit stel tegen te Erichem, dus het zou kunnen zijn dat zij ook daadwerkelijk uit Culemborg afkomstig waren.
Hierin staat ook vermeld dat hij geboren is 'te Kuilenburg', oftewel het huidige plaatsje Culemborg.
Overlijdensregisters staan vol met fouten over de overledene. Er werd zo vaak een slag naar geslagen. Dit is er weer eens een voorbeeld van. Maar de leeftijd klopte wel zo'n beetje.