Hallo
Zijn er misschien nog ergens oude foto's, in een privé album, van de Familie Bos?
Het gaat hier om Geert Cornelis Bos, gehuwd met Elisabeth Geerts Piers. Zij woonden in Ulrum, Marktstraat 14, Geert was schoenmaker.
Een zoon , Hendericus Bos, (1828-1898) was gehuwd met Martje Kuizinga, (1832-1915) zijn daarna er komen wonen. Ook Hendericus was schoenmaker.
Hendericus Bos en Martje Kuizinga kregen 8 kinderen. Geert Bos (1856-1899) was de oudste, en kreeg 5 kinderen. Een dochter van Hendericus en Martje was Grietje.
Grietje trouwde met Jelte van der Velde en gingen rond 1915 wonen in ons huis. Ook zij waren schoenmaker.
Zijn er misschien nog familieleden van deze familie Bos die nog oude foto's ( kopie) hebben van de mensen die er gewoond hebben?
Wat ik ook nog zoek zijn oude foto's ( kopie) van het pand uit die tijd. Het was een schoenenzaak, soms gecombineerd met snoep en of kruideniersartikelen. Het zou prachtig zijn dat er misschien in een oude fotoalbum van een familielid nog zoiets bewaard is gebleven.
Of dat er een familielid de stamboom heeft uitgezocht en ook nog foto's heeft gevonden.
Waarom vraag ik dit?
Ik ben de geschiedenis van ons huis aan het uitzoeken, Marktstraat 14, Ulrum. Voor 1950 was het huisnummer A 330. Ik heb ook al ergens gelezen dat het rond 1900 , huisnummer 42 zou zijn geweest. Of dit klopt, weet ik niet helemaal zeker. En dat is erg interessant. En leuk om te doen. Alleen mis ik nog wat foto's uit die tijd. Het zou geweldig zijn als er nog ergens iets bewaard is gebleven. Alles is welkom.
Bedankt alvast.