Hallo,
Ik ben opzoek naar meer informatie over de vader van Dielis Adriaens van den Broeck - molenaar te Heumen tussen circa 1636-1649.
In 1638, blijkt uit rekeningen van de rentmeester, had hij twee knechten in dienst eentje uit Venray en eentje uit Boekholt.
Hij koopt en verkoopt verschillende stukken land in Heumen tot 1646 met zijn vrouw Lijsken
Bekende kinderen:
- Jan 1637 Venraij (getuigen: Art Henrickx en Heilken Willems)
- Arien ? (In Neerbosch, Nijmegen, is er een molenaar Michiel Arians van Clarenbeek - die ook connecties met Heumen heeft)
-> Michiel Arians van Clarenbeek? (<1638 - <1693)
In het pachtcontract uit 1638 van Dielis Adriaens van den Broeck, staat zijn vader borg: Adriaen van den Broeck molenaar te Uden.
Ik vind de volgende "van den Broecks" in Uden:
Adrianus Anthonij van de Broeck x Jacoba N.N.
- Johannes 1632 (Valerius Michaelis & Angela Cornelij) - vermeld dat vader molenaar is
- Catharina 1635 (Adrianus Egidij & Agnes Sebastiani Petri uit Gemert (Sebastianus Petri is molenaar in Gemert, heeft 1 kind in 1629))
Joannis Anthonij van de Broeck x Catharina
- Johannes 1634 (Adrianus Anthonij van den Broeck & Elijsabeth Verhagen)
Joannis Adriani van de Broeck x Heijlwegis
- Henricus 1641 (Haijmo Nicolai & Hildegundis Nicolai)
Mogelijk is de "Heumense" Dielis een vroege zoon van Adrianus Anthonij? Maar ik kan er geen informatie verder over vinden.
Deze personen komen ook maar in een kleine periode voor in Uden, dus mogelijk zijn zij naar andere plaatsen vertrokken om daar op een molen te zitten, net als Dielis in Heumen/Venray.
Mocht iemand aanwijzingen hebben hoor ik het graag!