stamboomforum

Forum logoHelpdesk » Familiearchief: Verborgen links plaatsen.



Profiel afbeelding

Betreft Familie Archivaris (via Firefox browser)

Bij het vullen van Familiearchivaris wil ik nog al eens verwijzen naar een bron op internet, bv. een scan op de site van een archief.

Nu zijn weblinks naar die scans in de 1e plaats erg lang en bevatten ze niets dan een onleesbare code, in de 2e plaats is het ook een beetje storend binnen je zorgvuldig geformuleerde teksten een bijna regelvullend onleesbaar webadres te zien.

Is er een mogelijkheid de link onder een 'clickable' trefwoord te zetten?
Een beetje zoals Gmail dat ook kan met onderstaand dialoogje en eigenlijk ook met de weblinks naar personen in je publicatie.

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Peter de Jong - 14 nov 2023 - 21:18

In de editor achter de toegangspoort staat vast wel 'n icoon dat 'n schakel van 'n ketting voorstelt. Daarmee kun je 'n link maken.

  1. Selecteer eerst de tekst die aanklikbaar moet worden, zie pijl naar "aanklikbare tekst"
  2. Klik op het schakel-icoon, zie pijl
  3. Plak het adres waarnaar je wilt linken, in het voorbeeld https://fjmblom.home.xs4all.nl/
  4. Klik op OK
Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Geen schakel-icoon op de werkbalk gevonden? Geef met dan toegang, dan kan ik even rondneuzen. 

Pauline Berens EBBI - 16 nov 2023 - 11:41

@Pauline Berens EBBI, Die manier om een link in te voeren is me bekend, in Familiearchivaris staat dat in een balk onderaan

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Mij gaat het om bv. de link naar een item op Archief Amsterdam:
https://archief.amsterdam/indexen/deeds/9853341b-061b-56a3-e053-b784100ade19 

Als je meer van dat soort links in je tekst hebt staan wordt het naar mijn gevoel steeds storender.

Bv. Gmail geeft je dan de mogelijkheid dit op te lossen door een clickable woordje in de tekst waaronder de link verborgen zit:

"In het Stadsarchief in Amsterdam is een archiefkaart te vinden van Gerrit waarop ..."

 

En nu, bij het maken van dit voorbeeld, maak ik dit in de Gmail dialoog voor een nieuw bericht, vervolgens kopieer ik dit naar deze reactie in Forum waarna blijkt dat deze manier van werken prima lijkt te werken (maar wel een beetje omslachtig).
Als ik ditzelfde in Familiearchivaris doe blijkt dit ook te werken! Dat is heel mooi, nu nog een klein vraagje:

De pagina waarnaar de link wijst opent in hetzelfde venster, wat zou het mooi zijn wanneer dit in een nieuw venster of nieuw tabblad van de browser opent!

 

Ik geef je zodadelijk toegang tot het familiearchief. Dit voorbeeld is te zien in https://www.familiearchivaris.nl/toegang/verhalen/5001, in de laatste reactie.

Peter de Jong - 18 nov 2023 - 13:10

De pagina waarnaar de link wijst opent in hetzelfde venster, wat zou het mooi zijn wanneer dit in een nieuw venster of nieuw tabblad van de browser opent!

Zie tabblad Doelvenster en kies Nieuw Venster.

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Als 't niet lukt de bestemming op te geven bij het maken van 'n link kun je altijd nog gebruikers instrueren:

  • Toetscombinatie Shift en klik-op-de-link opent 'n nieuw browservenster
  • Toetscombinatie Ctrl en klik-op-de-link opent 'n nieuw tabblad in de browser

Of je lezers erop wijzen dat ze met de Back-knop in de browser terug kunnen naar je familiearchief.

Even geprobeerd 'n link te laten openen in 'n nieuw tabblad van de browser.... Gekozen in tab Doelvenster de optie Nieuw Venster. Het werkt:-)

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Pauline Berens EBBI - 18 nov 2023 - 13:36 (laatst bijgewerkt 22 nov 2023 — 14:44 door auteur)

Natuurlijk @Pauline Berens EBBI, dat is de oplossing voor een link die in een nieuw venster of nieuw tabblad opent. Die heb ik over het hoofd gezien.

Voor de andere vraag over de "link onder een steekwoord":

Het lijkt alsof Familiearchief niet consequent omgaat met html-codes, als ik in het Bewerk-scherm verschillende codes invoer die op https://www.w3schools.com/html/html_basic.asp staan wordt dit soms goed weergegeven na opslaan, andere keren worden mijn testcodes zoals blabla gewoon verwijderd.

Als je kijkt naar https://www.w3schools.com/tags/att_a_target.asp dan zou de juiste syntax om een link onder een steekwoord in een ander venster te openen moeten zijn: <a href="https://archief.amsterdam/indexen/deeds/9853341b-061b-56a3-e053-b784100ade19" target="_blank">archiefkaart</a>
Op w3schools.com kan je code ook zelf testen door zelf in te voeren, runnen en zien hoe het eruit ziet en dus ook checken of de syntax klopt.
Maar als ik de code van hierboven invoer in Familiearchivaris wordt dit niet als HTML-code geinterpreteerd maar als weergegeven als tekst.

 

Dus soms is het mogelijk om HTML-code te embedden in een bericht en soms ook niet.

Peter de Jong - 23 nov 2023 - 20:19 (laatst bijgewerkt 23 nov 2023 — 21:02 door auteur)


Als HTML-codes geaccepteerd worden moet er in een editor een switch zitten. Bij Blogger bijv. kun je switchen tussen tekst invoeren (standaard) en HTML-weergave.

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Op GenealogieOnline inclusief Familiearchivaris zie ik aleen editors zonder de mogelijkheid HTML-codes in te voeren, bijv. 

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Waar zie jij 'n editor op Familiearchivaris waarmee je wel HTML kunt invoeren?

Pauline Berens EBBI - 24 nov 2023 - 09:29







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu