Hr. Volbrecht Arentsz bezat een aantal stukken grond in Rijnland, waaronder een "prove land" in Valkenburg t.b.v. een door hem gestichte vicarie en een stuk land te Oegstgeest. Dit laatste stuk land werd in 1544 gebruikt door ene Mees Doenz, die behoort tot de Katwijkse familie van Bartholomeus Volbrechtsz, die ooit een vicarie had gesticht en waarvan Mees Doenz patroon was. Deze familie is mooi uitgewerkt door T. van der Vorm in OV no. 585 (jubileum uitgave), maar een Volbrecht Arentsz wordt daarin niet vermeld. De vraag is dus of hij wel thuishoort in deze familie vol Volbrechten, of dat de relatie hiertoe slechts toeval is.
Hr. Volbrecht Arents komt ook tweemaal voor in de notariële akten van Leiden (als Wolphert Arentsz), maar helaas zonder vermelding van familierelaties.
Ik zou hier proberen. De auteur van deze website heeft uitgebreid en langdurig onderzoek gedaan naar de inwoners van Noordwijk. "De laatste tijd richt ik me op het in kaart brengen van alle Noordwijkse gezinnen in de 17e eeuw (met een uitloop naar beide kanten), op basis van de oudste DTB-boeken en heel veel andere bronnen zoals ONA en ORA". Hij is lid van dit forum.