Van bedoeld echtpaar weet ik dat ze minstens 2 kinderen hebben. Zie akte overlijden BS Zuidwolde, nr 1870-77 (Gerhardus Hermanus Nijmeijer, geboren 7-8-1849 te Ambt Ommen)) en Huwelijksakte Dalfsen BS nr 1888-8 (Lambertus Nijmeijer en Hendrika Maria Harms).
In bedoelde aktes worden de echtelieden genoemd als Albertus Nijmeijer en Willemina Agtereik (Achtereik).
Uit de mij verder ter beschikking staande gegevens is voornoemde Albertus op 25-12-1879 te Avereest overleden. Zij echtgenote (genoemd als Wilhelmina Agteres) was toen in leven. (akte Avereest 1879 nr. 152). Wilhelmina overleed op 10-8-1887 te Lenthe (Dalfzen)(akte Dalfsen 1887 nr. 100). In laatstgenoemde akte wordt de geslachtsnaam als Agterik geschreven.
Al mijn speuren via Genlias en FamilySearch heeft niets opgeleverd.
Mijn vraag: waar en wanneer is het echtpaar Nijmeijer-Agtereik getrouwd.
Bij overlijden wordt Albertus Niemeijer genoemd, ouders onbekend. Hij zou 1806 geboren zijn.
Willemina overlijdt 1887 op 78-jarige leeftijd. Ze zal dus 1809 geboren zijn (in Wijhe als dochter van Hermannus Agterik en Lamberdiena Welzem). Deze geboortes zijn te oud voor Genlias. Zoon Gerhardus is geboren in 1849 (zie zijn overlijden op Genlias). Het huwelijk tussen Albertus en Willemina moet dus tussen 1825/1830 en 1849 gesloten zijn. Dat is nog een lange periode.
Niet wat je zoekt, maar het huwelijk van een zus van Willemina:
Detail resultaat:
(Vader bruid)
Bron
Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie
Historisch Centrum Overijssel
Algemeen
Toegangnr: 123
Inventarisnr: 13925
Gemeente: IJsselmuiden
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 11
Datum: 13-11-1830
Bruidegom
Jacob
Hollander
Geboortedatum: 05-09-1806
Geboorteplaats: (IJsselmuiden)
Bruid
Maria
Achteriek
Geboortedatum: 11-05-1810
Geboorteplaats: (Heino)
Vader bruidegom
Jan
Hollander
Moeder bruidegom
Hendrina
Brunselman
Vader bruid
Hermanus Gerrieds
Achteriek
Moeder bruid
Lamberdina
Wilms
Nadere informatie
beroep Bg.: boerwerker; beroep Bd.: dienstmaagd; beroep moeder Bg.:
boerin; beroep vader Bd.: werkman; doopplaats bruidegom Kampen
Hermannus Agterrik, geboren in Hellendoorn, echtgenoot van Lamberdina Wilms, zoon van Gerrit Agterrik en Maria Zwieneberg, overlijdt in Heino op 19.5.1849 (78 jaar).
Antonia Agterik, geboren in Wijhe, weduwe van Hermannes Bouwhuis, dochter van Hermanes Achterik en Lammerdina Willemsen, overlijdt op 28.4.1890 in Heino (83 jaar).
Henricus Bouwhuis, 30 jaar, geboren in Heino, huwt op 4.5.1839 met Antonia Gerrits, 31 jaar, dochter van Hermanus Gerrits en Lamberdina Willems.
Geachte spoorzoeker,
Hebt u de site DRENLIAS al eens bekeken.
Dit is het Drentsarchief,in Drenthe komt de naam Nijmijer ook veel voor.Omgeving Sleen en Hoogeveen.
Succes.
In Gasselte is een man hij heet Jan Berends,hij heeft veel over zuid oost Drentse familie op papier en in zijn pc,misschien een richting.Kijk even via de pc in de telefoongids.
Nogmaals succes.
Kom je er niet uit geef mij een berichtje ,dan speur ik mee.
Hartelijke groet,Bertus Keen Coevorden
Mijn vrouw heet Nijmeijer en komt uit Sleen.
Alles staat in Drenlias.
onze familie staat in Google Bertus Keen en Elsje Nijmeijer.
Mannes, zoon van Gerrit Jansen en Maria(?) Jensen(?), geboren te Haerle onder Hellendoorn, thans wonende aan den Kolden Avond in Dalfsen, j.m., huwt op 12.4/30.4.1799 in Heino/Liederholthuis met Lamberdiena, dochter van Willem Gerrits en Teuntien Arents, geboren op 't Oelengats onder Wijhe, thans wonende in de Visscher onder Dalfsen.
De gegeven antwoorden hebben mij nog niet veel verder gebracht, tenzij met het navolgende huwelijk bedoeld echtpaar wordt bedoeld. Er is namelijk op 28-4-1848 te Ommen-Stad (aktenr. 4) een huwelijk gesloten tussen:
Albertus Niemijer, geboren Ambt Ommen, 41 jaar, zoon van Gerrit Klomp en Bernardina Gerrids,
en
Lamberta in de Allee, geboren Wijhe, 29 jaar oud, dochter van Hermanus in de Allee en Lamberdina aan den Dijk.
Overigens dank ik allen die gereageerd hebben op mijn vraag.
Op 24.12.1806 werd in Vilsteren/Ommen (RK) gedoopt: Albertus, zoon van Gerrid Klomp aan Niemeijers in Gietmen, en Bernardine Gerrids.
Goede dag,
Zou u nog willen reageren op mijn aanvullende vraag van gisteren?
Al vast mij hartelijke dank.
André
Goede dag,
Zou ook u nog willen reageren op mijn aanvullende vraag van gisteren?
Hartelijk dank al vast.
André
Ja ,even nog een aanvulling op mijn eerder bericht.
Er is een nieuwe site''''''www. stambomen-zodrenthe'''' deze bevat heel veel info van meerdere families.
Succes ,hartelijke groet Elsje Keen-Nijmeijer.
Coevorden 30-12-2010