stamboomforum

Forum logoOnderzoek in Frankrijk » Vertaaltool waarmee je oud Frans kan vertalen naar modern Frans.



Profiel afbeelding

Goedendag

Ik woon in Colombia en heb net het testament van mijn stamvader ontvangen, gedateerd 25 september 1749. Maar ik kan het niet lezen cq begrijpen. Delen wel, omdat ik de familie ken, maar verder is het vreemd voor mij. Ook zit er een volmacht bij van notaris Cornelis de Man uit Delft.

Wie kan mij op weg helpen?

Hans le Noble  

Hans le Noble - 22 jan 2025 - 17:39

Als tools zou je kunnen gebruiken:

https://transkribus.ai/ (selecteer de juist taal boven in het scherm) om een transcriptie te maken van je document
Je zou vervolgens https://chatgpt.com/ of een andere AI tool kunnen vragen om een samenvatting te maken van de transcriptie.

FransW - 22 jan 2025 - 20:26


Hallo Frans

Ik heb het geprobeerd, maar de vertaling is maar half en klopt niet. woorden worden weggelaten.

Ik kan het dan ook niet via Google translate naar het nederlands toe brengen.Jammer want ik had echt gehoopt dat het zou werken.

Nogmaals bedankt Frans

Hans le Noble - 22 jan 2025 - 22:56







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu