stamboomforum

Forum logoOnderzoek in Duitsland » Wie zijn de ouders van Karel/Carl Frans Kleian 25-11-1800 Buttstädt volgens akte; maar met hulp van Evang./lutherse kerk aldaar niet terug te vinden



Profiel afbeelding

Ik probeer de herkomst van mijn voorouders te achterhalen. Ik loop vast bij de ouders van Carl Frans/Karel Frans Kleian.

 

Zij worden vermeld op de huwelijksakte van Carl Frans/Karel Frans Kleian (Rijksopzichter) met Elisabeth Wijdeveld geregistreerd te Nijmegen d.d. 12-09-1839 (Gelders Archief). Bij huwelijk zit ook een extra document van Carl Frans/Karel Frans Kleian (d.d. 1838), waarop vermeld staat dat hij dat hij op 25 november 1800 geboren is in Buttstädt en zijn ouders zijn:

 

Ludwig Kleian (unteroffizier) en 

Anna Maria Ritter 

(zie foto + vertaling)

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

 

Ik heb contact gehad met Evang.-Luth. Kirchgemeinde Buttstädt voor hulp. Of zij mij konden helpen aan informatie over de ouders van Carl Frans/Karel Frans Kleian. 

Na een tijdje kreeg ik echter antwoord van hun genealoog, Hij had in de kerkelijke archieven en alfabetisch naamregister gekeken van zowel Buttstädt als ook het naburige Buttelstedt. Maar de naam Kleian was niet terug te vinden en komt daar niet voor en de geboorte op 25 november 1800 is niet opgenomen in de kerkboeken.

Ook kon hij de namen en handtekeningen onder de (reproductie) geboorteakte, voor zover te ontcijferen, niet terugvinden in Buttstädt, omdat daar in 1838 noch een pastoor genaamd Heme of Henne, noch een districtsbestuurder genaamd Fuhr was. Hij bevestigde wel dat het betreffend document de officiële stempel van Buttstädt heeft en er geen sprake is van een andere stad met dezelfde naam. Hij stond voor een raadsel....

Ik heb nu totaal geen idee hoe ik hiermee verder kan. Het zou kunnen gaan om een andere spelling bijv. van de naam Kleian. Maar ik heb de kerkboeken/geboortes van Buttstädt nagekeken van rond 1800 en ook niks kunnen terugvinden wat een beetje lijkt op de naam Kleian (zover ik dat zelf uit het Duits kan opmaken). 

 

Wat ook vreemd is: 

Carl Frans Kleian is in Nederland terug te vinden in:

Stamboeken Onderofficieren en Minderen na 1813

Boek: Opzichters van Fortificatiën - 1814-1883

 

En in: 

 

Stamboeken Onderofficieren en Minderen na 1813

Boek: Regiment Genietroepen - 1821-1829

(zij bijlagen.)

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Op beiden staan vermeld dat zijn ouders zijn:

 

August en Freinsel(?) Ridder (voor zover ik het goed lees).

 

Het zou hier gaan om een en dezelfde Carl Frans/Karel Frans Kleian, want als geboortedatum staat:  25 november 1800 te Buttstädt en er wordt hier ook melding gemaakt van zijn huwelijk met Elisabeth Wijdeveld d.d. 12-09-1839.

 

Heeft iemand enig idee wat hier aan de hand kan zijn? Of tips hoe dit verder aan te pakken?

 

Alvast heel erg bedankt!

Cindy-CJK - 7 okt 2024 - 13:38

Zou Bustedt (Westfalen bij Herford) een optie kunnen zijn? In de bovenste inschrijving lijkt Bustad te staan.

Liesbeth Niepoort - 7 okt 2024 - 14:48

Weet je zeker dat hij Protestants (Evangelisch, Luthers) gedoopt is? Zo niet, dan zou je de RK doopboeken kunnen bekijken  (via matricula en familysearch niet gevonden). Mogelijk is er wat te vinden via Katholische Pfarrgemeinde - Landgemeinde Buttstädt (linksonder contactgegevens Buttstädt)

Anneke 12 - 7 okt 2024 - 14:51

Hartelijk bedankt voor je hulp & tips! Ik ga er naar kijken.

Cindy-CJK - 7 okt 2024 - 15:08

Heel hartelijk bedankt voor je reactie. Ik ga dit verder onderzoeken in voorgestelde stad/regio. 

Cindy-CJK - 7 okt 2024 - 15:10

Zou Bustedt (Westfalen bij Herford) een optie kunnen zijn? In de bovenste inschrijving lijkt Bustad te staan.

Er bestaat ook nog een plaats Bustadt/statt bij Heilbronn in de buurt.

Volgens een inschrijving in het BR zou hij overigens geboren zijn in Sachsen-Weimar.

Liesbeth Niepoort - 7 okt 2024 - 15:51 (laatst bijgewerkt 7 okt 2024 — 15:58 door auteur)

Ik heb terug kunnen vinden dat Karel-Frans Kleian Luthers is, volgens bevolkingsregister /streekarchief Midden-Nederland 1861

Cindy-CJK - 8 okt 2024 - 11:29


 

Zou je mij op de hoogte willen houden van jouw vorderingen? Mijn grootmoeder is Lucie Henriette Kleian (geboren 1910, Sidoarjo/voormalig Nederlands Indie) en ik probeer ook dezelfde gegevens als jij terug te vinden. Ik lees dat jij al aardig aan het graven bent dus ik hoop dat je je resultaten wilt delen.

Roger Pikart - 21 nov 2024 - 10:54







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu