Hallo,
Ik ben pas vorige week begonnen met het onderzoek naar de Familie Kuikhoven. Nu loop ik een beetje vast en vroeg me af of iemand tips voor me heeft.
Ik ben inmiddels aanbeland rond 1825. Bij Joannes Josephus Kuikoven. Deze man staat ook wel beschreven als Johannes (met H) of Jozephus (met Z) kan dit kloppen? De aktes waar ik dit op vind lijken van het persoon te zijn die ik zoek maar de naam is dus wel anders. Hoe weet ik of ik de juiste aktes heb en of ik niet een verkeerde weg in sla?
Het komt regelmatig voor dat namen op verschillende manieren worden geschreven. Ambtenaren schreven wat ze hoorden.
Het is belangrijk om actes te bekijken en te zien wie de personen rond deze persoon zijn (ouders, partner e.d.) op die manier kun je er toch zeker van worden of het dezelfde persoon is.
Weet je al wie de vrouw was van deze persoon?
Hallo!
Allereerst gefeliciteerd met het starten van je familie onderzoek. Het is wel verslavend hoor maar een gezonde verslaving 
Er was voor 1900 (ruwweg) geen algemene spelling van de Nederlandse taal. Er zijn dus diverse manieren van het schrijven van een naam en wij zien dat nu als schrijffout, dat was het in die tijd niet
Jozephus en Jozefus enz kunnen dus heel goed dezelfde persoon zijn. Kijk goed ook naar de geboortedatum. Hierin kan overigens ook verschil zitten: 2 of 3 april maakte toen niet zoveel uit. Men vierde religieuze feestdagen maar het vieren van verjaardagen was niet zo'n traditie als dat nu is dus wat maakte die ene dag dan uit? En als de ambtenaar van de burgerlijke stand een slechte dag had dan maakte hij er 1714 van ipv 1716.... Dus, er staat je wat dat betreft genoeg te wachten maar dat maakt het leuk.
Als je na verdere naspeuring steeds terugkomt bij dezelfde persoon die toch misschien een andere schrijfwijze heeft van naam, heb je hele grote kans dat het toch diegene is die je zoekt!
Succes en veel plezier verder!
dit zou de genoemde persoon zijn?
Detail resultaat: (Kind)
Bron Burgerlijke stand - Geboorte Archieflocatie Stadsarchief Vlaardingen Algemeen Gemeente: Maassluis
Soort akte: Geboorteakte
Aktenummer: 24
Aangiftedatum: 21-03-1825
Kind Johannes Josephus Kuikhoven
Geslacht: M
Vondeling: N
Geboortedatum: 20-03-1825
Geboorteplaats: Maassluis
Vader Arij Kuikhoven
Moeder Adriana van Hamond
Mocht dit de persoon zijn, dan staan er een hoop gegevens op genealogieonline:
http://www.genealogieonline.nl/genealogische-databank-maassluis/I9096.php
Dit is inderdaad het persoon dat ik gevonden heb. Ik begrijp dat er dus regelmatig "spelfouten werden gemaakt. Wat mij alleen nog vreemd overkomt is de vrouw van dit persoon. Deze heet Anna Maria Boot. echter staat ze bij genlias ook wel als Johanna Catharina Maria Boot. Het lijkt mij hetzelfde persoon omdat ze als partner van Johannes staat en het kind klopt ook.
http://www.genlias.nl/nl/searchDetail.jsp?val=190&xtr=5872706&vgr=2
Arij Kuijkhoven, gedoopt op 11.5.1787 in Maasland, zoon van Sijme Jacobse Kuijkhoven en Elizabet Arisse Uitendoorn, huwt op 5.6.1817 in Maassluis met Adriana van Hamond, gedoopt op 18.11.1791 in Maassluis, dochter van Thomas van Hamond en Cornelia de Jongh.
Wauw, zo kom je nog eens ergens :)
Wel vreemd dat de naam van zijn vader hier weer anders is dan wat ik eerder heb gezien namelijk Simon Kuijkhoven. Ik ga dit allemaal natuurlijk nog wel na. Wil er wel heel erg zeker van zijn dat dit klopt.
Maar alvast heel erg bedankt voor de tip!!
Cornelia de Jongh, 56 jaar, dochter van Jan de Jongh en Adriana van Alphen, echtgenote van Thomas van Hamont, overleed in Maassluis op 1.2.1814.
Heb je misschien de link nog waar je de eerste informatie vandaan hebt (van Arij)?
Thomas van Hamont, 74 jaar, zoon van Cornelis van Hamont en Alida van der Meer, weduwnaar van Cornelia de Jongh, overleed in Maassluis op 13.6.1831.
Alles via www.genlias.nl
staar je niet blind op de namen, sijme en simon lijkt hetzelfde. Bij een overlijden kan er bijvoorbeeld aangifte zijn gedaan door buren die niet wisten wat de doopnaam van de betroffene was (of de namen van de ouders) Als iemand willem heet, moet je ook mannen die wilhelm of wilhelmus meenemen.
Ook de achternaam kan zoals je merkt al erg verschillen in schrijfwijze. Als je verder terug gaat, dan zal je een grote kans krijgen dat ze niet een echte achternaam hebben, maar de voornaam van de vader gebruiken als achternaam (patroniem) Jan Klaasens krijgt een zoon die dan bijv. Pieter Jans heet, die krijgt een zoon die Klaas Pieters heet.
Pffft het is nog een stuk lastiger dan ik dacht 
Ook vind ik het erg moeilijk om te onthouden welke informatie ik waar vandaan heb gehaald. Hoe hou jij dat bij? Ik ben nu bezig met het downloaden van familt tree maker. Heb jij ervaring met dat programma? Print jij ook alles uit wat je vind?
Sorry voor de vele vragen maar dat krijg je bij een beginner 
Dat is geen probleem joh, we zijn allemaal ooit begonnen
Genlias is inderdaad geweldig
Simon Kuijkhoven, 89 jaar, echtgenoot van Elizabeth Uitendoorn, zoon van Jacobus Kuijkhoven en Cornelia Bijdekaai, overleed in Maassluis op 7.4.1825.