Stamboom Forum » Gezochte en onderzochte familienamen  Informatie over forum

Spring naar de meest recente bijdrage op deze pagina

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Cornelis van der Hans

Cornelis van der Hans is de vader van Jan Cornelisz van der Hans en Apolonia Saarisdr. Bouwman.

Van Cornelis heb ik verder geen gegeven.

Jan Cornelis van der Hans is gedoopt 30-6-1691 te Alphen

Apolonia Saarisdr. Bouman is gedoopt 12-1689 te Moordrecht.

Zij hebben 6 kinderen Cornelis 12-7-1716, Aafje 29-5-1718, Anna 19-4-1722, Anna 6-12-1725, Wouter 11-04-1728 en Willem13-5-1731.Kinderen ziin geboren in Moordrecht en Alphen.

Van Cornelis heb ik verder geen gegeven.

Kan dit de Cornelis zijn die ik zoek.

Cornelis van der Hans, zoon van Jan Gijsberts van der Hans en Trijntje Ariens Spierenburg. geb. 7-10-1639 te Koudekerk. Jan Gijsberts van der Hans en Trijntje komen uit Hazerswoude, dat ligt dit bij Alphen.

Hij is dan wel al 50 jaar als Jan wordt geboren.Of weet iemand welke Cornelis van der Hans zijn vader is.

 

Lida

 

A soeting | 8 apr 2012 | 12:32

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Cornelis van der Hans

dat leest beter Ja schuddend

Robert Leukfeldt | 8 apr 2012 | 12:36

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Cornelis van der Hans

Het lijkt mij niet de kinderen van Cornelis van der Hans ziujn namelijk niet vernoemd naar zijn één van zijn ouders. Iets wat toch een normaal gebruik was.

J. van der Linden | 8 apr 2012 | 13:03

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Cornelis van der Hans

Het lijkt  me waarschijnlijker dat hij een zoon is van Cornelis Jansz.van der Hans en Anna Willemse Verburgh

Zij laten ook nog kinderen dopen in 1702 en 1704 in Alphen a/d Rijn. [AR 47 = Oudshoorn]

 

Maar als er een doopdatum bekend is staat daardan verder niets bij? Ouders?Getuigen?

 

 

Annemarie57 | 8 apr 2012 | 13:18

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Cornelis van der Hans

Geprobeerd de doop te vinden maar het is meniet gelukt. Niet in Alphen a/d Rijn, niet in Oudshoorn.

Waar komt die datum vandaan?Of heb ik niet goed gekeken?

Annemarie57 | 8 apr 2012 | 13:36

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Cornelis van der Hans

Heb je dit al:

bron protocollen Alphen 1745-1752 inventarisnummer 34 bladzijde 105v datum 24-11-1749 inhoud Pleuntje Saarse Bouwman, weduwe van Jan van der Hans, mede Jan van Borselen en Philip Klaasz Verwoerd, als voogden over de minderjarige kinderen van Jan van der Hans, mede optredend voor Willem Koenekoop getrouwd met Aafje Jansdr van der Hans, verkopen aan Cornelis Jansz van der Hans 7/8 deel van een eikerschip, groot 8 last, lang 50 voet, hol 4 voet 9 duim, breed 11 voet. Het resterende 1/8 deel behoort de koper, als medekind en erfgenaam. Koopsom 192 gulden 10 stuivers. plaatsnaam Alphen instelling Streekarchief Rijnlands Midden

Heidi Jonkman | 9 apr 2012 | 14:16

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Cornelis van der Hans

en:

Cornelis Janse van der Hans bron protocollen Alphen 1745-1752 inventarisnummer 34 bladzijde 109v datum 31-12-1749 inhoud Cornelis Janse van der Hans, wonende te Alphen, is schuldig aan Willem Breekland, wonende te Koudekerk, een bedrag van 365 gulden. Gesteld onderpand: een eikerschip, groot 8 last, lang 50 voet, hol 4 voet 9 duim, breed 11 voet. plaatsnaam Alphen instelling Streekarchief Rijnlands Midden

Heidi Jonkman | 9 apr 2012 | 14:20

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Cornelis van der Hans

en uiteindelijk wordt t schip weer verkocht (misschien heb je dit alles al en het helpt ook niet echt om de juiste cornelis te vinden).

Marijtje van der Vis bron protocollen Alphen 1760-1766 inventarisnummer 36 bladzijde 57 datum 14-03-1761 inhoud Marijtje van der Vis, weduwe van Cornelis van der Hans, wonende te Alphen, verkoopt aan Simon Moné, wonende te Leiden, een eikerschip, groot 8 last, lang 50 voet, hol 4 voet, breed 11 voet. Koopsom 108 gulden. plaatsnaam Alphen instelling Streekarchief Rijnlands Midden

Heidi Jonkman | 9 apr 2012 | 14:23

Foto van de gebruiker
0scheiding
scheiding
0scheiding

Cornelis van der Hans

Beste Allemaal

 

Het was me al opgevallen dat de namen van de kinderen en kleinkinderen, behalve van Cornelis anders zijn maar ik heb verder niets van Cornelis en de namen kunnen van de vrouws kant komen.

De gegevens die Heidi noemt had ik al.Maar daar heb ik ook mijn twijfels over want hoe kan Marijtje van der Vis in 1761 weduwe zijn van Cornelisz Jansz van der Hans. Als ik dit bericht in het Groene hart Archief vind:

 


Lijsje Kerkhoff echtgenote van Cornelis van der Hans

aangever

Cornelis van der Hant

bedrag

6 gulden

plaatsnaam

Hazerswoude

instelling

Streekarchief Rijnlands Midden

 

 

Of is er nog een 3de Cornelis van der Hans.Ik weet niet wie nu zijn vrouw is Lijsje Kerkhoff of Marijtje van der Vis. Ik heb het over Cornelis Jansz van der Hans geb. 12-07-1716.

Cornelis van der Hans (de oudste) moet ongeveer in 1666 geboren zijn zijn zoon is immers op 30-6-1691 in Alphen geboren.

Ik heb in de Groene Hart Archieven gezocht, maar daar heb ik het niet gevonden. Een probleem met dat Archief is dat het elk woord apart neemt als je Cornelis van der Hans intikt, krijg je allerlei Cornelis  plus allerlei van,  allerlei der en Hans, dat alles apart, met andere achter en voornamen en dat zoekt erg lastig.

 

Lida

A soeting | 9 apr 2012 | 19:42

Wilt u op de hoogte gehouden van nieuwe reacties bij dit onderwerp ? Ja!

Spring naar eerste bijdrage op deze pagina

Ga terug naar de index van berichten in Gezochte en onderzochte familienamen


Familie ArchivarisWilt u ook een digitaal familiearchief maken en samen met de familie in een
besloten omgeving werken aan verrijking van de gedocumenteerde familiegeschiedenis?
Dan is Familie Archivaris iets voor u! U kunt Familie Archivaris nu 3 weken gratis proberen!


Wie (onder)zoekt wie? overeenkomsten

In bovenstaande tekst is gekeken naar familienamen die ook voorkomen in het Wie (onder)zoekt wie? register. De volgende overeenkomsten zijn gevonden:


Geef ook aan welke familienamen u (onder)zoekt!


Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het stamboomforum dient u eerst in te loggen.

Heeft u zich nog niet eenmalig geregistreerd? Registratie is gratis en snel!