Ik kan de vraag niet helemaal volgen maar blijkbaar gaat het over een Berendina Hassink die een buitenechtelijk kind in 1798 laat dopen? Met de in 1775 geboren Hendrika, dv Jan Hassink en Berendina Sturris heeft die persoon niets te maken want die Hendrika overleed al in 1777.
Jan Hassink (Joannes Hassing) trouwde op 25-05-1736 in Bocholt met Joanna Velthus (ook Fels). Zij werd gedoopt in Bocholt op 06-06-1714 als dochter van Berent Velthus (ook Fels en te Felles) en Wilmina Abbink uit de buurtschap Stenern bij Bocholt.
Jan Hassink woonde in 1749 volgens het Status Animarum van Bocholt in de buurtschap Stenern, was protestant, 39 jaar oud.
In de Tuteele en Curateele van Bredevoort van 20-08-1794 wordt het voorgenomen huwelijk van Berendina Sturris, na het overlijden met Jan, met Harmanus te Stroet vermeld. De weduwe bezit niets om na te laten aan haar kinderen. Ze heeft dan twee kinderen, een meerderjarig kind (niet met name genoemd, maar dat moet Janna Willemina van 1772 zijn die in 1856 overlijdt) en een minderjarig kind, zoon Berend (1778) die met name wordt genoemd.
Het in 1775 gedoopte kind Hendrika van Jan Assink en Berendina Sturris was dus al niet meer in leven en moet identiek zijn aan het naamloze kind van Jan dat op 09-02-1777 overleed en op 10-02-1777 in Aalten werd begraven.
Mvg,
Willy Tammel, Dinxperlo