stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoOnderzoek in Nederland » Mackay gezocht



Profiel afbeelding
Niet meer geregistreerd

Ik vond in Zutphen het huwelijk van Marquis Mackaij, j.m. soldaet in de compagnie van cap. Verster - Marija Goris, j.d. w.a.

Getrout in de N.K. op den 21 octobr. 1714

Omdat ik geen enkel idee heb over de ouders of geboorteplaats van Marquerite Mackaij, die ik zoek, pak ik elke strohalm die ik kan vinden aan om meer over haar te weten te komen. Dus ook dit huwelijk.

Als dit echtpaar niet te lang na hun huwelijk een dochter krijgen zou die op haar beurt een heel nette leeftijd hebben om in 1742 zelf kinderen te krijgen. Het zou dus best kunnen dat zij de ouders van Marguerite zijn.

Helaas is ook dit weer het enige dat ik over deze mensen kan vinden. Zelfs de naam van de kapitein kan ik niet meer vinden en dus ook zijn compagnie niet.

Heeft iemand hier een idee over? Ik heb het idee dat ik wel 'warm' ben, maar kan het laatste stukje in dit verhaal niet vinden.

bedankt voor het mee denken

Frank

F van Andel - 23 feb 2011 - 09:12

Profielafbeelding

Dag Anne,

Leuk je hier tegen te komen, nog steeds af en toe bezig met het verleden, net als ik!

De ouders van Barbara Gordon zijn volgens mij: George Gordon en Isabella Livingston, hetgeen ook klopt met de naamgeving van hun kinderen.

Deze George was in 1726 in Meenen gelegerd, waar Barbara op 25 mei gedoopt werd (zie ook familiedossier De Dieu in het Gemeentearchief Alkmaar).

In het archief Bergen op Zoom ligt de volgende akte:

Notarieel Archief, Bergen op Zoom (internet):
Archiefnummer: 50, inventarisnummer: 0409.
Notaris: Lambertus van Sambeeck, Minuutakten van andere akten, 1733, aktenummer 46.
Procuratie (vermogensrecht).
Trefwoorden: geldzaken, incasso.
Plaats registratie: Bergen op Zoom.
Datum registratie: 1-10-1733.
Vermelde personen:
George Gordon, kapitein-luitenant onder Halkett, garnizoen Bergen op Zoom, comparant.
Isabella Livingstonne.
Willem Jan van Alphen, procureur, Holland en West-Friesland.
Dougal Steuart, luitenant onder Halkett, getuige.
Ralph Dundas, vaandrig onder Halkett, getuige.

In deze akte werd Isabella de huisvrouw van George genoemd. Zij moest namens hem wat financ. zaken regelen. Verder niet veel bijzonderheden vermeld, die voor ons van belang zijn.

Met vriendelijke genealogische groet,

Chiena

Chiena - 5 mar 2011 - 12:00

Profielafbeelding

verwijderd (dubbel geplaatst)

Chiena - 5 mar 2011 - 12:01

Niet meer geregistreerd

Hallo Chiena,

Nog steeds ben ik bij vlagen druk met genealogie, zoals jij ook.

Wat een waardevolle informatie geef je me door de ouders van Barbara Gordon te vinden.

Knap werk, hoe lukt je dat?

Je hebt het over de namen van de kinderen.

Ik ken alleen Barbara en George, getrouwd met Elizabeth Crawfurd op 24 sep 1746 (waar?).

Deze informatie vond ik in het regionaal Archief in Alkmaar, familiearchieven De Dieu e.a.  nr 79.007, deel 415 en 416.

Trouwens onder nummer 415 ook een Memorandum geschreven door F.J.Leeker in 1814, gericht  aan Iye Mackay (zoon van Iye en Barbara Gordon) met daarin een prachtige beschrijving van de situatie van de familie Beck. Hans Bernard, Annette (Annechien !), Barbara en Christina worden genoemd en beschreven in hun activiteiten. Prachtig.  

A.W.Pieters - 8 mar 2011 - 12:45

Profielafbeelding

Hallo Anne,

Ik bedoelde eigenlijk, dat door de naamgeving van de kinderen van IJe Mackay en Barbara Gordon de namen van de ouders van Barbara mooi in het plaatje passen.

Over George, de broer van Barbara, vond ik nog het volgende op internet:

Edinburghmarriageregister 1701-1750:
Captain George Gordon of Marjoribank's regiment in the Dutch Service, in ...... p; Mrs. Elizabeth Crawford eldest d. of Mr. Hugh Crawford, clerk to the signet, in N.N.K. p. ?: ls. 21-9-1746.

Heb jij toevallig nog een familierelatie met de familie Hope kunnen ontdekken?

Met vriendelijke groet, Chiena

Chiena - 22 mar 2011 - 17:59

Niet meer geregistreerd

Hallo Chiena,

Je blijft me verrassen met mooie gegevens. Bedankt.

Hugh Crawford was "clerk to the signet" schreef je.

Wikipedia leerde me, dat er in Edinburgh een "Society of Writers to Her Majesty's Signet" bestaat.

Bij deze juridische instelling was Hugh kennelijk clerk. Wat N.N.K. betekent weet ik niet.

In het archief De Dieu (Alkmaar) heb ik wel brieven gezien, afkomstig van Hope, maar ik weet niet of het om familie- of alleen zakelijke betrekkingen ging. Beck op Vennebroek had trouwens schulden bij Hope, als ik me goed herinner.

Tot zover.

Anne Pieters

A.W.Pieters - 24 mar 2011 - 12:25

Niet meer geregistreerd

In het archief te Alkmaar vindt je meer, thuis heb ik een paar brieven uit Alkmaar, groeten Egbert Sinkgraven

egbert Sinkgraven - 14 jun 2015 - 21:09

Niet meer geregistreerd

 

Van Egbert:

Charles Gordon en Rachel hadden nog een zoon: George,
hij huwde met Isabella Livingston (of Newbigging), ze kregen een dochter Barbara (x Iye Mackay (ze kregen veel kinderen).
een dochter Isabel Mary en een zoon George (x Elisabeth Crawford)
de kinderen van Barbara kregen van George (Kolonel in staatse dienst en overleden rond juni 1796 een behoorlijke erfenis.
Hij maakte 2 maal zijn testament op, zijn eerste op 27-8-1795,
de tweede op 9-2-1797.( Er liggen brieven hierover in het archief te Alkmaar, correspondentie naar de fam. Mackay, etc. Hier heb ik kopieen van, eventueel kan ik ze opsturen.
Barbara is gedoopt te Meenen, Belgie op 25-6-1726
Iye Makay is geboren te Ieper, begraven in de A-kerk te Groningen op 5-11-1788, zoon van Tongue Mackay en Margareth Munro.
Barbara kreeg tenminste 12 kinderen.

egbert Sinkgraven - 25 dec 2016 - 20:01

Profielafbeelding

Beste Egbert,

Waar heeft u gevonden, dat George Gordon, de vader van Barbara, een zoon is van Charles Gordon en Rachel?

Gaat het overigens om dit echtpaar:

http://www.thepeerage.com/p12089.htm#i120882

Deze George is een verre voorouder van mij; het zou mooi zijn, als het raadsel omtrent zijn ouders eindelijk opgelost zou zijn.

Groet, Chiena

Chiena - 30 dec 2016 - 16:05

Niet meer geregistreerd

Chiena, hoe ben je dan familie?, ik via Barbara Gordon, aanname is Charles en Rachel, via brieven uit Alkmaar.  

Waar de familie uit Abergeldie wordt vermeld. Groeten Egbert.

egbert Sinkgraven - 30 dec 2016 - 20:03

Profielafbeelding

Zie Mackay_(geslacht) aanklikken.

Martin Jongkoen - 30 dec 2016 - 21:35

Profielafbeelding

Dag Egbert, ik ben ook familie via Barbara Gordon, Isabella Mackay en Hans Heinrich Beck, Beck en Trip, Beck en Timmer, etc.

Heb je misschien een kopie van de brief, waarin de herkomst van de familie uit Albergeldie wordt genoemd, voor mij?

Ik ben al zo lang op zoek, dat zou geweldig zijn!

Groet, Chiena

Chiena - 30 dec 2016 - 22:05

Niet meer geregistreerd

Als ik je mailadres heb kan ik de brieven van George Gordon ( de broer van Barbara en Kolonel in staatse dienst)

digitaal opsturen.

George Gordonmaakte zijn eerste testament op 27-8-1795 te Edinburgh, een gewijzigde maakte hij 9 febr. 1797

waarbij de Abergeldie familie ook werd bedeeld.

Mijn mailadres is esinkgraven@gmail.com. Via Charlotte A. Smidtmaan , de moeder van M. Burckhardt x J. H. Beck

heb ik veel franse voorouders, portretten kun je op het internet ook vinden, ook van Burckhardt en andere voorouders.

Veel franse en engelse voorouders stierven in de honderdjarige oorlog (edelen of aanverwant) .

Het boek: " de waanzinnige veertiende eeuw ", door Barbara Tuchman is een aanrader wat mij betreft.

Ik kan je een kwartierstaat opsturen, groeten Egbert.

egbert Sinkgraven - 4 jan 2017 - 20:10

Profielafbeelding

QUOTE:(Jan MacKay, jm uijt Schotland en Teuntje Admiraal, jd van Oudewater. Ot/tr 11/27 juni 1751, plus kinderen Anthony, Johanna en Willem [Is deze Jan de John, die in 1716 in Kortrijk geboren is?])

Bij het zoeken naar iemand anders vond ik een Willem Mackay uit Oudewater die in Middelharnis trouwt op 18-2-1789 de naam van de echtgenoot kan ik helaas niet lezen geertui jansdr ?????????

johan heikoop - 31 mei 2019 - 10:58

Profielafbeelding

@ Johan Heikoop,

plaats een link van die onleesbare naam , en we kunnen je misschien helpen.

Gorinchem was ook een garnisoensplaats. Bron dopen NH.  De MacKay dopen in Gorinchem zijn van na 1753

Jan Gordon x Elisabeth Klock

-Jacob, 26 feb 1713, gt Jacob Hutcheson, Elisabeth Bailie

Willem Gordon x Neeltie van Marrendonk

-Margarita, 7 apr 1749, gt Jenneke Mackaij

Willem Gordon x Maria van Peursum

-Johannes, 6/9 okt 1796

-Willem, 19/27 feb 1799

-Maria, 29 mei/14 jun 1801

-Dirk, 26 aug/2 sep 1804

-Johannes, 1/8 mrt 1807, gt Jenneke van Peursem. Moeder is weduwe.

Jan Mackay x Anna Gun

-Willem, 24 okt 1753, gt Gertje Mackaij, Daniel Mackaij

Jan Achterberg - 31 mei 2019 - 12:25

Profielafbeelding

jan hier is de url: http://proxy.handle.net/10648/67b6241d-8cf2-4697-8da5-a3f70adc7b54

rechterpagina boven aan

johan heikoop - 31 mei 2019 - 23:41

Profielafbeelding

Johan,

ik lees Geertruij Jansze Hulsters. Het echtpaar MacKay/Hulst[ers]  laten op 17 mrt 1790 een tweeling dopen, Teuntje en Kundra in Middelharnis en een Jan op 26 juni 1791

Jan Hulsters en Cuniera Biestheuvel dopen een Bastiaantje [26 feb 1758] en een Jannetje op 5 okt 1760.

Jan Hulsters en Hendrika Biestheuvel dopen een Geertruij op 6 jul 1755. Alle drie in Middelharnis. In hoeverre Hendrika een fout is zal de trouwinschrijving moeten uitwijzen.Geertruij vernoemd wel een Kundra [=Cuniera].

Jan Achterberg - 1 jun 2019 - 08:04


Niet meer geregistreerd

Volgens Oom Jan van der Kaaij uit Bakkum, die jarenlang en grondig bezig is geweest met de familiegenealogie van van der Kaaij, voerde de Velser tak van van der Kaaij terug op de familie MacKay in Schotland. Helaas is na zijn overlijden er te ferm en te vlot opgeruimd en is er van zijn werk niets meer over. 

Heeft iemand informatie of referenties voor mij over de link van der Kaaij en MacKay/MacKaay in Nederland, België,Schotland?

Benieuwd

van der Kaaij te Heiloo

rkersten_01 - 29 okt 2019 - 21:12







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu