Peter ik vergat de groetjes te doen en dat is niet mjjn gewoonte.Van dat huize Westervoorde heb ik een foto geprint,vond ik wel leuk maar wie de dames Conradi zijn heb ik ook niet kunnen achterhalen.Zij waren in ieder geval rijk.Nou ik ben geen rijken tegengekomen in onze stam en heb het vermoeden dat onze voorouders vlak bij dat huis gewoond hebben of er in dienst zijn geweest en zich daar naar vernoemd hebben,dat gebeurde vroeger veel.Van de Non Maria heb ik een verhaal gehoord van mijn vader(uit het klooster gevlucht) mijn overgrootvader Johannes werkte als wagenlichter bij de spoorwegen en ik heb van hem een foto uit een tydschrift.Als je het leuk vind mail ik je hem.Ik zou ook heel graag foto?s van jou ontvangen Wat later op deze dag ga ik even puzzelen en dan hoor je nog van mij.Mail me gerust ik zou het erg leuk vinden.
Groetjes van Tonia.
Dag Tonia,
Ik kan je email adres niet vinden. Als je jouwe opstuurt, zal ik je foto's opsturen. Die van ons: p.m.breakers@wxs.nl
Vroeger werden de namen ook gegeven aan bewoners die bij een doorwaadbare plaats woonden van rivier of beek, Voorde, fort, fjort ,ford voort,vorden betekend gewoon doorwaartbare plaats, zo ontstaan zijn de plaatsnamen Vorden, Westervoort, heb ik een aantal jaren geleden opgesnort uit een oude Overijsselse Almanak uit !8...., familie's vestigden zich graag bij die plaatsen want dan konden ze tol vangen
Hoi Jos.klopt van die Almanak weet ik het niet,maar even gegoogeld een hele tijd geleden.
Er komt hier steeds meer familie langs jos,lol.
Groetjes van Tonia.
Gevonden in USA
Riverside National Cemetery
Riverside, Riverside County, California
Westervoorde, Grace , b. 05/08/1929, d. 02/07/1991, Plot: 27 444, bur. 02/11/1991
Familie?
Ja Jos,ook familie van ons,ga er gerust van uit dat iemand met de naam Westevoorde familie is,ook Westervoord is familie zijn gewoon de de e vergeten hahaha.Er zijn Westervoordes geémigreerd en het is allemaal familie.Veel Gerrit Jan komt er voor in de namen.
Grt Tonia.
Elly kan je me vertellen hoe je opa Westervoorde heette misschien een geboorte en of trouwdatum en hoe heete je oma die met opa Westervoorde gehuwd was. Ik kan pas verder puzzelen als ik deze gegevens heb.
Ik hoop op een reactie van je.
Groetjes van Tonia.
Beste Tonia,
Bij toeval kwam ik op internet jouw zoektocht naar Johannes Westervoorde tegen.
Ik ben ook een Westervoorde en misschien kan ik je van dienst zijn met wat gegevens
over mijn familie.
Mijn grootvader heette Martinus Westervoorde en was getrouwd met Johanna Hendrika Beijer.
Mijn vader's naam is Hermanus Antonius Westervoorde geboren op 26 juni 1903 te Deventer.
Zijn eerste huwelijk was met Aaltje Wilhelmina Nijland.
Uit dit huwelijk zijn diverse kinderen geboren.
Ik heb dus half -broers en/of zusters, die ik helaas niet ken
Zijn 2e huwelijk was met mijn moeder Annie Keuning en werd gesloten te Deventer op
27 januari 1943.
Uit dit huwelijk ben ik geboren op 21 december 1944
Later is er uit een andere relatie nog een zoon geboren.
Diens voornaam was Harry maar of hij als achternaam Westervoorde heeft gekregen
weet ik niet.
Vriendelijke groet
Peter Westervoorde
Tja, we hebben de zelfde grootvader en grootmoeder, Peter, jou vader, mijn ome Herman, heeft nog in de oorlogsjaren een accubedrijfje gehad, samen met mijn vader, zijn broer Jan ( Johannes Anthonius Westervoorde) ik dacht in de Bruinsteeg in Deventer.
Je vader is uiteindelijk verhuist naar Amsterdam, en is gaan samenwonen met Sawijn of Savijn, 2 zonen, Harry en ..., sorry naam vergeten, de kinderen hebben de achternaam van hun moeder gekregen
Ben er een keer geweest te logeren in de jaren 70.
Er zijn nog foto's.
Wil je nog meer weten mail mij maar!
Groetjes van Jos
Tja, we hebben de zelfde grootvader en grootmoeder, Peter, jou vader, mijn ome Herman, heeft nog in begin van de oorlogsjaren een accubedrijfje gehad, samen met mijn vader, zijn broer Jan ( Johannes Anthonius Westervoorde) ik dacht in de Bruinsteeg in Deventer.
Je vader is uiteindelijk verhuist naar Amsterdam, en is gaan samenwonen met Sawijn of Savijn, 2 zonen, Harry en ..., sorry naam vergeten, de kinderen hebben de achternaam van hun moeder gekregen
Ben er een keer geweest te logeren in de jaren 70.
Er zijn nog foto's.
Wil je nog meer weten mail mij maar!
Groetjes van Jos
Hallo Peter,bedankt voor je reactie.Jouw grootvader Martinus is de broer van mijn overgrootvader Johannes. Hun ouders waren Johannes Westervoorde en Fredrika Gerrits.Mijn geboortejaar is 1948.
Je opa en oma had ik al op het internet gevonden via familiedag en van Jos heb ik nog wat foto?s toegezonden gekregen. Ik vind het wel leuk om te weten hoe een andere Westervoorde er uit ziet.Dus een foto is altijd welkom.Mocht je misschien oude fotos hebben van mijn overgrootvader en een van zijn vrouwen of zijn ouders, dan zijn ze ook van harte welkom.Ik heb al aardig wat van de stam.maar met Frerik Westervoorde en Aaltjen Gerrits kom ik niet verder.In van papier naar digitaal is in de doopboeken van Olst, van hen niets te vinden (Aaltjen uit Wijhe ook niet).Jammer want daar houdt het voor mij op.
Mocht je nog vragen hebben,stel ze me gerust,hier of via mijn mail.
Nogmaals bedankt voor je reactie en de groetjes van (ook voor Jos)
Tonia westervoorde. (Rotterdam).
Hallo Tonia,
Bij het speuren op deze site kwam ik de naam Westervoorde tegen.
Mijn oma zaliger ( kort in Rotterdam gewoond, zij was getrouwd met een Cassa, ook een Rotterdammer, en het grootste deel van haar leven in Haarlem gewoond en gestorven) was een Westervoorde en een zus van Eppe Westervoorde ( vader van Frits en Alie) uit de Eendrachtstraat in Olst ( voor zover ik weet woont Frits er nog; inmiddels in de tachtig).
Een andere broer was Appe die een groentezaak in de ? straat in Olst had. Nog een broer Jan geheten is ooit naar Haarlem verhuisd en aldaar gestorven.
Groeten,
Jack de Vries
Tja Jack, Ome Eppe kwam nog wel eens bij ons in de Bierstraat ( Deventer ) op visite.. soms samen met Frits....heel lang geleden medio jaren '50 begin '60, Frits werkte toen bij de Olba als portier en bracht wel eens een rookworst voor ons mee.
Kan het zo zijn dat Appe voor de oorlog een groente-bloemenkwekerij had in de Eendrachtstraat 8?
Mijn toenmalige baas Hollegien, bloemist aan de Eendrachtstraat 8 in Olst vertelde mijn vader dat hij de kwekerij had overgenomen van een Westervoorde direct na de oorlog, voor een schappelijk prijsje met die verstande dat hij het eeuwig grafonderhoud had als hij ( Westervoorde ) overleed. Jan Hollegien is ook al lang dood, dus ik kan er niets meer over na vragen, ik dacht dat Alie en haar man ( beide overleden), en Frits op nr. 14 woont of woonde.
Frits en Alie hadden geen telefoon... zodat direct contact altijd moeilijk was en is....ben Frits ook uit het oog verloren
Kun je de voornaam van je oma geven Jack?
Groet Jos Westervoorde
Hallo Jos,
Mijn oma was Fredrika Gerritje Westervoorde, roep naam Riek. Haar ouders waren Fredrikus Westervoorde en Johanna Langenberg. Mijn oma is in Olst getrouwd in 1917 met Jacobus Johannes Cassa, roepnaam Koos.
Verder had mijn oma een zus, voor mij tante Anna, getrouwd met Hendrik van Vemden. Hij was kapper. Ze woonden in de ? Kuiperstraat in Olst naast Pohlman de vrachtrijder.
De dochter van Appe , Hanle geheten, woonde lang bij tante Anna tot zij trouwde met Wim Verseveld.
Frits woont voor zover ik weet, nog steeds in de Eendrachtstraat.
Groeten,
Jack
Hallo jack,bedankt voor je reactie altijd leuk om weer eens een berichtje te krijgen over de familie Westervoorde.Ik ben even aan het uitzoeken geweest en tot de ontdekking gekomen dat jouw oma gehuwd was met Jacobus Johannes Cassa geb: te Rotterdam. Zij huwden 10-3-1917 te Olst.
de ouders van je oma zijn Frederikus Westervoorde en Johanna Langenbeld,zoals je al schreef. Frederikus was een zoon van Johannes Westervoorde en Frederika Gerrits,dat zijn ook de ouders van mijn overgrootvader Johannes Westervoorde en Johannes was dus een broer van Frederikus. Jouw oma was dus een (als ik het goed heb) een nicht van mijn overgrootvader.
Nogmaals bedankt voor je reactie en de groetjes van
Tonia Westervoorde.
Beste Tonia
Ik zag in de posts de naam Cassa voorbij komen (mijn oma was een Cassa).
Nu heb ik wel de gegevens van het huwelijk van Jacobus Johannes Cassa met Frederika Gerritje Westervoorde. Wat ik echter mis in mijn overzicht is de geboortedatum en plaats van Frederika Gerritje. Volgens mijn gegevens met ze rond 1894 geboren zijn.
Ook zou ik graag willen weten wie hun kinderen waren. Kun je me verder helpen?
Met vriendelijke groet,
Roel Corzaan
Bij haar huwelijk op 10.3.1917 in Olst (Frederika Gerritje Westervoorde met Jacobus Johannes Cassa) wordt gemeld dat zij in Olst geboren is - zij was toen 23 jaar.
Leuk, een jaartje niet op het forum geweest en nu komt Frits Westervoorde uit de bus rollen, hij heeft samen en bij Alie Westervoorde ( zus) en haar man gewoond in de Eendrachtstraat, ik dacht 16 in olst, naar verluid, mijn zus is hem een 2 jaar geleden tegen gekomen in het Deventer ziekenhuis, maar hij woond nu op Averbergen te Boskamp ( Olst), zijn zus en zwager zijn al lang dood..... Zijn vader was Eppe, broer van Appe, die had in de Eendrachtstraat 8 een groente/bloemen kwekerij voor de oorlog, en is later overgenomen door Jan Hollegien sr. met dien verstande, grafonderhoud voor eeuwig... tja ik mocht dat doen want ik werkte daar van 1970-73.......een graf met een ijzeren rekje er om heen en een tijltje waarin de naam al verweert was met een glazen venster... ik weet niet of het nog bestaat... maar het is op de oude begraafplaats bij de dijk in Olst.
Als Frits nog leeft zal ie rond de tachtig zijn, Vroeger kwam ik hem nog wel eens tegen in de kroeg...CB...citroen brandewijn... maar sinds ie van de dijk is afgerold ( jaren 90) met z'n maat in de auto heb ik hem eigelijk nooit meer gezien... hij en zus was niet familiar... de suptiele contacten was dat ie nog wel eens een Olba rookworstje bracht bij ons thuis ( OLst BAkhuis later Unox) ome Eppe zijn vader kwam veel vaker bij mijn vader, echt vriendschappelijke neven..... tja dankzij dit forum heb ik contact met neven achterneven en nichten wat ik niet wist dat het mijn volle neven/ nichten waren....
Beste Peter,
De Achternaam van Harry was Savijn. Ik ben daar weer een zoon van.Dus ik ben je (halve neef ;-) De biologische vader van Harry was Hermanus Antonius Westervoorde. Doordat mijn oma Savijn van Ree op het moment van geboorte van Harry nog getrouwd was met Savijn toen ze een relatie had met Westervoorde heeft hij automatisch de achternaam Savijn gekregen en ik dus ook. Maar eigenlijk zijn wij beide Westervoordes....
De andere Zoon heette Herman Savijn. Deze is later geadopteerd en heeft de achternaam dokter gekregen.
Het is een aparte geschiedenis die ik nog aan het uitzoeken ben.
En heeft te maken met de 2e wereldoorlog....
Groetjes,
Richard