Nu uit de lucht...
En wiewaswie.nl schijnt ook niet te werken... Of ligt dat mij?
Hans Hoekveld - 1 jan 2013 - 15:15
Ria Hendriks - 1 jan 2013 - 15:20
Een geval van ''amateuristisch gepruts'' dan?
Er staat duidelijk het woord BETA naast wiewaswie. Het lijkt me dat zolang dat woord er nog staat je geen gekke dingen gaat doen en dat je de site waarop de site gebaseerd is uit de lucht haalt.
Hans Hoekveld - 1 jan 2013 - 15:27
Een goede reden om genlias.nl uit de lucht te halen:
1 januari 2013
De laatste dagen treden er regelmatig 404-foutmeldingen op bij het zoeken op WieWasWie.
Deze foutmeldingen worden veroorzaakt door een softwareprobleem (er is voldoende servercapaciteit beschikbaar). Onze technisch beheerder werkt aan de oplossing hiervan.
Tot het probleem is verholpen, kan het voorkomen dat je tegen een foutmelding aanloopt of dat het systeem traag reageert. Uit onze eigen ervaring en de meldingen van onze gebruikers blijkt dat het kan baten om het dan even later nog eens te proberen.
Onze excuses voor het ongemak.
Wie zijn die prutsers die dat allemaal zo mooi voor elkaar gekregen hebben? Ik hoop dat het inderdaad amateurs zijn en ze er niet voor betaald krijgen!
Dus ze wisten al dat er problemen waren en dan halen ze toch genlias eruit...
PRUTSERS!
Hans Hoekveld - 1 jan 2013 - 15:36
Hans Hoekveld - 1 jan 2013 - 16:32
Het zijn gewoon een stel OLIEBOLLEN die aan het klungelen zijn.
Ze maken zichzelf enorm belachelijk tegenover iedereen.
Gewoon een lachwekkende vertoning, na 8 jaar klungelen.
Wie gaat nu op 1 februari 2013 een abonnement op WWW nemen?
Zou zeer wenselijk zijn, om WWW zeker 5 jaar gratis aan te bieden.
Zo niet, dan Genlias terug.
mvg, Masje II
Masje II - 1 jan 2013 - 17:00
Ik werk nu al ca. 8 jaar als vrijwilliger bij het NH Archief, hier over niets dan lof, maar ik vind het erg jammer dat zij er "ingeston"ken" zijn om verder te gaan met WieWasWie.
De site is zeer gebruikersonvriendelijk en zelfs de aktes die ik al 8 jaar geleden heb ingevoerd zijn hier niet te vinden.
VOND ZE WEL IN GENLIAS
Jammer dat een archief zich in laat met een organisatie die totaal INcapabel is voor zijn taak.
Uitgeschreven lid - 1 jan 2013 - 19:28
Wat de beweegredenen geweest zijn om een goed werkend Genlias om te ruilen voor een vooralsnog gebrekkig werkend WieWasWie is me nooit erg duidelijk geworden, maar je gooit goede schoenen niet weg zolang je geen betere hebt.Het uit de liucht halen van Genlias komt zeker een jaar te vroeg. Waarom kon Genlias die rol van overkoepelend nationaal orgaan voor alle regionale en overige archieven niet verder gaan spelen ? Tegen de zin van zoveel belanghebbende genealogen in ?
Maas Stolk
M.A.Stolk - 1 jan 2013 - 20:54
Ach ja... De ene keer softwareproblemen, de vorige keer overbelasting... Ik geloof dat als je in zo'n archief werkt, je dan toch eigenlijk ambtenaar bent. En dan mag je toch niet beter verwachten? Maar wel dat ze een site op de aangegeven datum op slot zetten. Want dat hebben ze toch zo gezegd? Niet dan?
Op 19 december 2012 11:58 schreef Hans (aan helpdesk@wiewaswie.nl) het volgende:
Ik gebruik nu www.WieWasWie.nl omdat www.genlias.nlniet te gebruiken is, maar nu krijg ik een zelfde soort probleem op WieWasWie... Ik kan wel zoeken en krijg de zoekresultaten naar voren gebracht, maar krijg dan problemen met die inzien. Ik krijg dus wel: AchternaamVoornaamPatroniemPlaatsDatumDocumenttype 'Geen afbeelding(en) beschikbaar' Hoekveld Gerrit Bergen op Zoom 27-04-1763 DTB Dopen Koppel dit document Voeg toe aan favorieten 'Geen afbeelding(en) beschikbaar' Hoekveld Jan Bergen op Zoom 27-04-1763 DTB Dopen Koppel dit document Voeg toe aan favorieten 'Geen afbeelding(en) beschikbaar' Hoekveld Hendrikus Zwolle 23-07-1813 BS Huwelijk Koppel dit document Voeg toe aan favorieten 'Geen afbeelding(en) beschikbaar' Hoekveld Jan Zwolle 23-07-1813 BS Huwelijk Koppel dit document Voeg toe aan favorieten 'Geen afbeelding(en) beschikbaar' Hoekveld Frederik Lisse 19-02-1815 BS Huwelijk Koppel dit document Voeg toe aan favorieten 'Geen afbeelding(en) beschikbaar' Hoekveld Johanna Lisse 19-02-1815 BS Huwelijk Koppel dit document Voeg toe aan favorieten 'Geen afbeelding(en) beschikbaar' Hoekveld Johanna Voorburg 21-11-1815 BS Geboorte Koppel dit document Voeg toe aan favorieten 'Geen afbeelding(en) beschikbaar' Hoekveld Johanna Voorburg 13-01-1817 BS Geboorte Koppel dit document Voeg toe aan favorieten 'Geen afbeelding(en) beschikbaar' Hoekveld Johanna Zwolle 12-02-1818 BS Huwelijk Koppel dit document Voeg toe aan favorieten 'Geen afbeelding(en) beschikbaar' Hoekveld Janna Zwolle 23-07-1818 BS Huwelijk Koppel dit document Voeg toe aan favorieten Maar als ik dan op 2klik krijg ik daarnet een foutmelding. En dan even later opnieuw gezocht en dan weer niet. Dus de ene keer wel en de andere keer weer niet. Zocht ik eerder op AALDEREN (achternaam) en ASS* (voornaam) kwam er niets naar boven... Zoek ik op alleen AALDEREN komen ze wel naar boven...
Beste Hans,
Het lijkt erop dat dit door overbelasting van het systeem komt. We proberen dit zoveel mogelijk te voorkomen door de instellingen aan te passen.
Excuses voor het ongemak.
Met vriendelijke groet,
WieWasWie
Ik geloof dat zoiets tegenwoordig LULKOEK genoemd mag worden. Maar ja, er staat ''het lijkt erop''... ''Weasel words'' zoals ze dat in het Engels noemen.
Hans Hoekveld - 1 jan 2013 - 22:00
Hans,..
Dit zijn jouw woorden: Ik geloof dat als je in zo'n archief werkt, je dan toch eigenlijk ambtenaar bent. En dan mag je toch niet beter verwachten
Ik vind het niet geweldig dat je de status van ambtenaar op deze manier profileert. Mijn echtgenoot is 40 jaar buschauffeur in Amsterdam geweest en dus ook Ambtenaar. Maar die kon niet achterover hangen en afwachten wat een ander voor hem deed.
Nee die moest zorgen dat de passagiers op tijd van A naar B kwamen.
Wist je dat maar 60 % van deze mensen hun pensioen halen? Nee dat zal je niet kunnen weten. Weet je ook dat 20 % van deze 60 % mensen voor hun 50ste dood neer gevallen zijn? Nee dat zal je niet kunnen weten. Maar het maakt me wel boos dat er mensen zijn die zo dom kunnen denken. Tja daar ben jij er dus 1 van
Dus let vooral op je woorden zodat je mensen niet onnodig pijn doet.
Vriendelijke groet,
Carla B
Carla B - 1 jan 2013 - 22:26
Waren het maar ambtenaren; dan duurde het misschien wel even, maar dan kreeg je teminste ook wat,
i.p.v. dat nog niet uitontwikkelde prutswerk, waarvan in dat soort software allang bekend is dat er timingsproblemen zijn.
De luxe (de zgn. meerwaarde van een modern systeem) die je niet echt nodig hebt brengt dat nl. met zich mee.
En dan zeker ook nog gratis doorgeven welk probleem ""ik als gebruiker"" ondervindt.
Niet dus; laat ze maar lekker werken voor hun geld, dat moet ik ook.
Herman - 1 jan 2013 - 22:45
En nog steeds geen excuus voor je onbehoorlijke woorden???
Ik ben het met je eens dat WieWasWie niet naar behoren werkt. Maar je schoffelt gewoon over je onbehoorlijke bewoordingen van Ambtenaren heen. Ik had je een uitleg gegeven. Maar daar wals je over heen.
en zeg je vervolgens: Waren het maar ambtenaren; dan duurde het misschien wel even.
Ik geloof niet dat je begrepen hebt wat ik je geprobeert heb duidelijk te maken. Maar dat zal dan wel een gebrek van je zijn.
Carla B
Carla B - 1 jan 2013 - 23:01
@Carla: Lezen:
Ik reageerde; Herman dus en niet Hans
Heb niets onbehoorlijks gezegd !
Herman - 2 jan 2013 - 09:53
@Carla:
Volgens mij heb ik nog steeds niets verkeerds gezegd
Bedoel je het niet andersom ?
Herman - 2 jan 2013 - 10:11
Herman,
Zullen we de discussie stoppen.
Nog de beste wensen in dit nieuwe jaar.
Carla B - 2 jan 2013 - 10:16
Is goed; volgende keer graag eerst goed lezen voor je weer antwoord.
Op deze manier wordt iets erger dan het is.
By-the-way zeggen dat je iets fout hebt gecorrigeerd is geen schande hoor.
Zo ook de beste wensen van mijn kant.
groet Herman
Herman - 2 jan 2013 - 10:20
Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!
Bedankt, uw melding is verstuurd aan de moderators.