stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoOnderzoek in Nederland » Walsorden, Artur Niederl?ndische Zwangsarbeiter



Profiel afbeelding
Niet meer geregistreerd

wachten is op de rode krius münchen

en mijn brief die er weer uit gaat van mij naar arolsen

gr hans

Johannes de Vries - 8 feb 2010 - 17:29

Niet meer geregistreerd

heb ik 1 of 2 mensen in de buurt van den haag???

die wat werk willen doen

gr hans

Johannes de Vries - 8 feb 2010 - 17:33

Profielafbeelding
Er moet ook nog antwoord komen (binnen 3 maanden) van het Rode Kruis NL

Marcella de Jager - 8 feb 2010 - 17:33

Niet meer geregistreerd

Heeft iemand eigenlijk al het een en ander schriftelijk gevraagd bij de Volksbund?

Gräberlisten, enz.; hetzelfde vragen bij de gemeente Wangen im Allgäu, Duitsland.

M.C.Deden-Kazenbroot - 8 feb 2010 - 17:37

Niet meer geregistreerd

@ marianne

ik heb nog geen tweede kontakt gehad met het "Friedhof" hier.

maar even eerlijk "kurz un bündig" wat voor informatie denk je dan te krijgen.

volgens mij krijg je het zelfde als wat we al weten.

want onze vriend is ter aarde gedragen onder de naam walsorden.

volgens mij moet je proberen aan informaties te komen van voor de "Aktte Vernichtung"

gr hans

Johannes de Vries - 8 feb 2010 - 17:51

Niet meer geregistreerd

@Marcella,

die lijst van 570 personen moeten we hebben, daar is wellicht wat uit te vissen.

@Marianne

ik dacht dat duidelijk was,dat Hans een negatief antwoord uit Arolsen heeft ontvangen. Alleen wanneer je een familierelatie kunt bewijzen, krijg je informatie.

Maar in ons zoekgeval is dat niet aan de orde en heb ik dit Arolsen intussen uiteengezet en Hans doet dit ook nog eens.

Dirk Timmers - 8 feb 2010 - 17:52

Niet meer geregistreerd
Veel succes! Blijft over Duitse Rode Kruis (dat is in behandeling heb ik gelezen op de vorige pagina in dit stamboomforum) en de Volksbund ook allemaal in Duitsland plus wat ik eerder heb doorgegeven hoort hier ook nog bij; is kennelijk vergeten ofwel niet begrepen? Vriendelijke groeten, Marianne

M.C.Deden-Kazenbroot - 8 feb 2010 - 17:57

Niet meer geregistreerd

ok ik begrijp der geen moer van.

maar aub kort en bundig

gr hans

Johannes de Vries - 8 feb 2010 - 18:01

Niet meer geregistreerd

@Hans, Per onderwerp dus geen twee of meer onderwerpen tegelijk is gemakkelijker.

Betreft Gräberlisten relevant en met name incl. A. Walsorden. Heb je die niet nodig volgens jou?

Wil je verder niet weten wat men heeft in het dossier bij de Volksbund? Of is dat een misverstand en zijn die al aangeschreven door jou via email of gewone post? Wacht je nog op antwoord of was dat al binnen; wat is dan de inhoud van die brief of mail van de Volksbund? Met vriendelijke groeten van Marianne

M.C.Deden-Kazenbroot - 8 feb 2010 - 18:17

Niet meer geregistreerd

@ marianne

ik schrijf over 1 onderwerp

rode kruis is aan geschreven door mij. maar ook telefonis kontakt gehad.

zij hebben mij door gestuurd naar de its arolsen. dus daar hebben we niets te verwachten. maar we wachten

nog een keer een vast stelling van mijn kant en tevens een vraag. wat verwacht je van van de graf lijst.

dat walsorden daar ligt weten we. daarom maak ik geen haast met deze lijst. het komt zodra ik de friedhof meisterei te pakken heb.

kga zo door

Johannes de Vries - 8 feb 2010 - 18:33

Niet meer geregistreerd

Beste Hans, Betreft Gräberlisten en correspondentie over A. Walsorden bij de Volksbund. Dat moet iedereen zelf beslissen om te schrijven naar de Volksbund; zie verder hun website voor meer informatie. Dat heb ik doorgegeven zoals telefonisch vernomen van de OGS; dus weet ik niet wat wel of niet is bij de Volksbund in hun dossier. Zie verder de Volksbund website (Duitsland). Nog meer vragen voor de Oorlogsgravenstichting te Den Haag, dan graag zelf contact opnemen via email zie verder op website www.ogs.nl. Met vriendelijke groeten vanuit Lelystad, Marianne

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

M.C.Deden-Kazenbroot - 8 feb 2010 - 18:56

Niet meer geregistreerd

@ Marianne

De Vereniging Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge zorgt, zoals de naam het al uitdrukt, voor het onderhoud van de oorlogsgraven uit de 1e en 2e wereldoorlog. Bovendien is bij hun natuurlijk bekend wie, waar begraven is op deze kerkhoven. Worden eventueel Duitse militairen gevonden, die in een zgn. veldgraf lagen, dan worden deze omgebed naar een oorlogskerkhof. Soms zijn deze militairen geidentificeerd, maar soms ook niet, maar men herkend vaak aan de uitrusting dat het Duitse militairen waren, dan toch de nationaliteit.

Op vele kerkhoven van de gemeenten liggen ook , op een afgezonderd gedeelte, militairen en ook andere oorlogsslachtoffers. Dit afgezonderde gedeelte wordt eveneens door de VDK onderhouden en de graven zijn eveneens in het bestand van de VDK opgenomen.

Het gedeelte in Wangen is zo'n geval en dus staat ook Artur Walsroden. En dat nu op het grafkruis Artur en niet Arthur staat geschreven is een "technische" fout. In de overlijdensaangifte en in de overlijdensakte staat in beide gevallen Arthur.

Over de voorgeschiedenis van Arthur heeft de VDK geen informatie, dat is niet hun opgave en hun gebied. Deze informatie ligt voor dwangarbeiders bij de ITS in Arolsen, bij de AOK & de LVA van Baden-Würtemberg en nergens anders in Duitsland. Misschien is er nog een patiëntenboek van het ziekenhuis in Wangen, maar dat is nog niet gevonden.

Ik hoop dat hiermee duidelijk wordt hoe in Duitsland "de vork in de steel zit".

Dirk Timmers - 8 feb 2010 - 20:21

Niet meer geregistreerd

Wat onderzoek in Duitsland betreft; dat heb ik ook diverse keren zelf gedaan voor mijn hobby genealogie. Zie ook verder volgende pagina met reactie van Hans op het bovenstaande. Met vriendelijke groeten, Marianne

M.C.Deden-Kazenbroot - 8 feb 2010 - 20:57

Profielafbeelding

Wat verwacht je nog uit Duitsland? Volgens mij is daar echt niets meer te halen. Tien tegen een dat je dan na heel lang wachten en werken dezelfde VALSE gegevens krijgt. Of zie ik iets over het hoofd?

Ik had ook nog een link gegeven naar een dossier met Zeeuws-Vlaamse (of zelfs Hulstse vermisten) heel ver terug in dit onderwerp. Was dat ook in te zien in Den Haag?

Zwenny - 8 feb 2010 - 21:44

Niet meer geregistreerd

@ Zwenny. Misschien willen anderen daarop antwoorden? Ik woon namelijk niet in Den Haag maar nog verder naar het noorden toe in Lelystad, vriendelijke groeten van Marianne

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

M.C.Deden-Kazenbroot - 8 feb 2010 - 22:03

Niet meer geregistreerd

" die lijst van 570 personen moeten we hebben, daar is wellicht wat uit te vissen.".

Dat ben ik met Dirk eens!

Dat is een nieuwe lijst (van nog vermiste Nederlandse personen) van een vrij nieuwe werkgroep van het Nederlandse Rode Kruis.

Arthur moet op een of andere manier binding gehad hebben met Walsorden/Terneuzen/Zeeuws-Vlaanderen. Dat verzin je niet zomaar als je nog geen 30 jaar oud als een wrak in het Duitse ziekenhuis wordt opgenomen.

Jacobus - 8 feb 2010 - 22:55

Niet meer geregistreerd

@Jacobus, Dat lijkt mij altijd zinvol om wel te raadplegen. Ik zou best iedereen willen helpen maar dat wordt mij teveel; ik moet beslist andere dingen doen de komende tijd. Probeer het onderwerp te blijven volgen; heb de indruk dat veel mensen meehelpen in Nederland, mag dus wat mij betreft in Duitsland en indien nodig ook elders! Wat oorlogsslachtoffers betreft: "Lest we forget"! Dus wie de waarheid lief heeft weet dat echt alles waar wel iets is bewaard over "A. Walsorden" dat wel wil weten. Wat mij betreft is al genoeg medewerking verleent als oud-NGV vrijwilligster van afdeling 's-Gravenhage e.o.; nu gepensioneerd en verhuisd van Den Haag naar Lelystad. Voor de laatste keer meegedaan aan dit soort archiefonderzoeken voor anderen; dus wat mij betreft gratis vond het echt leuk voor iedereen. Ga nu verder alleen voor mijn eigen onderzoek en mijn website met veel mailtjes nog beantwoorden dat moet ook gebeuren de komende tijd. Met vriendelijke groeten vanuit Lelystad, Marianne

  Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

M.C.Deden-Kazenbroot - 8 feb 2010 - 23:05

Niet meer geregistreerd

Die nieuwe lijst moet in Den Haag zijn bij het Rode Kruis.

De lijst is ook openbaar*, aangezien er al een journalist geweest is die met 1 van die namen een treffer had.

* Uiteraard openbaar! Hoe moet je anders in hemelsnaam vermiste personen opsporen!

Op naam zoeken zal geen zin hebben. Meer  zoeken naar vragenstellers uit Zeeuws-Vlaanderen m.b.t. vermiste personen uit dat gebied.

Jacobus - 8 feb 2010 - 23:16

Niet meer geregistreerd

4400 kliks sinds 21 december 2009

heb ik niet twee of drie mensen in de buurt van den haag die die 570 kaarten na kunnen kijken.

ik vraag twee of drie mensen omdat dat nu een maal fijner en sneller werkt.

gr hans

Johannes de Vries - 8 feb 2010 - 23:42


Niet meer geregistreerd

Beste Jacobus, Vermiste personen proberen op te sporen is beslist niet eenvoudig. Voordat ik van Den Haag naar Lelystad ben verhuisd heb ik de meeste ervaring opgedaan door jarenlang dat te leren en bijna dagelijks in de archieven geweest voornamelijk in Den Haag maar ook elders zoals bij de NIOD in Amsterdam. Verder nog zoveel meer factoren; teveel om op te noemen maar nu gepensioneerd en gelukkig in Lelystad, Marianne

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

M.C.Deden-Kazenbroot - 8 feb 2010 - 23:46







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu